αθλητικα νεα Αλλοι αγώνες

Super League τελευταίες ειδήσεις

Αποθέωση στο Περιστέρι για τους παίκτες του Ατρόμητου

23/10/2017 23:41

Σε πελάγη ευτυχίας πλέουν όλοι στο Περιστέρι, για τον Ατρόμητο. Η ομάδα του Κάναντι βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας, μάλιστα, κερδίσει εκτός έδρας Ολυμπιακό και ΑΕΚ. Αμέσως μετά το νικηφόρο αποτέλεσμα με την «Ενωση», οι φίλοι του Ατρόμητου περίμεναν την αποστολή από το ΟΑΚΑ για να τους αποθεώσουν.

Καρπετόπουλος για Σούπερ Λιγκ: Η θεαματικότητα αναζητείται

23/10/2017 21:54

Ο Αντώνης Καρπετόπουλος αναλύει τα ως τώρα δεδομένα στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, στην οποία το σασπένς χτυπάει... ταβάνι αλλά την ίδια ώρα το θέαμα που παρουσιάζουν οι ομάδες πιάνει... πάτο.

Ο Ατρόμητος στην κορυφή με «διπλό» στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ

23/10/2017 21:26

Με γκολ του Ντάουντα στο 55ο λεπτό, ο Ατρόμητος νίκησε την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με 1-0 και πέρασε μόνος στην πρώτη θέση της κατάταξης. Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι, μαζί με τον Λεβαδειακό, είναι οι μοναδικές αήττητες του πρωταθλήματος. Η ΑΕΚ έχασε την ευκαιρία να περάσει εκείνη πρώτη στη βαθμολογία, μετά από τη νίκη του Ολυμπιακού επί τους ΠΑΟΚ, που κράτησε τον «δικέφαλο του Βορρά» στους 15 βαθμούς.

ΠΑΟΚ: Κριτική κατά του Λουτσέσκου μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό

23/10/2017 11:03

Ο Ρουμάνος τεχνικός κρίνεται για την επιθετική ατολμία που έδειξε η ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο του χθεσινού ντέρμπι και την φοβισμένη αντίδρασή της μετά το γκολ που δέχτηκε.

Ο Ολυμπιακός 1-0 τον ΠΑΟΚ και ξανά στην κούρσα του τίτλου

22/10/2017 22:44

Ο Ολυμπιακός, με γκολ του Ένγκελς, νίκησε τον ΠΑΟΚ (Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-0) στο «Γ.Καραϊσκάκης» στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ και τον πλησίασε στον ένα βαθμό, μπαίνοντας ξανά στην κούρσα του τίτλου. Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη (Αστέρας Τρίπολης - Πανιώνιος 0-1), ενώ τις πρώτες νίκες τους σημείωσαν ο Απόλλωνας Σμύρνης (Απόλλων Σμύρνης - Ξάνθη 2-0) και η Λάρισα (Πλατανιάς - Λάρισα 0-1).

Ο Ένγκελς έδωσε τη λύση, ο Ολυμπιακός 1-0 τον ΠΑΟΚ

22/10/2017 22:40

Το πάθος και η ενέργεια των παικτών του ήταν τα στοιχεία που οδήγησαν τον Ολυμπιακό στη μεγάλη νίκη επί του ΠΑΟΚ με 1-0 στο Καραϊσκάκη. Το ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Super League κρίθηκε από το γκολ του Ένγκελς στο 51΄.

Η Λάρισα «έσπασε το ρόδι» με διπλό στα Χανιά

22/10/2017 20:16

Την πρώτη της εφετινή της νίκη, και μάλιστα εκτός έδρας, πανηγύρισε η ΑΕΛ στα Χανιά επί του Πλατανιά με 1-0, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Κριζμάν στο 21΄.

Πρώτη νίκη ο Απόλλωνας, 2-0 τη Ξάνθη στη Ριζούπολη

22/10/2017 20:14

«Έσπασε το ρόδι» ο Απόλλων Σμύρνης στη Ριζούπολη απέναντι στην αήττητη των τριών τελευταίων αγωνιστικών, Ξάνθη, και με τα γκολ των Καστιγέχος στο 11΄ και Αλμπάνη στο 84΄ πήρε το πρώτο εφετινό του «τρίποντο» (2-0).

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη

22/10/2017 17:59

Δύο σερί ήττες ήταν πολλές για τον φιλόδοξο -και φέτος- Πανιώνιο. Με γκολ του Μασούντ στο 47΄, οι Νεοσμυρνιώτες επικράτησαν 1-0 του Αστέρα στην Τρίπολη, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League, και παραμένουν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Μοιρασιά βαθμών για Λαμία και Παναθηναϊκό

21/10/2017 23:10

Χάρη στο γκολ του Μολίνς στο 85’ ο Παναθηναϊκός κατάφερε να «σώσει την παρτίδα» και να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας από την Λαμία, η οποία είχε προηγηθεί με το αυτογκόλ του Κουλιμπαλί στο 37ο λεπτό.