24/04/2017 11:13

Νέες εξελίξεις στην υπόθεση των επεισοδίων στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ. Συγκεκριμένα ο ποδοσφαιρικός εισαγγελέας, Κωνσταντίνος Σιμιτζόγλου, με έγγραφο που θα στείλει σήμερα στο τμήμα αθλητικής βίας της ελληνικής Aστυνομίας, θα ζητήσει το υλικό από τις κάμερες στα αποδυτήρια του γηπέδου.

Αγωνία στον ΠΑΟ για τον τραυματισμό του Ζέκα εν όψει Τούμπας

23/04/2017 23:24

Με πρόβλημα στον αριστερό οπίσθιο μηριαίο αποχώρησε ο Ζέκα, λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο στη Λεωφόρο. Ο ελληνοποιημένος μέσος πήγε στον πάγκο με εμφανείς ενοχλήσεις, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες (ο Μαρίνος Ουζουνίδης είχε κλείσει νωρίτερα τις αλλαγές του), το βασικότερο πρόβλημα για το «τριφύλλι» όμως είναι ότι μάλλον θα χάσει τη ρεβάνς του κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ, καθώς οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για τράβηγμα.

Μήνυμα «υπομονής» από Μαρινάκη σε Ιβάν, Μελισσανίδη, Αλαφούζο

23/04/2017 22:10

Με πλατύ χαμόγελο ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης, συνεχάρη τους ποδοσφαιριστές της ομάδας του για την κατάκτηση του 44ου πρωταθλήματος και αφιέρωσε στον κόσμο της ομάδας άλλα… 12-13 πρωταθλήματα, ζητώντας από τους υπόλοιπους διώκτες τους στη μάχη των τίτλων να κάνουν υπομονή.

Ροπαλιά... σωτηρίας για τον Ηρακλή κόντρα στον Παναιτωλικό

23/04/2017 21:24

Ο Ηρακλής έκανε σήμερα τον... 13ο άθλο, καθώς εκμεταλλεύτηκε την έδρα του απέναντι στον Παναιτωλικό, νίκησε 2-1 κι εξασφάλισε τυπικά την παραμονή του στη Σούπερ Λίγκα, μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωσή της. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο «Καυτανζόγλειο» με γκολ του Ρόσα στο 31΄, για να ισοφαρίσει ο Περόνε στο 53΄ και να δώσει τη νίκη στον «Γηραιό» ο Μπαστακός στο 85΄.

Σκορ και θέαμα στη Βέροια, αλλά χωρίς... αγωνιστικό ενδιαφέρον

23/04/2017 21:19

Βροχή από γκολ σημειώθηκε στη Βέροια στον αγώνα της 29ης ημέρας για το πρωτάθλημα της Super League, στον οποίο η τοπική μάδα υποδέχθηκε τον Αστέρα Τρίπολης. Η Βέροια παρά το γεγονός ότι ήταν βαθμολογικά αδιάφορη, καθώς έχει ήδη υποβιβαστεί, επικράτησε 4-3 των Αρκάδων, οι οποίοι ήθελαν τους βαθμούς της νίκης για να σφραγίσουν και μαθηματικά την παραμονή τους, αλλά τελικά τα κατάφεραν χάρη στη νίκη της ΑΕΚ επί του Λεβαδειακού.

Με νίκη επί του Πανιωνίου (1-0) «σφράγισε» την παραμονή της η Κέρκυρα

23/04/2017 21:17

Η Κέρκυρα επικράτησε στην έδρα της 1-0 του Πανιωνίου, σε αναμέτρηση για την 29η αγωνιστική της Super League. Ο Επστάιν πέτυχε στο 26΄ το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και έριξε τους Νεοσμυρνιώτες στην τέταρτη θέση της κατάταξης, ισόβαθμους με την ΑΕΚ, χωρίς πάντως να κινδυνεύει η παρουσία τους στα πλέι-οφ.

Ο Παναθηναϊκός δύσκολα 1-0 τον Ατρόμητο

23/04/2017 21:14

Δύσκολη νίκη με 1-0 σημείωσε ο Παναθηναϊκός στο «Απόστολος Νικολαϊδης» επί του Ατρομήτου για την 29η αγωνιστική της Super League με τέρμα του Μολίνς στο 86΄. Οι δύο ομάδες ήταν μάλλον αδιάφορες βαθμολογικά, αφού ο Παναθηναικός έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή του στα Play Off, ενώ ο Ατρόμητος είναι στην 8η θέση της βαθμολογίας. Στο 90΄ αποβλήθηκε ο Φυτανίδης του Ατρομήτου με 2η κίτρινη άρτα.

Νίκησε την Ξάνθη, έμεινε στην κατηγορία η ΑΕΛ

23/04/2017 21:11

Η Λάρισα πήρε τη νίκη που τόσο είχε ανάγκη απέναντι στην Ξάνθη, της οποίας επιβλήθηκε 1-0 στο AEL FC Arena στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής. Το πανάκριβο γκολ των «βυσσινί» σημείωσε με καταπληκτική κεφαλιά ο Αναστασόπουλος στο 24ο λεπτό.

Στο 87' η ΑΕΚ έριξε το Λεβαδειακό στον... γκρεμό

23/04/2017 21:09

Με γκολ του Σέρχιο Αραούχο στο 87΄ κι αυτογκόλ του Μουλόπουλου στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα. Η ήττα σήμανε για τους «πράσινους» τον υποβιβασμό στη Football League, με βάση την κατάταξη κι εφόσον δεν υπάρξουν πειθαρχικές ποινές σε άλλες ομάδες στη συνέχεια.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε στα Χανιά και... ελπίζει στη δίκη του Ολυμπιακού

23/04/2017 21:05

Ο ΠΑΟΚ εξασφάλισε τη δεύτερη θέση της κανονικής περιόδου της Super League νικώντας 3-1 στα Χανιά τον Πλατανιά, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής. Ο Ουαρντά στο 4΄, ο Κάμπος στο 8΄ και ο Σακχόφ στο 63΄ πέτυχαν τα γκολ για τον «Δικέφαλο του Βορρά», ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε στο 78΄ ο Μενδρινός.