αθλητικα νεα Αλλοι αγώνες

Super League τελευταίες ειδήσεις

Κόλλησε στα Πηγάδια ο ΠΑΟ, 1-1 με τη Ξάνθη

17/12/2017 21:31

Ακόμη κι αν έκανε ίσως το καλύτερο 20λεπτό του στο φετινό πρωτάθλημα, ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε ούτε αυτή τη φορά να πετύχει εκτός έδρας νίκη και ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο της Super League χωρίς «διπλό». Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στην Ξάνθη με τον Αλτμαν στο 18΄ και είχαν ευκαιρίες να διευρύνουν το προβάδισμά τους, όμως στο β' μέρος οι «ακρίτες» ανέβηκαν και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 79΄ με τον Γέντρισεκ. Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη συμπλήρωσε έξι ματς χωρίς νίκη και βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας.

Πάτησε κορυφή ο Ολυμπιακός, «Χ» στη Ξάνθη ο Παναθηναϊκός

17/12/2017 21:26

Τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα κατέκτησε ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε, με γκολ του Μάριν, τον ΠΑΣ (Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0) στο «Γ.Καραϊσκάκης», για την 15η και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Σούπερ Λιγκ. Ο Παναθηναϊκός έμεινε για έκτο ματς χωρίς νίκη αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με τη Ξάνθη στα Πηγάδια (Ξάνθη - Παναθηναϊκός 1-1). Ο Παναιτωλικός πήρε βαθμό στην Τρίπολη σταματώντας το σερί του Αστέρας (Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός 0-0) ενώ η Λάρισα πήρε «διπλό» στη Λαμία (Λαμία - Λάρισα 0-2). Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα με τον αγώνα Λεβαδειακός - Πανιώνιος (19:30).

Ο Παναιτωλικός πήρε βαθμό στην Τρίπολη, 0-0 με τον Αστέρα

17/12/2017 19:28

«Φρένο» στο νικηφόρο σερί πέντε αγώνων του Αστέρα Τρίπολης έβαλε ο Παναιτωλικός, που απέσπασε 0-0 στο «Θ. Κολοκοτρώνης», στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League. Η ομάδα του Αγρινίου ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπεχαράνο στο 84΄.

Ο Ντέλετις καθάρισε για τη Λάρισα που πέρασε από τη Λαμία

17/12/2017 19:25

Με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ (18΄ και 31΄) τον Μίλος Ντέλετις, η ΑΕΛ πέρασε νικηφόρα από τη Λαμία, νικώντας 2-0 την τοπική ομάδα, σε αναμέτρηση για τη 15η αγωνιστική της Super League. Οι Θεσσαλοί ολοκληρώνουν τον α΄ γύρο του πρωταθλήματος στην έβδομη θέση της κατάταξης, ενώ οι νεοφώτιστοι γνώρισαν την πρώτη ήττα τους μετά από δύο και πλέον μήνες.

Πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός, 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

17/12/2017 16:50

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε ο Ολυμπιακός τις υποχρεώσεις του στη Super League για το 2017, καθώς νίκησε στο «Καραϊσκάκη» τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Στο πρώτο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» δυσκολεύτηκαν με τη μαζική άμυνα των φιλοξενούμενων, αλλά στην επανάληψη ανέβασαν την απόδοση τους, πήραν τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Μάρκο Μάριν στο 63ο λεπτό και ανέβηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, κατακτώντας τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητών του χειμώνα.

Με μοναδικό στόχο την κορυφή

17/12/2017 11:27

Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί την Κυριακή το μεσημέρι τον ΠΑΣ Γιάννινα στο «Καραϊσκάκη» και οι πειραιώτες έχουν τη μεγάλη ευκαιρία να κατακτήσουν τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα. Η ομάδα του λιμανιού στοχεύει στην έκτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα και αν οι πειραιώτες καταβάλουν την αντίσταση του ΠΑΣ, θ’ αφήσουν πίσω τους ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

Νίκησε ξανά εκτός έδρας και «έπιασε» κορυφή ο ΠΑΟΚ

16/12/2017 22:14

Μια καθοριστικής σημασίας νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Πλατανιά, καθώς ολοκλήρωσε –έστω και προσωρινά- τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας στην πρώτη θέση.

Ισοπαλία για την ΑΕΚ στο βροχερό ΟΑΚΑ

16/12/2017 19:34

Οι «κιτρινόμαυροι» ήθελαν τη νίκη για να κλείσουν τον α’ γύρο του πρωταθλήματος στην κορυφή της βαθμολογίας, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Πέρασε και από την Κέρκυρα ο Ατρόμητος

16/12/2017 17:32

Μέσα σε ένα δίλεπτο ο Αμρ Ουάρντα έδωσε σημαντικό προβάδισμα στους «Περιστεριώτες» που έφυγαν με το διπλό από την Κέρκυρα.

Λεμονής: Έχουμε βελτιωθεί αγωνιστικά και βαθμολογικά

15/12/2017 18:11

Στη βελτίωση που παρουσιάζει η ομάδα του σε σχέση με την αρχή της χρονιάς, εστίασε ο προπονητής του Ολυμπιακού Τάκης Λεμονής, κάνοντας έναν απολογισμό της μέχρι τώρας πορείας των «ερυθρολεύκων».