Πέμπτη 09 Μαϊου 2024
Ο Ολυμπιακός έκανε το... χρέος του, πρόκριση της Βέροιας στην Ξάνθη

Ο Ολυμπιακός έκανε το… χρέος του, πρόκριση της Βέροιας στην Ξάνθη

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εκτός έδρας της Καβάλας με 1-0 και σε συνδυασμό με το 2-0 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε με κεφαλιά ο Σιόβας στο 12ο λεπτό. Επίσης, η Βέροια προκρίθηκε στους «8» επικρατώντας της Ξάνθης  στα Πηγάδια με 2-0, ενώ είχε νικήσει και στο πρώτο ματς με 2-1 στην έδρα της.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εκτός έδρας της Καβάλας με 1-0 και σε συνδυασμό με το 2-0 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε με κεφαλιά ο Σιόβας στο 12ο λεπτό. Επίσης, η Βέροια προκρίθηκε στους «8» επικρατώντας της Ξάνθης στα Πηγάδια με 2-0, ενώ είχε νικήσει και στο πρώτο ματς με 2-1 στην έδρα της.

Την Πέμπτη, η Κέρκυρα θα φιλοξενήσει τον Λεβαδειακό και καλείται ν’ ανατρέψει το ίδιο σκορ για να συνεχίσει στο θεσμό. Μάχη θα γίνει στην Κομοτηνή με τον τοπικό Πανθρακικό να παίζει κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, έχοντας και το πλεονέκτημα του 1-1 στον πρώτο αγώνα στη Ριζούπολη.

Συνοπτικά το υπόλοιπο πρόγραμμα των αγώνων ρεβάνς της 4ης φάσης του κυπέλου Ελλάδας και τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων: