Τετάρτη 22 Μαϊου 2024
Νίκησε την Ούνιξ και έδειξε έτοιμος για... ΠΑΟ ο Ολυμπιακός

Νίκησε την Ούνιξ και έδειξε έτοιμος για… ΠΑΟ ο Ολυμπιακός

Νικηφόρο ήταν το τελευταίο τεστ του Ολυμπιακού πριν τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα μπήκε «χλιαρά» στον αγώνα όπου το σκορ ήταν ισορροπημένο. Όμως λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με Σπανούλη και Θάντερ οι «ερυθρόλευκοι» πήραν προβάδισμα με 35-28.

Νικηφόρο ήταν το τελευταίο τεστ του Ολυμπιακού πριν τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα μπήκε «χλιαρά» στον αγώνα όπου το σκορ ήταν ισορροπημένο. Όμως λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με Σπανούλη και Θάντερ οι «ερυθρόλευκοι» πήραν προβάδισμα με 35-28.

Στην τρίτη περίοδο ο Ολυμπιακός ανέβασε ρυθμούς και έφτασε στο σκορ στο 50-41 στο ένα λεπτό πριν το τέλος του δεκαλέπτου.

Στο τέλος όμως η ρωσική ομάδα κ’άνοντας ένα σερί 10-0 έφερε τον αγώνα στα ίσα 65-65. Εκεί ο Μάντζαρης με 4 δικούς του πόντους και μια εκπληκτική άμυνα στον Λάνφκοφορντ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.