• Ειδήσεις

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη

Σούπερ Λίγκα22/10/2017 17:59

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη - Σούπερ Λίγκα

Δύο σερί ήττες ήταν πολλές για τον φιλόδοξο -και φέτος- Πανιώνιο. Με γκολ του Μασούντ στο 47΄, οι Νεοσμυρνιώτες επικράτησαν 1-0 του Αστέρα στην Τρίπολη, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League, και παραμένουν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

«Μπλόκο» για την ΑΕΚ στην Τρίπολη, 2-0 ο Αστέρας

Σούπερ Λίγκα01/10/2017 22:27

«Μπλόκο» για την ΑΕΚ στην Τρίπολη, 2-0 ο Αστέρας - Σούπερ Λίγκα

Ο Αστέρας Τρίπολης είναι η ομάδα που έπαυσε το εφετινό αήττητο της ΑΕΚ στη Super League, επικρατώντας της Ένωσης με 2-0 στο «Θ. Κολοκοτρώνης», στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής. Οι Αρκάδες έφτασαν στην πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μουνάφο στο 47ο και Μανιά στο 81ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός άφησε δύο βαθμούς στο Φάληρο, 1-1 με τον Αστέρα

Σούπερ Λίγκα16/09/2017 22:38

Ο Ολυμπιακός άφησε δύο βαθμούς στο Φάληρο, 1-1 με τον Αστέρα - Σούπερ Λίγκα

Ο Ολυμπιακός παραχώρησε ισοπαλία στο άδειο, λόγω τιμωρίας, «Γ.Καραϊσκάκης», απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης με 1-1, αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε από τα πέναλτι του Μανιά στο 55΄ και του Τζούρτζεβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Παντελίδης: «Ο Αστέρας ευκαιρία για να κάνω μεγάλα πράγματα»

Σούπερ Λίγκα12/09/2017 17:27

Παντελίδης: «Ο Αστέρας ευκαιρία για να κάνω μεγάλα πράγματα» - Σούπερ Λίγκα

Πρόκληση χαρακτήρισε ο Σάββας Παντελίδης την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας του Αστέρα Τρίπολης, κατά την παρουσίασή του από την αρκαδική ΠΑΕ. Ο νέος τεχνικός των «κυανοκίτρινων» δήλωσε ότι η ομάδα είναι «μια ευκαιρία για να κάνω μεγάλα πράγματα» και, παρ' ότι τόνισε πως «με την έλευση μου εδώ βρήκα ένα πάρα πολύ καλό υλικό, αλλά σε μια δύσκολη στιγμή» και πως «το έργο μου είναι δύσκολο, καθώς ο προηγούμενος προπονητής έχει προσφέρει πολλά στην ομάδα», τόνισε ότι «έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου και στους παίκτες μου» και πως «φαντάζομαι ότι στο τέλος της χρονιάς θα πετύχουμε τους στόχους μας».

Ο Αστέρας σώθηκε με «τεσσάρα» στη Λάρισα

Σούπερ Λίγκα05/04/2017 19:16

Ο Αστέρας σώθηκε με «τεσσάρα» στη Λάρισα - Σούπερ Λίγκα

Σε περιπέτειες μπήκε η ΑΕΛ μετά την εντός έδρας ήττα 1-4 από τον Αστέρα Τρίπολης για την 27η αγωνιστική της Super League. Εφιαλτικό ντεμπούτο για τον Αντρέ Πάους, «ηρωική» επιτυχία για τον Στάικο Βεργέτη που είδε την ομάδα του να φτάνει στη νίκη με χατ-τρικ του Μανιά (15΄, 30΄, 90+1΄πεν.) και Μάσα (28΄πεν.). Μείωσε στο 34΄ ο Ναζλίδης, ο οποίος έχασε πέναλτι στο 38΄ (απέκρουσε ο Ντοναρούμα).

Έσωσε τον βαθμό στο Αγρίνιο ο Αστέρας, 1-1 με τον Παναιτωλικό

Σούπερ Λίγκα02/04/2017 19:29

Έσωσε τον βαθμό στο Αγρίνιο ο Αστέρας, 1-1 με τον Παναιτωλικό - Σούπερ Λίγκα

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Αστέρα Τρίπολης στο Αγρίνιο, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Super League. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το φάουλ του Ρέι στο 4ο λεπτό, ενώ οι Αρκάδες ισοφάρισαν με το φάουλ του Μάσα στο 69΄ και πήραν έναν πολύτιμο βαθμό, στην προσπάθεια που καταβάλλουν να απομακρυνθούν από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Μανιάς γλίτωσε τον Αστέρα από «διπλό» του ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα19/03/2017 19:26

Ο Μανιάς γλίτωσε τον Αστέρα από «διπλό» του ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έπαιξε για την ιστορία του και με κορυφαίο τον Πασχαλάκη απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 στην Τρίπολη από τον Αστέρα, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League. Οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν με τον Ζάιρο στο 27΄, αλλά στο 70΄ ο Μανιάς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

«Διπλό» παραμονής στην Τρίπολη για την Κέρκυρα

Σούπερ Λίγκα05/03/2017 19:28

«Διπλό» παραμονής στην Τρίπολη για την Κέρκυρα - Σούπερ Λίγκα

Την παραμονή της στη Super League εξασφάλισε ουσιαστικά η Κέρκυρα μετά το εκτός έδρας 2-1 επί του Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super league. Ο Μάσα στο 38΄ με απευθείας φάουλ άνοιξε το σκορ για τους Αρκάδες, ωστόσο, οι «Φαίακες» δεν το έβαλαν κάτω, ισοφάρισαν στο 70΄ με το σουτ του Ντουάλα και στο 83΄ με τον Τουράμ ανέτρεψαν πλήρως τα δεδομένα του αγώνα.

Βλέπει Ευρώπη ο Πλατανιάς και... αστεράκια ο Αστέρας

Σούπερ Λίγκα25/02/2017 17:13

Βλέπει Ευρώπη ο Πλατανιάς και... αστεράκια ο Αστέρας - Σούπερ Λίγκα

Το καλύτερο δώρο στον Γιώργο Παράσχο, για τα 500 ματς που συμπλήρωσε στους πάγκους των ομάδων της κορυφαίας επαγγελματικής κατηγορίας, έκανε ο Πλατανιάς. Η ομάδα της Κρήτης επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Τρίπολης, πέρασε -προσωρινά- στην 5η θέση της κατάταξης μετά από 22 αγώνες στη Super League, κι εξακολουθεί να ονειρεύεται την ευρωπαϊκή της έξοδο. Απόλυτος πρωταγωνιστής των Κρητών ήταν ο Γιώργος Γιακουμάκης, ο οποίος πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ, στο 24΄ και 51΄, ενώ στο 63΄ ο Μουνάφο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ήττα της ΑΕΚ από τον Αστέρα στην Τρίπολη με 3-2

Σούπερ Λίγκα07/01/2017 21:32

Ήττα της ΑΕΚ από τον Αστέρα στην Τρίπολη με 3-2 - Σούπερ Λίγκα

Αστέρας Τρίπολης και ΑΕΚ διαφήμισαν το ποδόσφαιρο στην παγωμένη αρκαδική πρωτεύουσα, στο μεταξύ τους παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της (εξ αναβολής) δεύτερης αγωνιστικής και έληξε με νίκη 3-2 των Πελοποννήσιων. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 0-1 του Πέκχαρτ (36΄) με τους Στανισάβλιεβιτς (49΄) και Ιγκόρ Σίλβα (66΄), ο Τσέχος επιθετικός σκόραρε δύο λεπτά αργότερα το τέταρτο φετινό τέρμα του στο πρωτάθλημα, αλλά η Ένωση δεν κράτησε το βαθμό καθώς στο 81΄ ο Τσουκαλάς χάρισε τους βαθμούς στην ομάδα του.