Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
Καλός ο Παπαγιάννης στην ήττα των Κινγκς

Μία ακόμα καλή παρουσία στην διαδρομή του στα γήπεδα του ΝΒΑ πρόσθεσε ο Γιώργος Παπαγιάννης, στην ήττα των Κινγκς με 118-102 από τους Σπερς στο Σαν Αντόνιο. Ο 19χρονος Ελληνας σέντερ σημείωσε με 6 πόντους (2/7 δίποντα), μάζεψε 10 ριμπάουντ, έκανε 1 κλέψιμο, έδωσε 1 τάπα και είχε 1 λάθος σε 24 λεπτά συμμετοχής. Μέτρια η εμφάνιση του Κώστα Κουφού με 5 πόντους (1/1 βολή, 2/5 δίποντα), 5 ριμπάουντ και 1 λάθος σε 15 λεπτά παρουσίας.

Τρόμο σκόρπισαν ο Κάιρι Ίρβινγκ με τον ΛεΜπρον Τζέιμς, σημειώνοντας 46 και 34 πόντους αντίστοιχα και οδηγώντας τους Κλίβελαντ Καβαλίερς σε νίκη με 125-120 στο Λος Άντζελες επί των Λέικερς. Με σούπερ πρωταγωνιστή τον Ντέμιαν Λίλαρντ, που πέτυχε 49 πόντους οι Μπλέιζερς επικράτησαν με 115-104 μέσα στο Μαϊάμι. Συνοπτικά σε αγώνες για το πρωτάθλημα μπάσκετ του ΝΒΑ, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Μπρούκλιν-Ντάλας 104-111

O Τζόλης των 17 γκολ και η… αδικία του Πογέτ (vids)

Ο Γκουστάβο Πογέτ δεν έκανε σωστή διαχείριση στο ματς με τη Γεωργία και αυτό φαίνεται από τον Χρήστο Τζόλη, που είναι ο πιο φορμαρισμένος Έλληνας παίκτης αυτή τη στιγμή και ήταν εκτός αποστολής.