«Ξέσπασε» η ΑΕΚ, νίκες για Αρη, Πανθρακικό και Απόλλων
Πρεμιέρα στη Β' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας είχαμε την Τρίτη, όπου μετέχουν και οι ομάδες της Σούπερ Λιγκ. Σημαντικότερο ματς ήταν αυτό στο Ολυμπιακό στάδιο, όπου η ΑΕΚ... ξέσπασε πάνω στην Κέρκυρα (ΑΕΚ - Κέρκυρα 4-0). Νωρίτερα, ο Άρης μπήκε με το δεξί στη διοργάνωση αφού νικήσε τον Αιγινιακό (Αιγινιακός - Άρης 3-0), ενώ ο Αγροτικός Αστέρας ανέτρεψε την κατάσταση και έφυγε νικητής από τα Χανιά (Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας 1-2). Εύκολη νίκη για τον Πανθρακικό επί της Καλλιθέας (Πανθρακικός - Καλλιθέα 3-0). Το γκολ του Κάσσου έκρινε τη νίκη του Απόλλωνα κόντρα στον ΟΦΗ (Απόλλων - ΟΦΗ 1-0).
Spotlight
-
Ποιο είναι το χειρότερο χαρακτηριστικό της προσωπικότητάς σας; - Αυτό το τεστ το αποκαλύπτει
-
Αμφισβητεί τον Άρειο Πάγο ο Στίγκας - «Επειδή το είπε είναι θέσφατο;»
-
Πέντε συμβουλές που θα ενισχύσουν την έμφυτη νοημοσύνη του σκύλου σας
-
Πρεμιέρα σήμερα για το εορταστικό ωράριο των εμπορικών καταστημάτων
Πρεμιέρα στη Β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας είχαμε την Τρίτη, όπου μετέχουν και οι ομάδες της Σούπερ Λιγκ. Σημαντικότερο ματς ήταν αυτό στο Ολυμπιακό στάδιο, όπου η ΑΕΚ… ξέσπασε πάνω στην Κέρκυρα (ΑΕΚ – Κέρκυρα 4-0).
Νωρίτερα, ο Άρης μπήκε με το δεξί στη διοργάνωση αφού νικήσε τον Αιγινιακό (Αιγινιακός – Άρης 3-0), ενώ ο Αγροτικός Αστέρας ανέτρεψε την κατάσταση και έφυγε νικητής από τα Χανιά (Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας 1-2).
Εύκολη νίκη για τον Πανθρακικό επί της Καλλιθέας (Πανθρακικός – Καλλιθέα 3-0).
Το γκολ του Κάσσου έκρινε τη νίκη του Απόλλωνα κόντρα στον ΟΦΗ (Απόλλων – ΟΦΗ 1-0).
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:
Τρίτη 25/10
3ος όμιλος
Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ 1-0
4ος όμιλος
Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας 1-2
5ος όμιλος
Αιγινιακός – Άρης 0-3
6ος όμιλος
ΑΕΚ – Κέρκυρα 4-0
7ος όμιλος
Πανθρακικός – Καλλιθέα 3-0
Τετάρτη 26/10
1oς όμιλος
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ (17:15, Γήπεδο Τούμπας)
2ος όμιλος
Ολυμπιακός – Πλατανιάς (19:30, «Γ. Καραϊσκάκης»)
4ος όμιλος
ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη (15:00 Εθν. Στάδιο «Οι Ζωσιμάδες»)
7ος όμιλος
Ατρόμητος – Παναιτωλικός (17:15, Δημ. Περιστερίου)
8ος όμιλος
Πανιώνιος – Λεβαδειακός (15:00, Γήπεδο Νέας Σμύρνης)
Πέμπτη 27/10
1oς όμιλος
Πανελευσιακός – Τρίκαλα (15:00, Δημ. Ελευσίνας)
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ (17:15, Γήπεδο Τούμπας)
2ος όμιλος
Σπάρτη – ΑΟ Χανιά (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
3ος όμιλος
Παναθηναϊκός – Ηρακλής (19:30, «Απ. Νικολαΐδης»)
5ος όμιλος
Αστέρας Τρίπολης – Βέροια (17:15, «Θ. Κολοκοτρώνης»)
6ος όμιλος
Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας (17:15, ΔΑΚ Λαμίας)
8ος όμιλος
Πανσερραϊκός – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Σερρών)
Newsroom ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις