• Ειδήσεις

Ήττα σοκ του Ολυμπιακού από τον Ατρόμητο στο Φάληρο

Σούπερ Λίγκα01/10/2017 17:58

Ήττα σοκ του Ολυμπιακού από τον Ατρόμητο στο Φάληρο - Σούπερ Λίγκα

Για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι ο Ολυμπιακός έμεινε χωρίς νίκη και για δεύτερο συνεχόμενο γνώρισε την ήττα, αυτή τη φορά από τον Ατρόμητο με 1-0 μέσα στο γήπεδο Καραϊσκάκη, για την 6η αγωνιστική της Super League. Το «χρυσό» γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Κιβρακίδης στο 60΄.

Με πέναλτι στο 95' ο Ατρόμητος νίκησε την Κέρκυρα

Κύπελλο20/09/2017 18:19

Με πέναλτι στο 95' ο Ατρόμητος νίκησε την Κέρκυρα - Κύπελλο

Δύσκολη νίκη πήρε στο Περιστέρι ο Ατρόμητος, αφού επικράτησε της Κέρκυρας με 1-0 για την 1η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Ουάρντα με πέναλτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς. Το άλλο ματς της πρεμιέρας του 4ου ομίλου μεταξύ της Σπάρτης και των Τρικάλων θα διεξαχθεί αύριο (21/9).

Αδικήθηκε ο Ατρόμητος στο 0-0 στη Λάρισα

Σούπερ Λίγκα17/09/2017 20:18

Αδικήθηκε ο Ατρόμητος στο 0-0 στη Λάρισα - Σούπερ Λίγκα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Ατρόμητο για την 4η αγωνιστική της Super League. Οι δύο ομάδες έμειναν στο στείρο 0-0, αν και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες. Αμφότεροι αγνοούν τη νίκη μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, με τους Περιστεριώτες να πετυχαίνουν την 4η ισοπαλία τους σε ισάριθμους αγώνες. Πολύ καλύτερος ο Ατρόμητος, που διαμαρτύρεται δίκαια για γκολ που δεν μέτρησε στο 85΄.

Την απόκτηση του Οριόλ ανακοίνωσε ο Ατρόμητος

Σούπερ Λίγκα28/08/2017 23:02

Την απόκτηση του Οριόλ ανακοίνωσε ο Ατρόμητος - Σούπερ Λίγκα

Την απόκτηση του Τζόαν Οριόλ ανακοίνωσε η ΠΑΕ Ατρόμητος. Ο Ισπανός αμυντικός βρέθηκε στα γραφεία του συλλόγου και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 1+1 έτους, ενώ ακολούθησε το λιτό κείμενο από την πλευρά της διοίκησης.

Ο Ατρόμητος πήρε βαθμό στο Αγρίνιο, 2-2 με τον Παναιτωλικό

Σούπερ Λίγκα26/08/2017 21:17

Ο Ατρόμητος πήρε βαθμό στο Αγρίνιο, 2-2 με τον Παναιτωλικό - Σούπερ Λίγκα

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι Παναιτωλικός και Ατρόμητος μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας. Αμφότεροι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν εξαιρετικό ποδόσφαιρο και το τελικό 2-2 άφησαν τις δύο ομάδες χωρίς νίκη μετά το πέρας της 2ης αγωνιστικής. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι: Χαντάκιας (67’) και Μοράρ (79’), ενώ για τον Ατρόμητο βρήκαν δίχτυα οι: Ούμπιδες (32’) και Ντάουντα (69)

Ο Ατρόμητος ανακοίνωσε την απόκτηση του Ρισβάνη

Σούπερ Λίγκα23/08/2017 20:16

Ο Ατρόμητος ανακοίνωσε την απόκτηση του Ρισβάνη - Σούπερ Λίγκα

Παίκτης του Ατρομήτου ως το τέλος της σεζόν είναι από την Τετάρτη ο Σπύρος Ρισβάνης. Ο 23χρονος κεντρικός αμυντικός υπέγραψε τον μονοετή δανεισμό του από τον Ολυμπιακό, τονίζοντας ότι έκανε την καλύτερη επιλογή.

Ανακλήθηκε η άδεια του Ατρομήτου λόγω... Φυτανίδη

Σούπερ Λίγκα01/08/2017 19:25

Ανακλήθηκε η άδεια του Ατρομήτου λόγω... Φυτανίδη - Σούπερ Λίγκα

Την ανάκληση της άδειας συμμετοχής του Ατρόμητου στο πρωτάθλημα ανακοίνωσε η ΕΠΟ. Το Πρωτοβάθμιο Οργανο Αδειοδότησης πήρε αυτή την απόφαση λόγω της δικαστικής «διαμάχης» που έχει ξεσπάσει με τον Σωκράτη Φυτανίδη. Λίγα λεπτά μετά την απόφαση, η διοίκηση του Ατρόμητου εξέδωσε ανακοίνωσε τονίζοντας μεταξύ άλλων ότι «είμαστε απόλυτα πεπεισμένοι για την αρτιότητα των θέσεων μας που θα τις παρουσιάσουμε στο Δευτεροβάθμιο Όργανο Αδειοδότησης και θα πετύχουμε την τελική μας δικαίωση».

Ο Ατρόμητος ανακοίνωσε την πρόσληψη του Κάναντι

Σούπερ Λίγκα21/06/2017 20:55

Ο Ατρόμητος ανακοίνωσε την πρόσληψη του Κάναντι - Σούπερ Λίγκα

Προπονητής του Ατρόμητου είναι και επίσημα ο Νταμίρ Κάναντι. Η ομάδα του Περιστερίου ανακοίνωσε την πρόσληψη του Αυστριακού τεχνικού για την επόμενη περίοδο, με τον 47χρονο να δηλώνει ότι ήρθε αποφασισμένος για να οδηγήσει το σύλλογο σε μεγαλύτερες επιτυχίες.

Ο Σα Πίντο... εγκατέλειψε τον Ατρόμητο και ανέλαβε τη Σταντάρ

Σούπερ Λίγκα11/06/2017 19:57

Ο Σα Πίντο... εγκατέλειψε τον Ατρόμητο και ανέλαβε τη Σταντάρ - Σούπερ Λίγκα

Ανατροπή δεδομένων στον Ατρόμητο με τον Ρικάρντο Σα Πίντο. Ενώ λίγο μετά τη λήξη της περιόδου ο Πορτογάλος τεχνικός και η διοίκηση «έδωσαν τα χέρια» για να προχωρήσουν μαζί και την επόμενη περίοδο, τελικά αυτό δεν θα πραγματοποιηθεί. Ο έμπειρος τεχνικός ζήτησε από τους Περιστεριώτες να αποχωρήσει, καθώς δέχτηκε δελεαστική πρόταση από ομάδα του Βελγίου.

«Ατρόμητος» ο ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, πέρασε με 2-0

Σούπερ Λίγκα05/04/2017 19:11

«Ατρόμητος» ο ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, πέρασε με 2-0 - Σούπερ Λίγκα

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό στον ΠΑΟΚ για να βάλει τις βάσεις για το «τρίποντο» στο Περιστέρι επί του Ατρόμητου. Με τα γκολ των Μπίσεσβαρ (2΄) και Κουλούρη (38΄) ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-0 και περιμένει ήττα του Πανιωνίου από τον Παναθηναϊκό (αύριο) για να μείνει μόνος στην 2η θέση της κατάταξης μετά από 27 αγωνιστικές.