αθλητικα νεα Αλλοι αγώνες

Super League τελευταίες ειδήσεις

Σε τροχιά πλέι οφ ο ΠΑΟΚ με «διπλό» στα Γιάννενα

23/01/2017 21:37

Με την πέμπτη νίκη του στους τελευταίους έξι αγώνες, ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας της Super League μετά την ολοκλήρωση της 17ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Βλάνταν Ιβιτς πέρασε με 1-0 από τα Γιάννινα και πήρε «εκδίκηση» από τον ΠΑΣ που είχε επικρατήσει με το ίδιο σκορ πριν από δύο εβδομάδες στην Τούμπα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Λέοβατς στο 31'.

Έφυγε από τη ζωή ο θρύλος του Παναθηναϊκού Βαγγέλης Πανάκης

23/01/2017 20:50

Ένας από τους κορυφαίους επιθετικούς στην Ιστορία του Παναθηναϊκού, ο Βαγγέλης Πανάκης, έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 84 ετών. Ο Βαγγέλης Πανόπουλος, όπως ήταν το κανονικό του όνομα (επικράτησε το Πανάκης μετά από λάθος αναγραφής στο δελτίο ψωμιού στην περίοδο της κατοχής), γεννήθηκε τον Ιούνιο του 1933 και «υπηρέτησε» τους «πράσινους» για 14 χρόνια.

Απαγορεύει την τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα με Λεβαδειακό ο Παναθηναϊκός

23/01/2017 18:36

Την πρόθεσή του να απαγορεύσει την τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα της προσεχούς Κυριακής με τον Λεβαδειακό, γνωστοποιεί ο Παναθηναϊκός με εξώδικο που απέστειλε στη Super League. Η «πράσινη» ΠΑΕ επισημαίνει ότι δεν κατεβλήθη εντός προθεσμιών (ως τις 15 Ιανουαρίου) η δόση του τηλεοπτικού συμβολαίου και καλεί το συνεταιρισμό να απαγορεύσει την είσοδο των συνεργείων της NOVA στα γήπεδα.

Στις... επάλξεις εν όψει Άρη Σισοκό και Ανσαριφάλντ

23/01/2017 18:25

Στο ματς του Κυπέλλου με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη έχει στρέψει την προσοχή του ο Ολυμπιακός και εκτός σοβαρού απροόπτου ο Πάουλο Μπέντο θα «κινητοποιήσει» τους δύο νεοαποκτηθέντες ποδοσφαιριστές της ομάδας του.

Δύσκολη εκτός έδρας απόστολή του ΠΑΟΚ στα Γιάννενα

23/01/2017 13:20

Πέφτει σήμερα, Δευτέρα, η αυλαία της 17ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ με τον ΠΑΟΚ να έχει δύσκολο έργο στους «Ζωσιμάδες» όπου αντιμετωπίζει τον ΠΑΣ Γιάννινα (19:30, Novasports 1).

Άφησε δύο βαθμούς στην Κέρκυρα ο Παναθηναϊκός

22/01/2017 21:54

«Ξύπνησε» αργά ο Παναθηναϊκός, που για 65 λεπτά δεν είχε φανεί στον αγωνιστικό χώρο και τελικά έμεινε στο 1-1 με την Κέρκυρα στο νησί των «Φαιάκων», στο προτελευταίο χρονικά ματς της 17ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Ο Μπεργκ έδωσε προβάδισμα στο «τριφύλλι» στο 22΄, ενώ για τους γηπεδούχους ισοφάρισε στο 29΄ ο Επστάιν.

Απώλεια ΠΑΟ στην Κέρκυρα, νίκησε και... έπεισε η ΑΕΚ

22/01/2017 21:39

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με τον Μπέργκ στην Κέρκυρα, αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει το σκορ και τους τρεις βαθμούς, αφού οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν (1-1) με τον Επστάιν και αυτό ήταν το αποτέλεσμα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Νωρίτερα, στον πρώτο αγώνα της επιστροφής του Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο της επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με πειστικότατη εμφάνιση του Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ (ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης 2-0) και έπιασε προσωρινά τον ΠΑΣ Γιάννινα στην 5η θέση της βαθμολογίας. Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της ημέρας, η Λάρισα έμεινε στο «Χ» με τον Πλατανιά (0-0), όπως και ο Λεβαδειακός με τον Ατρόμητο (1-1).

Μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις Λεβαδειακός και Ατρόμητος

22/01/2017 19:36

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας του Λεβαδειακού με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 17ης ημέρας για την Super League. Οι γηπεδούχοι που... αγνοούσαν τον βαθμό στις επτά τελευταίες αγωνιστικές, σκόραραν στο 73ο λεπτό με τον Γιουσούφ, ενώ ο Ατρόμητος είχε ανοίξει το σκορ στο 10' με τον Λε Ταελέκ. Η ομάδα της Βοιωτίας είχε και δοκάρι στο 49ο λεπτό με τον Κουλιμπαλί.

Νέα απώλεια βαθμών για τη Λάρισα με «λευκή» ισοπαλία στον Πλατανιά

22/01/2017 19:29

Ισόπαλος χωρίς τέρματα έληξε ο αγώνας της Λάρισας με τον Πλατανιά για την 17η ημέρα της Super League και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας, που αφήνει πιο χαμογελαστούς τους Κρητικούς που πέρασαν από μία δύσκολη έδρα. Ο Πλατανιάς βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος με 22 βαθμούς, αντίθετα με την ομάδα της Θεσσαλίας που με 15β παρέμεινε κοντά στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ στην... επιστροφή Χιμένεθ στον πάγκο

22/01/2017 17:18

Η αλλαγή προπονητή φαίνεται ότι επέδρασε ευεργετικά για την ΑΕΚ, η οποία έχοντας τον Μανόλο Χιμένεθ για πρώτη φορά στο πάγκο της μετά την επάνοδό του στην Ένωση, επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας για την 17η ημέρα της Super League. Τα τέρματα των γηπεδούχων, που έμοιαζαν να κινούνται στο γήπεδο πιο ελεύθερα και με μεγαλύτερη άνεση, σημείωσαν ο Πέκχαρντ στο 24΄ και ο Μάνταλος στο 47΄.