Πέμπτη 25 Απριλίου 2024
«Ζωντανοί» οι Πέισερς, μείωσαν σε 3-2 νίκες με τους Χιτ

Με τον Πολ Τζορτζ να πετυχαίνει 37 πόντους και τους 21 από αυτούς στην τέταρτη περίοδο, οι Πέισερς κέρδισαν 93-90 το Μαϊάμι και μείωσαν το σκορ στη  σειρά των τελικών της Ανατολής σε 3-2.

Με τον Πολ Τζορτζ να πετυχαίνει 37 πόντους και τους 21 από αυτούς στην τέταρτη περίοδο, οι Πέισερς κέρδισαν 93-90 το Μαϊάμι και μείωσαν το σκορ στη σειρά των τελικών της Ανατολής σε 3-2.

Ο Λεμπρόν Τζέιμς έμεινε στους 7 πόντους με 2/10 σουτ παίζοντας για μόλις 24:21 λόγω προβλημάτων με φάουλ.

Ο έκτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων θα γίνει στο Μαϊάμι τα ξημερώματα του Σαββάτου.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-16, 33-42, 64-57, 93-90.

Πέισερς (Φόγκελ): Τζορτζ 37 (6 ριμπ., 6 κλεψ.), Γουέστ 19 (9 ριμπ.), Στίβενσον 12 (5 ριμπ., 5 ασίστ), Χίμπερτ 10 (13 ριμπ.), Χιλ 9 (7 ριμπ.), Σκόλα 6, Γουότσον, Μαϊνμί, Μπάτλερ.

Χιτ (Σπόελστρα): Μπος 20 (10 ριμπ.), Ουέιντ 18 (8 ριμπ., 7 ασίστ), Λιούις 18, Άλεν 15, Τσάλμερς 8 (8 ριμπ., 5 ασίστ), Τζέιμς 7, Χάσλεμ 4, Κόουλ, Μπατιέ, Ντάγκλας, Μπίσλεϊ.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: ΘΡΥΛΑΡΑ στη Βαρκελώνη – Μυθική εμφάνιση και break για το 1-0!

Μυθικό παιχνίδι για τον Ολυμπιακό, που «έσπασε» την έδρα της Μπαρτσελόνα και έκανε το 1-0 στη σειρά των playoffs της Euroleague.