10/01/2018 07:35

Το γνωστό καψόνι στον rookie των Μιλγουόκι Μπακς. Στέρλινγκ Μπράουν, έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος «εκδικήθηκε» τον νέο γιατί δεν τον άκουσε στην προπόνηση και έκανε πράγματα που... δεν πρέπει να κάνουν οι νέοι!

Δύσκολη βραδιά για τον Αντετοκούνμπο στην Ιντιάνα [Βίντεο]

09/01/2018 11:18

Η ομάδα του Μιλγουόκι έχασε με 109-96 στην Ιντιάνα, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κινείται κάτω από τα συνήθη στάνταρ του, σημειώνοντας 17 πόντους (3/8 δίποντα, 0/1 τρίποντα, 11/14 βολές), μαζεύοντας 7 ριμπάουντ, μοιράζοντας 3 ασίστ, κάνοντας 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Ο Αντετοκούνμπο «άλωσε» την Ουάσινγκτον

07/01/2018 11:58

Οι Μιλγουόκι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες, καθώς επικράτησαν 110-103 των Ουίζαρντς στην Ουάσινγκτον. Κορυφαίος των «ελαφιών» σε ακόμη ένα παιχνίδι ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος αγωνίστηκε για 40 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα και είχε απολογισμό 34 πόντους (11/16 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 9/10 βολές), 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 κόψιμο και 3 λάθη.

Κορυφαίος αλλά μόνος ο Αντετοκούμπο

06/01/2018 16:48

Παρά την καλή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς γνώρισαν την ήττα στο Μιλγουόκι από τους Τορόντο Ράπτορς με 129-110. Η αναμέτρηση κρίθηκε στο τρίτο δωδεκάλεπτο, όπου οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 43-19 μετέτρεψαν το «εύθραυστο» 59-61 του ημιχρόνου σε 78-104 και ουσιαστικά «κλείδωσαν» τη νίκη.

Ο Γιάννης «τρώει» τον ΛεΜπρον και ολόκληρο το NBA στις ψήφους

05/01/2018 07:24

Άπιαστος και στις ψήφους για το All Star Game παραμένει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο «Greek freak» είναι πρώτος μετά από τις 12 πρώτες μέρες ψηφοφορίας πάνω ακόμα και από τον ΛεΜπρον Τζέιμς, τον Κάιρι Ίρβινγκ, τον Κέβιν Ντουράντ και τον Στεφ Κάρι.

Ο Giannis σκοράρει 30άρα και κάνει τους Μπακς να μιλάνε Ελληνικά

04/01/2018 07:21

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει ότι θέλει μέσα στο παρκέ οι Μπακς διέλυσαν τους Πέισερς με σκορ 122-101 και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη μέσα στο 2018. Ο Giannis έκανε «πάρτι» σημειώνοντας double-double με 31 πόντους και 10 ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ, ενώ είχε ένα κλέψιμο και δύο τάπες.

Επέστρεψε με τους «Καβς» ο Αϊζέια Τόμας

03/01/2018 14:38

Με νίκη 127-110 επί των Μπλέιζερς στο Κλίβελαντ, συνδίασαν οι Καβαλίερς την επιστροφή του Αϊζέια Τόμας από τραυματισμό.

Αποθέωση από τους ομογενείς για Αντετοκούνμπο [Βίντεο]

02/01/2018 09:24

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε για μια ακόμα φορά ότι περνούσε από το χέρι του για να χαρίσει στους Μπακς ακόμα μια νίκη, όμως αυτή τη φορά δεν ήταν αρκετό, αφού τα «ελάφια» γνώρισαν την ήττα με 131-127 από τους Ράπτορς. Μια μεγάλη έκπληξη επιφύλασσαν οι Έλληνες του Τορόντο στον «Giannis» μετά τη λήξη του αγώνα.

O Αντετοκούνμπο «πάτησε» τους Θάντερ με καλάθι στην εκπνοή [Βίντεο]

30/12/2017 19:31

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σκοράρει 1.3 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, οι Μπακς έφυγαν νικητές από την Οκλαχόμα, επικρατώντας 97-95 των Θάντερ. Ο διεθνής σέντερ, στην προσπάθειά του για το νικητήριο καλάθι, φάνηκε να πατά την τελική γραμμή, όμως οι διαιτητές, παρά τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων αλλά και τις αποδοκιμασίες από τις εξέδρες, μέτρησαν κανονικά το καλάθι δίνοντας τη νίκη στην ομάδα της Μινεσότα.

Έλαμψε ο Γιάννης στην τρομερή ανατροπή των Μπακς [Βίντεο]

29/12/2017 07:18

Με ηγέτες τον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τον Έρικ Μπλέντσο οι Μπακς επέστρεψαν από το -20 και πανηγύρισαν τη νίκη απέναντι στους Τίμπεργουλβς επικρατώντας με 102-96. Ο «Greek Freak» είχε δύσκολο έργο, καθώς οι αντίπαλοι είχαν προσαρμόσει μια άμυνα επάνω του, όμως ακόμα και έτσι εκείνος σκόραρε 22 πόντους, μάζεψε 10 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ σε 40 λεπτά αγώνα.