Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
Οι μικροί του Ολυμπιακού έμειναν στο 1-1 με τη Γιουβέντους

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο οι νέοι του Ολυμπιακού ήρθαν 1-1 με τους αντίστοιχους της Γιουβέντους στη 3η αγωνιστική των ομίλων του Youth League.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με γκολ του Λάτσι στο 7ο λεπτό, όταν μετά ασταθή απόκρουση τερματοφύλακα των Ιταλών, Οντέρο, ο παίκτης του Ολυμπιακού πήρε το «ριμπάουντ» και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού θα μπορούσαν να σκοράρουν ακόμα περισσότερο γκολ, αφού οι τελικές ευκαιρίες του αγώνα ήταν 7-1 υπέρ της ομάδας του Πειραιά.

Αντιθέτως όμως η Γιουβέντους ήταν αυτή που ισοφάρισε τον αγώνα, χάρη σε αυτογκόλ του Βατουσιάδη στο 65ο λεπτό.

Πλέον οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στου 4 βαθμούς, πίσω από την Ατλέτικο Μαδρίτης που έχει 6 και μπροστά από την Μάλμε με 0.

Κοβάσεβιτς: «Κανονικά στην Τουρκία η ρεβάνς με τη Φενέρ, δεν ανησυχούμε για την ασφάλεια»

Όσα είπε ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς για τη ρεβάνς με τη Φενέρμπαχτσε και την ασφάλεια στην Τουρκία