Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Συγκλονιστικός Τόμας μετά το χαμό της αδερφής του δεν κατάφερε να κερδίσει τους Μπουλς

Ενας συγκλονιστικός Αζάια Τόμας αγωνίστηκε λίγες μόνο ώρες μετά την τραγική είδηση του χαμού της αδερφής του, τα ξημερώματα του Σαββάτου σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα. Ο γκαρντ των Σέλτικς ήταν ο καλύτερος των γηπεδούχων (33π., 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ σε 38 λεπτά συμμετοχής), ωστόσο δεν μπόρεσε να αποτρέψει την εντός έδρας ήττα με 106-102 από τους Μπουλς, που έκαναν το 1-0 στη σειρά των πλέι οφ.

Παράλληλα το 1-0 έκαναν οι Ουάσινγκτον που κέρδισαν 114-107 την Ατλάντα. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Γουόλ, όπου πέτυχε ρεκόρ καριέρας.

Σημείωσε 32 πόντους στην αναμέτρηση, ενώ το ρεκόρ του σε αγώνες πλέι οφ ήταν 28, ενώ παράλληλα είχε και 14 ασίστ.

(σκορ 1-0)

Η UEFA αποθέωσε τον Ολυμπιακό για τις δύο προκρίσεις (pic)

Η UEFA με ποστάρισμά της στάθηκε και στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αλλά και στην ομάδα των ανδρών για τις δύo ευρωπαϊκές προκρίσεις μέσα σε λιγότερο από 20 ώρες στην διαδικασία των πέναλτι