Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
Ασταμάτητοι οι Γουόριορς, νίκη για Μιλγουόκι, στα χαμηλά ο Αντετοκούνμπο

Πραγματικό τρένο οι Γουόριορς δεν σταμάτησαν ούτε στο Σολτ Λέικ Σίτι. Οι πρωταθλητές έκαναν το 19-0 μεγαλώνοντας το ρεκόρ καλύτερης εκκίνησης στην ιστορία του ΝΒΑ. Στο Μιλγουόκι οι Μπακς υποχρέωσαν τους Νάγκετς στην έβδομη σερί ήττα τους, με 92-74. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 9 πόντους (3/4 βολές, 3/8 δίποντα, 0/2 τρίποντα), 6 ριμπάουντ, 1 τάπα και 2 λάθη σε 19:51 λεπτά συμμετοχής κόντρα στον Κώστα Παπανικολάου που σε 9:35 έμεινε άποντος (0/3 δίποντα, 0/1 τρίποντο) έχοντας 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 λάθος.

Πραγματικό τρένο οι Γουόριορς δεν σταμάτησαν ούτε στο Σολτ Λέικ Σίτι. Οι πρωταθλητές έκαναν το 19-0 μεγαλώνοντας το ρεκόρ καλύτερης εκκίνησης στην ιστορία του ΝΒΑ.

Οι «πολεμιστές» νίκησαν με 106-103 τους Γιούτα Τζαζ. Ο Στεφ Κάρι ήταν και πάλι ο μεγάλος πρωταγωνιστής με 26 πόντους, ενώ με τρίποντο στα 51 δεύτερα έδωσε προβάδισμα 104-101 στην ομάδα του και σφράγισε τη νίκη με δύο βολές στα 2,4 δεύτερα πριν το τελικό σφύριγμα.

Συνοπτικά σε αγώνες για το πρωτάθλημα μπάσκετ του ΝΒΑ, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

«Τελικός» για Παρτιζάν και Ολυμπιακό στο Βελιγράδι

Ο Ολυμπιακός φιλοξενείται απόψε (28/3, 21:30) στο Βελιγράδι από την Παρτιζάν για την 32η αγωνιστική της Euroleague.