Κυριακή 19 Μαϊου 2024
Ιστορική πρόκριση ο Αστέρας και «αυτοκτονία» του Ατρόμητου

Τεράστια νίκη - πρόκριση σημείωσε ο Αστέρας με 3-1 επί της Μάιντς στην Τρίπολη και ανέτρεψε την ήττα με 1-0 στον πρώτο αγώνα στη Γερμανία, παίρνοντας το εισιτήριο για τα πλέι οφ του Europa League. Αντίθετα, ο Ατρόμητος έμεινε εκτός Ευρώπης από τη Σεράγεβο στην παράταση (Ατρόμητος - Σεράγεβο 1-3), αφού οι Βόσνιοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν με 2-0. Ο Ταυλαρίδης στο 85' έστειλε το ματς στην παράταση αλλά εκεί ο «δήμιος» Μπιλμπίγια χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του και «έσβησε» το όνειρο του Ατρόμητου. Έτσι, στην κλήρωση της Παρασκευής για τα πλέι οφ του Europa θα έχουμε εκπροσώπους τον Παναθηναϊκό, τον ΠΑΟΚ και τον Αστέρα Τρίπολης.

Τεράστια νίκη – πρόκριση σημείωσε ο Αστέρας με 3-1 επί της Μάιντς στην Τρίπολη και ανέτρεψε την ήττα με 1-0 στον πρώτο αγώνα στη Γερμανία, παίρνοντας το εισιτήριο για τα πλέι οφ του Europa League.

Αντίθετα, ο Ατρόμητος έμεινε εκτός Ευρώπης από τη Σεράγεβο στην παράταση (Ατρόμητος – Σεράγεβο 1-3), αφού οι Βόσνιοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν με 2-0. Ο Ταυλαρίδης στο 85′ έστειλε το ματς στην παράταση αλλά εκεί ο «δήμιος» Μπιλμπίγια χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του και «έσβησε» το όνειρο του Ατρόμητου.

Έτσι, στην κλήρωση της Παρασκευής για τα πλέι οφ του Europa θα έχουμε εκπροσώπους τον Παναθηναϊκό, τον ΠΑΟΚ και τον Αστέρα Τρίπολης.

Live Blog Live Ατρόμητος – Σεράγεβο και Αστέρας Τρίπολης – Μάιντς

Τι είπε ο Τσικίνιο για Κάρμο, Ιωαννίδη και τον διαιτητή του τελικού του Conference League

Ο Τσικίνιο έδωσε συνέντευξη σε Μέσο της Πορτογαλίας και μίλησε για αρκετά θέματα