αθλητικα νεα Αλλοι αγώνες

Super League τελευταίες ειδήσεις

Δύσκολα στο +5 ο Ολυμπιακός, νίκησε 2-0 στη Βέροια

01/02/2015 21:46

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 της Βέροιας στην Ημαθία και αύξησε στους πέντε βαθμούς το προβάδισμά του από τον ΠΑΟΚ, μετά την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Οι Μήτρογλου στο 71΄ και Ντοσεβί στο 87΄ πέτυχαν τα γκολ, ενώ οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με εννέα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπαλάφα στο 12΄ και του Μπαργκάν στο 76΄.

Στο +5 μέσω Βέροιας ο ΟΣΦΠ, νίκες για ΠΑΟ, ΠΑΣ και Ξάνθη

01/02/2015 21:28

Ο Ολυμπιακός πέρασε δύσκολα από τη Βέροια (Βέροια - Ολυμπιακός 0-2) που αγωνίστηκε από το 12' με δέκα παίκτες και από το 76' με εννέα και εκμεταλλεύτηκε την σαββατιάτικη ήττα του ΠΑΟΚ, ξεφεύγοντας στην κορυφή με πέντε βαθμούς διαφορά. Νωρίτερα, στον Πλατανιά «ξέσπασε» ο Παναθηναϊκός μετά την ήττα-αποκλεισμό από το Κύπελλο, αφού οι «πράσινοι» κέρδισαν χωρίς καμία δυσκολία την ομάδα των Χανίων (Παναθηναϊκός - Πλατανιάς 3-0) και έδειξαν σημάδια αγωνιστικής ανάκαμψης. Στη Λιβαδειά, η Ξάνθη κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς απέναντι στον Λεβαδειακό (Λεβαδειακός – Ξάνθη 1-2), ενώ στα Γιάννενα, η Κέρκυρα προηγήθηκε, αλλά ο ΠΑΣ κατάφερε με ολική επαναφορά να φτάσει στη νίκη (ΠΑΣ Γιάννινα – Κέρκυρα 2-1).

Ο ΠΑΣ «γύρισε» το προβάδισμα της Κέρκυρας, βάζοντας τέλος στο αρνητικό σερί

01/02/2015 19:53

Τέλος σε ένα σερί τεσσάρων ισοπαλιών έβαλε ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος κατέβαλε την αντίσταση της Κέρκυρας στους «Ζωσιμάδες» με 2-1, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Οι «Φαίακες» άνοιξαν το σκορ στο 14' με τον Χαβίτο, ωστόσο ο «Άγιαξ της Ηπείρου», ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση με τα τέρματα των Ίλιτς (44') και Μανιά (80'), ενώ έχασε και πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με τον Κοροβέση.

Η Ξάνθη πέρασε από τη Λιβαδειά που έπαιζε με δέκα από το 38'

01/02/2015 19:13

Σημαντική νίκη πέτυχε η Ξάνθη στη Λιβαδειά, καθώς επικράτησε με 2-1 του τοπικού Λεβαδειακού, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου πήρε τη νίκη με τα γκολ των Γκομσί (29') και Καπετάνου (59'), ενώ ο Λεβαδειακός, που αγωνίστηκε από το 38ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ζίτο, είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 49' με τον Βούκσεβιτς. Ανακοινώθηκαν από τα μεγάφωνα οι Στάθης και Τριποτσέρης...

Επιστροφή στις νίκες και με καλή εμφάνιση για τον Παναθηναϊκό

01/02/2015 16:51

Μπορεί ο μεσοβδόμαδος αποκλεισμός στο Κύπελλο με εντός έδρας ήττα από την Ξάνθη να κλόνισε την πίστη του κόσμου προς την ομάδα, αλλά και της διοίκησης προς ορισμένους ποδοσφαιριστές, όμως, το μήνυμα, φαίνεται ότι το έλαβαν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι και με μία καλή εμφάνιση κόντρα στον Πλατανιά, έφτασαν εύκολα στη νίκη με 3-0 για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Ο Πέτριτς στο 7' άνοιξε διάπλατα τον δρόμο για το «τριφύλλι» και ακολούθησαν τα τέρματα των Τριανταφυλλόπουλου (48') και Κλωναρίδη (78') για να φέρουν τους «πράσινους» στο -3 από τον ΠΑΟΚ. Να σημειωθεί πως στο 46’ ο Μπεργκ νικήθηκε από τον Ολιμπά σε εκτέλεση πέναλτι.

Τελευταία στιγμή κρίνεται η σέντρα στο ΠΑΣ Γιάννινα - Κέρκυρα

01/02/2015 14:05

Στον «αέρα» βρίσκεται η διεξαγωγή του αγώνα του ΠΑΣ Γιάννινα με την Κέρκυρα στο γήπεδο των «Ζωσιμάδων», λόγω των πολύ κακών καιρικών συνθηκών που επικρατούν στα Ιωάννινα. Συγκεκριμένα ο αγωνιστικός χώρος είναι πάρα πολύ βαρύς και ο διαιτητής του αγώνα κατέστησε σαφές πως το αν θα διεξαχθεί ο αγώνα θα κριθεί κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή.

Επίθεση σε Δημητρόπουλο και... σε Σαλπίγγίδη

31/01/2015 23:44

Έκρυθμη ήταν η κατάσταση έξω από τα αποδυτήρια του ΠΑΟΚ μετά από την ήττα από τον Παναιτωλικό με 2-1 στην Τούμπα. Αρχικά οι οπαδοί του «δικέφαλου» επιτέθηκαν φραστικά στον Δημήτρη Σαλπιγγίδη, που ως συνήθως ακούει τα εξ αμάξης έπειτα από κάθε ήττα, ωστόσο λίγο αργότερα, κατά την αποχώρησή του από το γήπεδο, ο διαιτητής Δημητρόπουλος δέχθηκε μπουκάλι.

Σοκ για τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, νίκες για Πανιώνιο και Καλλονή

31/01/2015 21:48

Ο κρότος από το «διπλό» του Παναιτωλικού επί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα (ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 1-2), ακούστηκε μέχρι το Αγρίνιο, καθώς οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς, ισοφαρίστηκαν αργά και «χτύπησαν» στις καθυστερήσεις για τη μεγάλη νίκη τους που βάζει φωτιά στην κορυφή της βαθμολογίας. Μια πολύ σημαντική νίκη και βαθμολογική ανάσα πήρε ο Πανιώνιος, ο οποίος επικράτησε του Πανθρακικού (Πανιώνιος - Πανθρακικός 2-1) στην αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Μια νίκη διά πυρός και σιδήρου πανηγύρισε η Καλλονή, η οποία επιβλήθηκε δύσκολα του Αστέρα Τρίπολης (Καλλονή - Αστέρας Τρίπολης 1-0), με τους αρκάδες να δείχνουν πως βρίσκονται σε αγωνιστική κάμψη.

«Μπαμ» στο 94' για τον Παναιτωλικό με «διπλό» στην Τούμπα

31/01/2015 21:41

Σοκ στο 94' για τον ΠΑΟΚ που ηττήθηκε 1-2 από τον Παναιτωλικό στην Τούμπα, για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Ο Αλβες που είχε δώσει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με πέναλτι στο 7', πέτυχε και το γκολ της νίκης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ είχε ισοφαρίσει ο Ρόμπερτ Μακ στο 73'.

Ο «στρατηγός άνεμος» χάρισε τη νίκη στην Καλλονή...

31/01/2015 19:12

«Ούριος» άνεμος φύσηξε για την Καλλονή, η οποία νίκησε στη Μυτιλήνη με 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου έφθασε στη σημαντική νίκη χάρη σ' ένα μακρινό σουτ του Τσαμπούρη στο 74ο λεπτό, το οποίο, λόγω του δυνατού ανέμου, ξεγέλασε τον τερματοφύλακα του Αστέρα, Κοσίτσκι.

Προηγούμενη Σελίδα 1/ 3

<strong>Παγκόσμιο Κύπελλο 2014</strong><strong><strong>Στην Ισπανία</strong> με τους κορυφαίους των παρκέ</strong>