• Ειδήσεις

Ανακλήθηκε η άδεια του Ατρομήτου λόγω... Φυτανίδη

Σούπερ Λίγκα01/08/2017 19:25

Ανακλήθηκε η άδεια του Ατρομήτου λόγω... Φυτανίδη - Σούπερ Λίγκα

Την ανάκληση της άδειας συμμετοχής του Ατρόμητου στο πρωτάθλημα ανακοίνωσε η ΕΠΟ. Το Πρωτοβάθμιο Οργανο Αδειοδότησης πήρε αυτή την απόφαση λόγω της δικαστικής «διαμάχης» που έχει ξεσπάσει με τον Σωκράτη Φυτανίδη. Λίγα λεπτά μετά την απόφαση, η διοίκηση του Ατρόμητου εξέδωσε ανακοίνωσε τονίζοντας μεταξύ άλλων ότι «είμαστε απόλυτα πεπεισμένοι για την αρτιότητα των θέσεων μας που θα τις παρουσιάσουμε στο Δευτεροβάθμιο Όργανο Αδειοδότησης και θα πετύχουμε την τελική μας δικαίωση».

Ο Ατρόμητος ανακοίνωσε την πρόσληψη του Κάναντι

Σούπερ Λίγκα21/06/2017 20:55

Ο Ατρόμητος ανακοίνωσε την πρόσληψη του Κάναντι - Σούπερ Λίγκα

Προπονητής του Ατρόμητου είναι και επίσημα ο Νταμίρ Κάναντι. Η ομάδα του Περιστερίου ανακοίνωσε την πρόσληψη του Αυστριακού τεχνικού για την επόμενη περίοδο, με τον 47χρονο να δηλώνει ότι ήρθε αποφασισμένος για να οδηγήσει το σύλλογο σε μεγαλύτερες επιτυχίες.

Ο Σα Πίντο... εγκατέλειψε τον Ατρόμητο και ανέλαβε τη Σταντάρ

Σούπερ Λίγκα11/06/2017 19:57

Ο Σα Πίντο... εγκατέλειψε τον Ατρόμητο και ανέλαβε τη Σταντάρ - Σούπερ Λίγκα

Ανατροπή δεδομένων στον Ατρόμητο με τον Ρικάρντο Σα Πίντο. Ενώ λίγο μετά τη λήξη της περιόδου ο Πορτογάλος τεχνικός και η διοίκηση «έδωσαν τα χέρια» για να προχωρήσουν μαζί και την επόμενη περίοδο, τελικά αυτό δεν θα πραγματοποιηθεί. Ο έμπειρος τεχνικός ζήτησε από τους Περιστεριώτες να αποχωρήσει, καθώς δέχτηκε δελεαστική πρόταση από ομάδα του Βελγίου.

«Ατρόμητος» ο ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, πέρασε με 2-0

Σούπερ Λίγκα05/04/2017 19:11

«Ατρόμητος» ο ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, πέρασε με 2-0 - Σούπερ Λίγκα

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό στον ΠΑΟΚ για να βάλει τις βάσεις για το «τρίποντο» στο Περιστέρι επί του Ατρόμητου. Με τα γκολ των Μπίσεσβαρ (2΄) και Κουλούρη (38΄) ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-0 και περιμένει ήττα του Πανιωνίου από τον Παναθηναϊκό (αύριο) για να μείνει μόνος στην 2η θέση της κατάταξης μετά από 27 αγωνιστικές.

Λύτρωση στο 91' για τον Ατρόμητο, 1-0 τον Ηρακλή

Σούπερ Λίγκα05/03/2017 17:04

Λύτρωση στο 91' για τον Ατρόμητο, 1-0 τον Ηρακλή - Σούπερ Λίγκα

Ο Θωμάς Βασιλείου αποδείχθηκε η «χρυσή αλλαγή» του Σα Πίντο, χαρίζοντας στον Ατρόμητο τη νίκη με 1-0 επί του Ηρακλή στο Περιστέρι, για την 23η αγωνιστιή της Super League. Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός μπήκε στο ματς στο 85΄ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε, κρατώντας την αθηναϊκή ομάδα στη μάχη της πρόκρισης στα πλέι-οφ. Αντίθετα, οι Θεσσαλονικείς δεν κατάφεραν να εκμεταλλευθούν τη χθεσινή ήττα το Λεβαδειακού και παραμένουν στη ζώνη του υποβιβασμού.

Στα ημιτελικά με ανατροπή ο Ολυμπιακός, 2-1 τον Ατρόμητο

Κύπελλο02/03/2017 21:29

Στα ημιτελικά με ανατροπή ο Ολυμπιακός, 2-1 τον Ατρόμητο - Κύπελλο

Νίκη-πρόκριση με την υπογραφή του Κώστα Φορτούνη ήταν αυτή για τον Ολυμπιακό μέσα στο Περιστέρι, στον δεύτερο αγώνα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου. Το πρώτο ματς στο γήπεδο Καραϊσκάκη είχε λήξει 0-0 και οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν να χάνουν από τον Ατρόμητο με γκολ του Ντάουντα στο 46'. Όμως όταν μπήκε ο διεθνής μεσοεπιθετικός γύρισε το ματς με ασίστ στον Ρομαό (63') και με γκολ δικό του (71') κι έτσι με το 2-1 ο Ολυμπιακός προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Στο 83' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Ντα Κόστα.

Η Κέρκυρα στάθηκε... ατρόμητη στο Περιστέρι

Σούπερ Λίγκα18/01/2017 16:56

Η Κέρκυρα στάθηκε... ατρόμητη στο Περιστέρι - Σούπερ Λίγκα

Μεγάλη βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Κέρκυρα μετά τον εκτός έδρας θρίαμβο με 4-1 επί του Ατρομήτου, ο οποίος υπέστη την 2η σερί ήττα στο Περιστέρι. Οι «Φαίακες» απέσπασαν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς για την 16η αγωνιστική της Super League, χάρη στα τέρματα του Επστάιν στο 4ο λεπτό του αγώνα, το αυτογκόλ του Λαζαρίδη στο 64΄, και τα γκολ του Ντουάλα στο 79΄ και του Γεωργακόπουλου στο 87΄.

Επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο, 2-0 τον Λεβαδειακό

Σούπερ Λίγκα07/01/2017 17:37

Επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο, 2-0 τον Λεβαδειακό - Σούπερ Λίγκα

Με τον Τόνσο να εξελίσσεται σε πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, σκοράροντας και τα δύο τέρματα του Ατρόμητου (25΄, 90΄+3΄), οι Περιστεριώτες υπερασπίστηκαν την έδρα τους με 2-0, απέναντι στον Λεβαδειακό, και επέστρεψαν στις νίκες, για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική της Super League.

Ο Ατρόμητος ανακοίνωσε την απόκτηση του Πλατέλλα

Σούπερ Λίγκα28/12/2016 15:01

Ο Ατρόμητος ανακοίνωσε την απόκτηση του Πλατέλλα - Σούπερ Λίγκα

Πριν από μια εβδομάδα ο Βαγγέλης Πλατέλλας έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΚ, αφού έγινε γνωστή η λύση της συνεργασίας του με την Ένωση, ωστόσο ο 28χρονος μεσοεπιθετικός δεν έμεινε πολύ καιρό στην... ανεργία, καθώς σήμερα ανακοινώθηκε η απόκτησή του από τον Ατρόμητο.

Ο Μπάγκα χάρισε τη νίκη στον Ατρόμητο, 1-0 τον Παναιτωλικό

Κύπελλο26/10/2016 19:16

Ο Μπάγκα χάρισε τη νίκη στον Ατρόμητο, 1-0 τον Παναιτωλικό - Κύπελλο

Τις βάσεις για την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας έβαλε σήμερα ο Ατρόμητος με τη νίκη του 1-0 επί του Παναιτωλικού στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής για τον 7ο όμιλο της διοργάνωσης.