Κυριακή 19 Μαϊου 2024
«Ανάσα» για την Άρσεναλ, «ματσάρα» στη Γερμανία, «Χ»άλι η Τσέλσι

Η Αρσεναλ έμεινε «ζωντανή» στη διεκδίκηση της πρόκρισης, επικρατώντας 2-0 της Μπάγερν στο «Εμιρειτς» για την 3η αγωνιστική του Champions League. Πάντως, ένα από τα πιο συναρπαστικά ματς των τελευταίων ετών έγινε στο «Μπάι Αρένα» όπου Λεβερκούζεν και Ρόμα αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4. Ένα εύκολο βράδυ είχε η Μπαρτσελόνα που επικράτησε της Μπάτε Μπορίσοφ με 2-0 χωρίς να ιδρώσει. Ενώ ακόμα έναν αγώνα η Τσέλσι προβλημάτισε, αφού έμεινε στο 0-0 με την Ντιναμό Κιέβου στην Ουκρανία.

Η Αρσεναλ έμεινε «ζωντανή» στη διεκδίκηση της πρόκρισης, επικρατώντας 2-0 της Μπάγερν στο «Εμιρειτς» για την 3η αγωνιστική του Champions League.

Ενα ματς με πλούσιο θέαμα και highlight την απίστευτη απόκρουση του Νόιερ σε κεφαλιά του Γουόλκοτ στο 33΄.

Τελικά κρίθηκε από ένα τυχερό γκολ του Ολιβιέ Ζιρού στο 77΄, λίγα λεπτά μετά την είσοδο του Γάλλου στον αγωνιστικό χώρο, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε ο Οζίλ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πάντως, ένα από τα πιο συναρπαστικά ματς των τελευταίων ετών έγινε στο «Μπάι Αρένα» όπου Λεβερκούζεν και Ρόμα αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4. Πριν τη συμπλήρωση 20 λεπτών οι γηπεδούχοι με βασικό τον Κυριάκο Παπαδόπουλο προηγήθηκαν 2-0, η Ρόμα των Μανωλά, Τοροσίδη «βομβάρδισε» χωρίς… έλεος και προηγήθηκε 4-2, αλλά οι Γερμανοί επέστρεψαν και ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος.

Ένα εύκολο βράδυ είχε η Μπαρτσελόνα που επικράτησε της Μπάτε Μπορίσοφ με 2-0 χωρίς να ιδρώσει.

Ενώ ακόμα έναν αγώνα η Τσέλσι προβλημάτισε, αφού έμεινε στο 0-0 με την Ντιναμό Κιέβου στην Ουκρανία.

Σε αναμετρήσεις για την 3η αγωνιστική του Champions League, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

LIVE: Αρσεναλ – Έβερτον

LIVE: Αρσεναλ - Έβερτον. Παρακολουθήστε live στις 18:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Αρσεναλ - Έβερτον για την 38η αγωνιστική της Premier League. Τηλεοπτικά από Novasports 3HD.