Ανακόίνωση της ΕΟΕ

Η πλήρης ελληνική αποστολή για το Πεκίνο με 156 αθλητές

Η πλήρης ελληνική αποστολή για το Πεκίνο με 156 αθλητές
Αθήνα
Η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή ανακοίνωσε τη Δευτέρα (28/7) τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών που θα εκπροσωπήσουν την χώρα μας στους Ολυμπιακούς Αγώνες, που θα διεξαχθούν από τις 8 μέχρι τις 24 Αυγούστου στο Πεκίνο.

Την αποστολή απαρτίζουν 84 άνδρες και 72 γυναίκες, που θα λάβουν μέρος σε 23 αθλήματα, ενώ αξίζει να σημειωθεί, ότι την Πέμπτη 7 Αυγούστου στις 12 το μεσημέρι ώρα Πεκίνου(17:00 ώρα Ελλάδας), θα πραγματοποιηθεί η επίσημη τελετή εισόδου της Ελληνικής Ολυμπιακής Αποστολής στο Ολυμπιακό χωριό με την καθιερωμένη έπαρση της ελληνικής σημαίας.

Οι 156 αθλητές και αθλήτριες που θα αγωνισθούν στο Πεκίνο, είναι οι εξής:

ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ   
1. ΔΑΝΙΗΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΔΙΠΛO   
2. ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΑΝΝΑ ΔΙΠΛO      

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ   
1. ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ  +75κ  
2. ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 105κ  
3. ΓΚΑΡΙΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  94κ   
4. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  94κ     

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ   
1. ΜΠΙΣΜΠΙΚΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙ ΑΤΟΜΙΚΟ      
2. ΜΑΡΑΣ ΒΛΑΣΙΟΣ  ΑΤΟΜΙΚΟ         

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ   
1. ΑΝΔΡΙΟΛΑ ΕΛΕΝΗ ΑΤΟΜΙΚΟ     
2. ΚΑΦΑΛΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΜΑΔΙΚΟ     
3. ΜΑΝΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΟΜΑΔΙΚΟ     
4. ΠΙΛΑΚΗ ΟΛΓΑ-ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΟΜΑΔΙΚΟ   
5. ΠΛΕΞΙΔΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΜΑΔΙΚΟ     
6. ΣΑΜΑΡΑ ΙΩΑΝΝΑ ΟΜΑΔΙΚΟ     
7. ΤΣΑΓΑΡΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΟΜΑΔΙΚΟ       

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ   
1. ΓΚΙΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΠΛΟ ΟΜΑΔΙΚΟ   
2. ΚΡΕΑΝΓΚΑ ΚΑΛΙΝΙΚΟΣ ΑΠΛΟ ΟΜΑΔΙΚΟ   
3. ΤΣΙΟΚΑΣ ΝΤΑΝΙΕΛ ΟΜΑΔΙΚΟ      

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
1. ΜΑΝΤΖΑΡΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ LASER RD    
2. ΦΡΑΙ ΑΝΤΩΝΙΑ RS:X      
3. ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΣΟΦΙΑ YGLING (κ)     
4. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ YGLING (π1)    
5. ΚΡΑΒΑΡΙΩΤΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ YGLING (π2)    
6. ΚΟΣΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 470(K)     
7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 470(K)   
8. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΙΜΙΛΙΟΣ FIN   
9. ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ LASER STD  
10. ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ RS:X   
11. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ TORNADO (κ)   
12. ΤΡΙΓΚΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ TORNADO (π)      

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ   
1. ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ     
2. ΖΗΣΗΣ ΝΙΚΟΣ       
3. ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ     
4. ΤΣΑΡΤΣΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ    
5. ΦΩΤΣΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ      
6. ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ     
7. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    
8. ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ     
9. ΣΧΟΡΤΣΙΑΝΙΤΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ     
10. ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ    
11. ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ    
12. ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ          

ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ ΣΛΑΛΟΜ   
1. ΦΕΡΕΚΙΔΗ ΜΑΡΙΑ (K1)   
2. ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (C1)      

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΤΑΧΥΤΗΤΑ
1. ΚΙΛΙΓΚΑΡΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (C1) 1000M        

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 
1. EΥΤΥΧΙΑ ΠΑΠΠΑ-ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΤΗΡΑΣ 10 ΜΕΤΡΩΝ     

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ    
1. AΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ   100 ΥΠΤΙΟ, 50 - 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ  
2. ΜΑΡΘΑ ΜΑΤΣΑ   50  ΕΛΕΥΘΕΡΟ  
3. ΚΩΣΤΗ ΕΛΕΝΗ    200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ  
4. ΚΟΚΚΩΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ    200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ  
5. ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ    200 ΠΡΟΣΘΙΟ  
6. ΔΕΜΕΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ    400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ, 4Χ200   
7. ΖΗΣΙΜΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ    200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 4Χ200  
8. ΕΞΑΡΧΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ    100 ΠΡΟΣΘΙΟ, 200 ΠΡΟΣΘΙΟ  
9. ΚΑΒΑΡΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ    100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ  
10. ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ    50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ  
11. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΕΛΒΙΡΑ    800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ  
12. ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ    200 ΥΠΤΙΟ  
13. ΜΠΟΥΜΗ ΣΤΕΛΛΑ    200 ΥΠΤΙΟ   
14. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ    200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 4Χ200    
15. ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ    400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 1500 ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 10.000  
16. ΛΥΜΠΕΡΤΑ MAΡΙΑΝΝΑ    10.000   
17. ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ    4X200   
18. ΠΑΣΤΡΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ    100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ     

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
1. ΜΠΙΣΚΙΤΖΗ ΧΡΥΣΗ ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΛΑΦΡΩΝ ΒΑΡΩΝ    
2. ΤΣΙΑΒΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΛΑΦΡΩΝ ΒΑΡΩΝ    
3. ΜΟΥΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΛΑΦΡΩΝ ΒΑΡΩΝ    
4. ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΛΑΦΡΩΝ ΒΑΡΩΝ    
5. ΧΡΗΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΝΟ ΣΚΙΦ      

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΛΕΫ
1. ΚΑΡΑΝΤΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ       
2. ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
3. ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΙΔΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ
4. ΤΣΙΑΡΤΣIΑΝΗ ΜΑΡΙΑ

ΠΑΛΗ
1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (120κ Ε/Ρ)  
2. ΤΟΥΝΟΥΣΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (96κ Ε/Ρ)   
3. ΜΠΕΤΙΝΙΔΗΣ ΕΜΖΑΡΙΟΣ (74κ ΕΛ)      

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ
1. ΒΟΛΙΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (KEIRIN)     
2. ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΟΜΑΔΙΚΟ)    
3. ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  (ΟΜΑΔΙΚΟ, KEIRIN)  
4. ΡΕΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΟΜΑΔΙΚΟ  KEIRIN)  

ΠΥΓΜΑΧΙΑ
1. ΓΑΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  75κ    
2. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ  91κ       

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
1. ΣΑΛΑΒΑΝΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ    ΠΗΛΙΝΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΣΚΙΤ      

ΣΤΙΒΟΣ
1. ΓΚΟΥΣΗΣ ΤΑΣΟΣ 200Μ   
2. ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 400Μ ΕΜΠΟΔΙΑ   
3. ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 110Μ ΕΜΠΟΔΙΑ  
4. ΤΣΑΤΟΥΜΑΣ ΛΟΥΗΣ ΜΗΚΟΣ   
5. ΤΣΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ  
6. ΣΜΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ   
7. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 50.000Μ ΒΑΔΗΝ   
8. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ   
9. ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΥΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 4Χ400Μ  
10. ΓΡΑΒΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 4Χ400Μ  
11. ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΥΨΟΣ  
12. ΔΗΜΟΤΣΙΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 4Χ400Μ  
13. ΝΤΟΥΠΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 4Χ400Μ  
14. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ 4Χ400Μ   
15. ΣΤΑΜΑΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ       
1. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛ ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ  
2. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  
3. ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ   
4. ΕΦΕΝΤΑΚΗ ΝΑΝΤΙΑ 1500Μ   
5. ΘΑΝΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 100Μ  
6. ΠΕΡΡΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ, ΜΗΚΟΣ   
7. ΔΕΒΕΤΖΗ ΧΡΥΣΟΠΗΓΗ ΤΡΙΠΛΟΥΝ  
8. ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥ ΔΩΡΑ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ   
9. ΔΟΝΤΑ ΕΛΕΝΗ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ  
10. ΤΣΟΥΜΕΛΕΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 20.000Μ ΒΑΔΗΝ  
11. ΛΙΚΑ ΣΑΒΒΑ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ  
12. ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ ΥΨΟΣ  
13. ΣΚΑΦΙΔΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ  
14. ΚΟΚΚΙΝΑΡΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 3.000Μ ΣΤΙΠΛ  
15. ΣΤΡΑΤΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ ΕΠΤΑΘΛΟ   
16. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ   
17. ΝΤΟΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 400Μ  
18. ΡΕΝΤΟΥΜΗ ΦΛΩΡΑ 100Μ ΕΜΠΟΔΙΑ  
19. ΖΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 20.000Μ ΒΑΔΗΝ  
20. ΞΥΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 20.000Μ ΒΑΔΗΝ   
21. ΧΑΛΚΙΑ ΦΑΝΗ 400Μ ΕΜΠΟΔΙΑ      

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  
1. ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ ΕΥΑΝΘΙΑ ΝΤΟΥΕΤΟ   
2. ΣΟΛΩΜΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΝΤΟΥΕΤΟ        

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ   
1. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  +80κ   
2. ΜΥΣΤΑΚΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ    -67κ    
3. ΚΟΥΒΑΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ        +67κ      

ΤΖΟΥΝΤΟ  
1. ΗΛΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ        -90κ   
2. ΖΙΝΤΙΡΙΔΗΣ ΤΑΡΙΕΛ    -66κ    
3. ΑΛΕΞΑΝΙΔΗΣ ΛΑΥΡΕΝΤΗΣ -60κ       

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ   
1. ΡΩΜΑΝΤΖΗ ΕΛΠΙΔΑ   
2. ΨΑΡΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ       

ΤΡΙΑΘΛΟ   
1.ΔΗΜΑΚΗ ΝΤΕΝΙΖ-ΜΑΡΙΝΑ      

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΕΣ   
1. ΑΦΡΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     
2. ΑΦΡΟΥΔΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ      
3. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΣ       
4. ΒΛΟΝΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ       
5. ΘΩΜΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ        
6. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ      
7. ΝΤΟΣΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ        
8. ΡΕΠΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ       
9. ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     
10. ΜΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ       
11. ΜΙΤΕΛΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ      
12. ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ      
13. ΣΧΙΖΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ          
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΓΥΝΑΙΚΕΣ   
1. ΑΝΤΩΝΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ     
2. ΓΕΡΟΛΥΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ     
3. ΕΛΛΗΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ       
4. ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ       
5. ΚΟΖΟΜΠΟΛΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ     
6. ΛΑΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ       
7. ΛΙΟΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ        
8. ΜΩΡΑΪΤΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ      
9. ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ     
10. ΡΟΥΜΠΕΣΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ    
11. ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ    
12. ΤΣΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ      
13. ΑΣΗΜΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από www.sport.gr

Tο in.gr στο <strong>Ευρωμπάσκετ </strong>της Σλοβενίας&nbsp;<strong>&nbsp;</strong><strong>Η τελετή λήξης των Ολυμπιακών στο in.gr
</strong>

Σχετικοί σύνδεσμοι