• Ειδήσεις

Ο Αστέρας νίκησε εύκολα τη Λάρισα με σούπερ Μανιά

Σούπερ Λίγκα14/01/2018 19:19

Ο Αστέρας νίκησε εύκολα τη Λάρισα με σούπερ Μανιά - Σούπερ Λίγκα

Ασταμάτητος ο Αστέρας Τρίπολης, επικράτησε και της ΑΕΛ με 3-1 για την 17η αγωνιστική της Super League. Οι Αρκάδες συνεχίζουν την εντυπωσιακή τους πορεία, μιας κι έχουν να χάσουν από την 9η αγωνιστική (ΠΑΟΚ) και με μεγάλη εμφάνιση έκαμψαν και την αντίσταση των «βυσσινί». Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Μανιάς που σημείωσε δύο τέρματα (11', 71') κι έφτασε τα 7 στο πρωτάθλημα, ενώ σκόραρε και ο Κυριακόπουλος (83'). Η Λάρισα είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 53΄ με πέναλτι του Ναζλίδη.

Ο Ατρόμητος πήρε το τελευταίο εισιτήριο για τους «8»

Κύπελλο11/01/2018 21:31

Ο Ατρόμητος πήρε το τελευταίο εισιτήριο για τους «8» - Κύπελλο

Ο Ατρόμητος συμπλήρωσε το παζλ της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας με δύο νίκες επί του Αστέρα, του οποίου μετά την Τρίπολη επιβλήθηκε και στο Περιστέρι με 1-0 (29΄ Καρασαλίδης) και προκρίθηκε στους «οκτώ» της διοργάνωσης, δίνοντας συνέχεια στην εφετινή έξοχη πορεία του.

Κόλλησαν στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης

Σούπερ Λίγκα07/01/2018 19:14

Κόλλησαν στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης - Σούπερ Λίγκα

Με «λευκή» ισοπαλία συμβιβάστηκαν ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης στους «Ζωσιμάδες», για την 16η αγωνιστική της Super League. Oι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 18 βαθμούς, μετά την 9η ισοπαλία τους φέτος, ενώ ο Αστέρας μετρά 23 βαθμούς, με 5 ισοπαλίες.

Βήμα πρόκρισης του Ατρόμητου επί του Αστέρα στην Τρίπολη

Κύπελλο20/12/2017 18:33

Βήμα πρόκρισης του Ατρόμητου επί του Αστέρα στην Τρίπολη - Κύπελλο

Με κεκτημένη ταχύτητα από την εξαιρετική πορεία του στο πρωτάθλημα, ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο «Θόδωρος Κολοκοτρώνης», στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη φάση των «16» του κυπέλλου, και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημείωσε ο Βασιλακάκης στο 9ο λεπτό.

Ο Παναιτωλικός πήρε βαθμό στην Τρίπολη, 0-0 με τον Αστέρα

Σούπερ Λίγκα17/12/2017 19:28

Ο Παναιτωλικός πήρε βαθμό στην Τρίπολη, 0-0 με τον Αστέρα - Σούπερ Λίγκα

«Φρένο» στο νικηφόρο σερί πέντε αγώνων του Αστέρα Τρίπολης έβαλε ο Παναιτωλικός, που απέσπασε 0-0 στο «Θ. Κολοκοτρώνης», στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League. Η ομάδα του Αγρινίου ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπεχαράνο στο 84΄.

Ο Αστέρας νίκησε εύκολα με 3-1 τον Απόλλων Σμύρνης

Σούπερ Λίγκα10/12/2017 17:08

Ο Αστέρας νίκησε εύκολα με 3-1 τον Απόλλων Σμύρνης - Σούπερ Λίγκα

Σημαντική νίκη με 3-1 πήρε ο Αστέρας Τρίπολης από τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη για την 14η αγωνιστική της Super League και εδραίωσε τη θέση του στην 6η θέση της κατάταξης, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην προτελευταία θέση και στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Εύκολη νίκη του Αστέρα επί του Λεβαδειακού με 2-0

Σούπερ Λίγκα26/11/2017 19:12

Εύκολη νίκη του Αστέρα επί του Λεβαδειακού με 2-0 - Σούπερ Λίγκα

Καλύτερος ο Αστέρας, νίκησε δίκαια τον Λεβαδειακό με 2-0 στην Τρίπολη, για την 12η αγωνιστική της Super League. Τα γκολ σημείωσαν ο Ιγκλέσιας στο 32' και ο Δουβίκας στο 63'.

Ο Αστέρας συνέτριψε τον Πλατανιά με 3-0 στα Χανιά

Σούπερ Λίγκα19/11/2017 19:26

Ο Αστέρας συνέτριψε τον Πλατανιά με 3-0 στα Χανιά - Σούπερ Λίγκα

Μεγάλη νίκη στη μάχη που δίνει για να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης στα Χανιά επί του ουραγού, Πλατανιά, με 3-0, για την 11η αγωνιστική της Super League. Ο Γκοντό στο 11΄, ο Πασαλίδης στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και ο Μανιάς στο 72΄ ήταν οι σκόρερ των φιλοξενούμενων.

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη

Σούπερ Λίγκα22/10/2017 17:59

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη - Σούπερ Λίγκα

Δύο σερί ήττες ήταν πολλές για τον φιλόδοξο -και φέτος- Πανιώνιο. Με γκολ του Μασούντ στο 47΄, οι Νεοσμυρνιώτες επικράτησαν 1-0 του Αστέρα στην Τρίπολη, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League, και παραμένουν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

«Μπλόκο» για την ΑΕΚ στην Τρίπολη, 2-0 ο Αστέρας

Σούπερ Λίγκα01/10/2017 22:27

«Μπλόκο» για την ΑΕΚ στην Τρίπολη, 2-0 ο Αστέρας - Σούπερ Λίγκα

Ο Αστέρας Τρίπολης είναι η ομάδα που έπαυσε το εφετινό αήττητο της ΑΕΚ στη Super League, επικρατώντας της Ένωσης με 2-0 στο «Θ. Κολοκοτρώνης», στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής. Οι Αρκάδες έφτασαν στην πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μουνάφο στο 47ο και Μανιά στο 81ο λεπτό.