Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Χοκς, Γκρίζλις και Κλίπερς έκαναν το 2-1

Μετά από συναρπαστικό ματς οι Γκρίζλις πέτυχαν τη δεύτερη συνεχή νίκη επί της Θάντερ στην παράταση, αυτή τη φορά με 98-95 στο Μέμφις, «γράφοντας» το 2-1 στη σειρά. Οι Χοκς νίκησαν τους Πέισερς με 98-85 στην Ατλάντα πήραν κεφάλι στη σειρά με 2-1, ενώ οι Κλίπερς νίκησαν στην έδρα των Γκόλντεν Στέιτ με 98-96.

Μετά από συναρπαστικό ματς οι Γκρίζλις πέτυχαν τη δεύτερη συνεχή νίκη επί της Θάντερ στην παράταση, αυτή τη φορά με 98-95 στο Μέμφις, «γράφοντας» το 2-1 στη σειρά. Ο Μάικ Κόνλεϊ ήταν το κλειδί της νίκης με 5 από τους 20 πόντους του στην παράταση για τις «αρκούδες», ενώ θετική παρουσία είχε ο Κώστας Κουφός με 6 πόντους (3/6 δίποντα), 5 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα σε 17 λεπτά συμμετοχής. Ο Κέβιν Ντουράντ είχε 30 πόντους για την ομάδα της Οκλαχόμα.

Οι Χοκς νίκησαν τους Πέισερς με 98-85 στην Ατλάντα πήραν κεφάλι στη σειρά με 2-1. Ο Τζεφ Τιγκ με 22 πόντους και 10 ασίστ, μαζί με τον Κάιλ Κόρνερ που πρόσθεσε 20 πόντους με 4/7 τρίποντα ήταν οι κορυφαίοι για τους γηπεδούχους.

Στο μεταξύ οι Κλίπερς νίκησαν στην έδρα των Γκόλντεν Στέιτ με 98-96 και πήραν… κεφάλι στην σειρά με 2-1. Ο Μπλέικ Γκρίφιν με 32 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών.

Συνοπτικά σε αγώνες για τον 1ο γύρο των πλέι οφ στο πρωτάθλημα μπάσκετ του ΝΒΑ, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα (σε παρένθεση το σκορ της σειράς):

Ατλάντα-Ιντιάνα 98-85 (2-1)

Μέμφις-Οκλαχόμα 98-95 (2-1)

Γκόλντεν Στέιτ-ΛΑ Κλίπερς 96-98 (1-2)

LIVE: Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας

Παρακολουθήστε live στις 17:15 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας για την 4η αγωνιστική του Top-6 της Stoiximan Basket League. Τηλεοπτικά από ΕΡΤ3.