Παρασκευή 26 Απριλίου 2024
Μια νίκη μακριά από τους τελικούς οι Καβαλίερς

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς με 23 πόντους, οκτώ ασίστ και έξι ριμπάουντ και ο Κέβιν Λαβ με 25 πόντους, βοήθησαν καθοριστικά τους Κλίβελαντ Καβαλίερς να νικήσουν τους Τορόντο Ράπτορς με 116–78, αποκτώντας προβάδισμα 3-2 στη σειρά των τελικών της Ανατολής.

Ο Ιρβινγκ πρόσθεσε 23 πόντους στην πιο εντυπωσιακή νίκη των Καβαλίερς στην φάση των πλέι-οφ, ξεπερνώντας ακόμα και εκείνη με 31 πόντους στο πρώτο παιχνίδι στο σπίτι τους. Το ημίχρονο έκλεισε με 65-34 με το Τορόντο να μένει περίπου οκτώ λεπτά χωρίς καλάθι. Ο Ντε Ροζάν πέτυχε 14 πόντους και ήταν ο καλύτερος του Τορόντο.

Το Κλίβελαντ μπορεί να κλείσει τη σειρά των αγώνων στο Τορόντο και να επιστρέψει στους τελικούς του NBA, για δεύτερη συνεχή χρονιά, με μια νίκη το Σάββατο στο παιχνίδι Νο 6 της σειράς στο «Canada Centre Air».

Έξαλλοι στη Μακάμπι: «Λέει ψέματα ο Αταμάν»

Πηγή της Μακάμπι απαντά σε όσα της προσάπτει ο Εργκίν Αταμάν.