Σάββατο 20 Απριλίου 2024

Έλαμψε ο Γιάννης στην τρομερή ανατροπή των Μπακς [Βίντεο]

Με ηγέτες τον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τον Έρικ Μπλέντσο οι Μπακς επέστρεψαν από το -20 και πανηγύρισαν τη νίκη απέναντι στους Τίμπεργουλβς επικρατώντας με 102-96. Ο «Greek Freak» είχε δύσκολο έργο, καθώς οι αντίπαλοι είχαν προσαρμόσει μια άμυνα επάνω του, όμως ακόμα και έτσι εκείνος σκόραρε 22 πόντους, μάζεψε 10 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ σε 40 λεπτά αγώνα.

Με ηγέτες τον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τον Έρικ Μπλέντσο οι Μπακς επέστρεψαν από το -20 και πανηγύρισαν τη νίκη απέναντι στους Τίμπεργουλβς επικρατώντας με 102-96.

Ο «Greek Freak» είχε δύσκολο έργο, καθώς οι αντίπαλοι είχαν προσαρμόσει μια άμυνα επάνω του, όμως ακόμα και έτσι εκείνος σκόραρε 22 πόντους, μάζεψε 10 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ σε 40 λεπτά αγώνα.

Στους πόντους του Αντετοκούνμπο ήρθαν να προστεθούν και άλλοι 26 του Μπλέντσο, καθώς και 6 ασίστ και 5 κλεψίματα, οδηγώντας τους Μπακς στη μεγάλη νίκη απέναντι στην ομάδα από τη Μινεσότα, η οποία που βρίσκεται στην 4η θέση της Δύσης.

Για τους ηττημένους ο Τάουνς είχε 22 πόντους, ο Γουίγκινς πρόσθεσε 21 και ο Μπάτλερ 20, όμως δεν ήταν αρκετοί…

in.gr

Η UEFA αποθέωσε τον Ολυμπιακό για τις δύο προκρίσεις (pic)

Η UEFA με ποστάρισμά της στάθηκε και στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αλλά και στην ομάδα των ανδρών για τις δύo ευρωπαϊκές προκρίσεις μέσα σε λιγότερο από 20 ώρες στην διαδικασία των πέναλτι