11/12/2017 11:01

Την ώρα που κανείς δεν παίρνει πρωτοβουλίες για να «σωθεί» ο Παναθηναϊκός, ένας από τους «αφανείς ήρωες» της μετα-Βαρδινογιάννη εποχής, αποφάσισε να βγει μπροστά.

Ο ΠΑΟΚ έστειλε τον Παναθηναϊκό στη 12η θέση με «τεσσάρα»

10/12/2017 21:32

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Πέλκα, ο ΠΑΟΚ διέλυσε 4-0 τον Παναθηναϊκό στο ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής της Super League, πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση. Ο νεαρός άσος, που προέρχεται από τα «σπλάχνα» του ΠΑΟΚ, «καθάρισε» το ματς με δύο υπέροχα γκολ στο 8ο και το 51ο λεπτό πριν διαμορφώσουν το τελικό σκορ ο Κουλούρης με πέναλτι στο 68΄ και ο Πρίγιοβιτς στο 77΄. Πέμπτο ματς χωρίς νίκη για τον Παναθηναϊκό, που ... κατρακύλησε στην 12η θέση της κατάταξης.

Ο ΠΑΟΚ διέσυρε τον ΠΑΟ με 4-0, νίκες για Ατρόμητο, Αστέρα

10/12/2017 21:21

Ο ΠΑΟΚ μετέτρεψε σε περίπατο το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα (ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 4-0) στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Νωρίτερα την Κυριακή, ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε εύκολα τον Απόλλων Σμύρνης στη Ριζούπολη (Απόλλων Σμύρνης - Αστέρας Τρίπολης 1-3), ενώ ο Ατρόμητος νίκησε τον Λεβαδειακό (Ατρόμητος - Λεβαδειακός 1-0) και ανέβηκε στη 3η θέση της βαθμολογίας. Ισόπαλο έληξε το ματς στους Ζωσιμάδες (ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία 1-1). Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα με τον αγώνα ΑΕΚ - Κέρκυρα (19:30).

Έμεινε όρθια και στα Ιωάννινα η Λαμία, 1-1 με τον ΠΑΣ

10/12/2017 19:16

Για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι η Λαμία έμεινε αήττητη, καθώς στάθηκε «όρθια» και στα Ιωάννινα, όπου απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον ΠΑΣ, για την 14η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 64' με τον Μαυροπάνο, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 77' με τον Τσούκαλο.

Ο Ατρόμητος νίκησε τον Λεβαδειακό και ανέβηκε 2ος

10/12/2017 19:11

Στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος θα κλείσει το 2017 ο Ατρόμητος. Η ομάδα-έκπληξη της φετινής Super League επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού στο Περιστέρι και ανέβηκε προσωρινά στην 2η θέση με 27 βαθμούς, στη 14η αγωνιστική της διοργάνωσης. Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση πέτυχε ο Νικολά Ντιγκινί στο 42ο λεπτό.

Πολλά χαμόγελα στον Ολυμπιακό

10/12/2017 17:49

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πετύχει μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας του Παναιτωλικού με 4-1, αποτέλεσμα που επανέφερε τους «ερυθρόλευκους» στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι πρωταθλητές Ελλάδος πραγματοποίησαν μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της σεζόν και στο μεγάλο λιμάνι είχαν πολλούς λόγους να χαμογελούν, μετά την εντυπωσιακή νίκη στο Αγρίνιο.

Ο Αστέρας νίκησε εύκολα με 3-1 τον Απόλλων Σμύρνης

10/12/2017 17:08

Σημαντική νίκη με 3-1 πήρε ο Αστέρας Τρίπολης από τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη για την 14η αγωνιστική της Super League και εδραίωσε τη θέση του στην 6η θέση της κατάταξης, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην προτελευταία θέση και στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Φορτούνης κράτησε την παράδοση

10/12/2017 16:52

Πέμπτη νίκη στη σειρά για τον Ολυμπιακό της Σούπερ Λιγκ, και οι Ερυθρόλευκοι εκ νέου στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα –έστω με ματς περισσότερο από την ΑΕΚ-. Μια ξεγυρισμένη τεσσάρα στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού που χώρεσε στην ούγια όχι ένα αλλά δύο ονόματα. Του Κώστα Φορτούνη και του Καρίμ Ανσαριφάρντ.

Ο Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας από το Αγρίνιο

09/12/2017 21:29

Ο Ολυμπιακός έφερε εις πέρας την αποστολή στο Αγρίνιο, επικρατώντας με 4-1 του Παναιτωλικού στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής και σημειώνοντας την πέμπτη συνεχή νίκη στο πρωτάθλημα. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν σε παραγωγικό βράδυ τον Κώστα Φορτούνη, που σκόραρε δις (6΄, 62΄) και ξανάδωσε προβάδισμα στον πρωταθλητή μετά το αυτογκόλ του Ένγκελς στο 27΄, ενώ ο Ανσαριφάρντ είναι πια πρώτος σκόρερ στη Super League με το τέρμα που σημείωσε στο 66΄. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τζούρτζεβιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σαρωτικός ο Ολυμπιακός στο Αγρίνιο, νίκες για Πανιώνιο, ΑΕΛ

09/12/2017 21:24

Ο Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας από το Αγρίνιο επικρατώντας του Παναιτωλικού (Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 1-4) στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, τουλάχιστον ως τη Δευτέρα που αγωνίζεται η ΑΕΚ. Η Λάρισα πήρε μεγάλη νίκη επί της Ξάνθης στις καθυστερήσεις, (Λάρισα - Ξάνθη 1-0), ενώ ο Πανιώνιος δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε τελικά τον Πλατανιά στη Νέα Σμύρνη (Πανιώνιος - Πλατανιάς 2-1).