Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Ήττες για Λάρισα και Κέρκυρα από Λαμία και Καλλιθέα αντίστοιχα

Αμετάβλητη παρέμενε η κατάσταση στην κορυφή της Β΄ Εθνικής κατηγορίας μετά την ολοκλήρωση των αναμετρήσεων της 18ης αγωνιστικής, αφού ήττες υπέστησαν οι πρωτοπόροι Λάρισα και Κέρκυρα, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης απέσπασε ισοπαλία χωρίς τέρματα εκτός έδρας από την Ζάκυνθο. Η Λάρισα ηττήθηκε σήμερα στη Λαμία από την τοπική ομάδα με 1-0. Η Κέρκυρα ακολουθεί τη Λάρισα με 36 βαθμούς, αφού με την σειρά της υποχρεώθηκε σε ήττα με 2-0 από την Καλλιθέα στο «Ελ Πάσο».

Αμετάβλητη παρέμενε η κατάσταση στην κορυφή της Β΄ Εθνικής κατηγορίας μετά την ολοκλήρωση των αναμετρήσεων της 18ης αγωνιστικής, αφού ήττες υπέστησαν οι πρωτοπόροι Λάρισα και Κέρκυρα, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης απέσπασε ισοπαλία χωρίς τέρματα εκτός έδρας από την Ζάκυνθο.

Η Λάρισα ηττήθηκε σήμερα στη Λαμία από την τοπική ομάδα με 1-0. Η Κέρκυρα ακολουθεί τη Λάρισα με 36 βαθμούς, αφού με την σειρά της υποχρεώθηκε σε ήττα με 2-0 από την Καλλιθέα στο «Ελ Πάσο» (Μπέλης 53΄, Τζάκσον Φερέιρα 67΄), ενώ την «έπιασε» στη 2η θέση ο Απόλλων Σμύρνης.

Η ανοδική πορεία της Καλλιθέας στο πρωτάθλημα της Football League, συνεχίσθηκε σήμερα, καθώς στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής, η αθηναϊκή ομάδα, επικράτησε στο «Ελ Πάσο» με 2-0 της Κέρκυρας, στερώντας από τους «Φαίακες» την δυνατότητα να ξεφύγουν απ΄τον Απόλλωνα Σμύρνης, στην διεκδίκηση της ανόδου στη Σούπερ Λιγκ.

Το σκορ άνοιξε στο 53ο λεπτό ο Μπέλης με «κεραυνό» από 25 μέτρα, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε στο 67′ ο Τζάκσον Φερέιρα, ο οποίος με εξωτερικο φάλτσο αριστερά και πλαγια μέσα από την περιοχή, αιφνιδίασε τον Κουτζαβασίλη. Στο 72ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι, έχασαν ευκαιρία να μειώσουν, καθώς ο Μιχελής απέκρουσε με τα πόδια το πέναλτι του Σουάνη.