Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Ελληνικός «εμφύλιος» στο ΝΒΑ με νικητή τον Αντετοκούνμπο [Βίντεο]

Οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο βρέθηκαν στο Σακραμέντο για να αντιμετωπίσουν τους Κινγκς του Κώστα Κουφού και του Γιώργου Παπαγιάννη.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν μια πολύ εύκολη νίκη με 112 – 87 αφού δεν βρέθηκε ούτε ένας παίκτης των γηπεδούχων ικανός να προβληματίσει τον Αντετοκούνμπο.

Σε μόλις 26 λεπτά ο σούπερσταρ των Μπακς πρόλαβε να πετύχει 32 πόντους, ευστοχώντας σε 11 από τα 16 σουτ που επιχείρησε. Είχε επίσης 5 πόντους, 5 ασσίστ αλλά και 5 κλεψίματα.

Άξιος συμπαραστάτης του για μια ακόμα φορά ήταν ο νεοαποκτηθείς Έρικ Μπλέντσο, ο οποίος τελείωσε το παιχνίδι με 21 πόντους σε μόλις 23 λεπτά συμμετοχής.

Από την πλευρά των γηπεδούχων ξεχώρισε ο Γκάρετ Τέμπλ με 18 πόντους ενώ ο Κώστας Κουφός έπαιξε για 13 λεπτά, σημειώνοντας 2 πόντους και μαζεύοντας 7 ριμπάοντ.

O Γιώργος Παπαγιάννης έχει σταλθεί στη θυγατρική των Κινγκς, τους Ράινο Μπιγκχορνς, για να πάρει χρόνο συμμετοχής.

Μάκης Ευθυμίου

in.gr

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός. Παρακολουθήστε live στις 17:30 την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός για τον 4ο τελικό της Volley League γυναικών.