• Ειδήσεις

Ο Παναιτωλικός άλωσε το Περιστέρι, 0-1 τον Ατρόμητο

Σούπερ Λίγκα14/01/2018 19:23

Ο Παναιτωλικός άλωσε το Περιστέρι, 0-1 τον Ατρόμητο - Σούπερ Λίγκα

Ο εντυπωσιακός Κυριακίδης σταμάτησε τον Ατρόμητο και έδωσε σπουδαία νίκη στον Παναιτωλικό με 1-0 στο Περιστέρι για την 17η αγωνιστική της Super League. Ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού απόκρουσε πέναλτι και ήταν από τους μεγάλους πρωταγωνιστές της ομάδας του Αγρινίου, που υποχρέωσε τους «κυανόλευκους» στην πρώτη εντός έδρας ήττα και 2η στο πρωτάθλημα. Το ντεμπούτο του Τραϊανού Δέλλα ήταν ιδανικό για τους φιλοξενούμενους, «πληγώνοντας» την προηγούμενη ομάδα του. Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι πέτυχε ο Ρόσα στο 49'.

Ο Ατρόμητος πήρε το τελευταίο εισιτήριο για τους «8»

Κύπελλο11/01/2018 21:31

Ο Ατρόμητος πήρε το τελευταίο εισιτήριο για τους «8» - Κύπελλο

Ο Ατρόμητος συμπλήρωσε το παζλ της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας με δύο νίκες επί του Αστέρα, του οποίου μετά την Τρίπολη επιβλήθηκε και στο Περιστέρι με 1-0 (29΄ Καρασαλίδης) και προκρίθηκε στους «οκτώ» της διοργάνωσης, δίνοντας συνέχεια στην εφετινή έξοχη πορεία του.

Τέλος ο Οριόλ από τον Ατρόμητο, δανεικός ο Θεοδωράκης

Σούπερ Λίγκα10/01/2018 16:33

Τέλος ο Οριόλ από τον Ατρόμητο, δανεικός ο Θεοδωράκης - Σούπερ Λίγκα

Την αποχώρηση δύο ποδοσφαιριστών από το ρόστερ του ανακοίνωσε ο Ατρόμητος. Ο Ζοάν Οριόλ έλυσε τη συνεργασία του με τους «κυανόλευκους», καθώς δεν έπεισε ότι είναι σε θέση να βοηθήσει την ομάδα, στην οποία εντάχθηκε το καλοκαίρι. Παράλληλα, ο Ατρόμητος ανακοίνωσε την παραχώρηση του νεαρού τερματοφύλακα, Χρήστου Θεοδωράκη, με τη μορφή του δανεισμού στην Καλλιθέα, ως το τέλος της τρέχουσας σεζόν.

Ο Ατρόμητος «καθάρισε» με το «καλησπέρα» τον Απόλλωνα Σμύρνης

Σούπερ Λίγκα08/01/2018 21:29

Ο Ατρόμητος «καθάρισε» με το «καλησπέρα» τον Απόλλωνα Σμύρνης - Σούπερ Λίγκα

Εννιά λεπτά ήταν αρκετά για τον Ατρόμητο για να "καθαρίσει" το παιχνίδι με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη, για την 16η αγωνιστική της Super League. Η ομάδα του Κάναντι επικράτησε με 3-0 και πέτυχε την τέταρτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα. Ο Ντάουντα στο 5' άνοιξε το σκορ, ενώ στο 9' ο Ουάρντα έκανε το 2-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ντιγκινί στο 86'.

Βήμα πρόκρισης του Ατρόμητου επί του Αστέρα στην Τρίπολη

Κύπελλο20/12/2017 18:33

Βήμα πρόκρισης του Ατρόμητου επί του Αστέρα στην Τρίπολη - Κύπελλο

Με κεκτημένη ταχύτητα από την εξαιρετική πορεία του στο πρωτάθλημα, ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο «Θόδωρος Κολοκοτρώνης», στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη φάση των «16» του κυπέλλου, και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημείωσε ο Βασιλακάκης στο 9ο λεπτό.

Ο Ατρόμητος νίκησε τον Λεβαδειακό και ανέβηκε 2ος

Σούπερ Λίγκα10/12/2017 19:11

Ο Ατρόμητος νίκησε τον Λεβαδειακό και ανέβηκε 2ος - Σούπερ Λίγκα

Στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος θα κλείσει το 2017 ο Ατρόμητος. Η ομάδα-έκπληξη της φετινής Super League επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού στο Περιστέρι και ανέβηκε προσωρινά στην 2η θέση με 27 βαθμούς, στη 14η αγωνιστική της διοργάνωσης. Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση πέτυχε ο Νικολά Ντιγκινί στο 42ο λεπτό.

Νίκη με ανατροπή για τον Ατρόμητο επί του Πλατανιά

Σούπερ Λίγκα04/12/2017 21:36

Νίκη με ανατροπή για τον Ατρόμητο επί του Πλατανιά - Σούπερ Λίγκα

Σπουδαία νίκη με ανατροπή σημείωσε ο Ατρόμητος, ο οποίος επικράτησε 3-1 εκτός έδρας του Πλατανιά για την 13η αγωνιστική της Super League. Οι Κρητικοί αυτοκτόνησαν, καθώς προηγήθηκαν με γκολ του Ενσικουλού (22’) κι έχασαν στη συνέχεια πέναλτι. Οι Περιστεριώτες αφού γλίτωσαν το 2-0, γύρισαν το ματς και με γκολ των Βασιλακάκη (61’, 76’) και Ουάρντα (71’) πήραν το μεγάλο διπλό.

Πόλεμος ανακοινώσεων μεταξύ Ατρόμητου και ΠΑΟ

Σούπερ Λίγκα26/11/2017 16:47

Πόλεμος ανακοινώσεων μεταξύ Ατρόμητου και ΠΑΟ - Σούπερ Λίγκα

Ατρόμητος και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Περιστέρι, ωστόσο η αναμέτρηση συνεχίστηκε και... μετά το σφύριγμα της λήξης. Οι «κυανόλευκοι» εξέδωσαν ανακοίνωση, με την οποία διαμαρτύρονταν για τη διαιτησία του Μάνταλου, ενώ οι Πράσινοι απάντησαν με μεταμεσονύκτια ανακοίνωση κάνοντας λόγο για φραστική επίθεση σε ποδοσφαιριστές και στελέχη της ομάδας.

Ανανέωσε με τον Ατρόμητο ο Μάντσον Νασιμέντο

Σούπερ Λίγκα16/11/2017 17:12

Ανανέωσε με τον Ατρόμητο ο Μάντσον Νασιμέντο - Σούπερ Λίγκα

Ο Βραζιλιάνος μέσος του Ατρόμητου, Μάντσον Νασιμέντο, υπέγραψε νέο συμβόλαιο με την ομάδα του Περιστερίου το οποίο θα έχει ισχύ μέχρι το καλοκαίρι του 2020. Ο λατινοαμερικάνος αμυντικός μέσος έχει εντυπωσιάσει με τις εμφανίσεις του στο φετινό πρωτάθλημα και δεν είναι τυχαίο πως είχαν κάνει την εμφάνιση τους μεταγραφικά «σενάρια».

Ασταμάτητος ο Ατρόμητος, πέρασε με 2-0 από τη Ξάνθη

Σούπερ Λίγκα29/10/2017 17:00

Ασταμάτητος ο Ατρόμητος, πέρασε με 2-0 από τη Ξάνθη - Σούπερ Λίγκα

Η ξέφρενη πορεία του Ατρόμητου δεν ανακόπηκε ούτε στα Πηγάδια. Η ομάδα των δυτικών προαστίων επιβλήθηκε 2-0 της Ξάνθης με γκολ των Ουάρντα στο 41ο και Ντιγκινί στο 83ο λεπτό, καταγράφοντας την πέμπτη νίκη σε εννέα αγώνες και τρίτη μακριά από το Περιστέρι και διασφαλίζοντας την παραμονή στην πρώτη θέση, ασχέτως των υπόλοιπων αποτελεσμάτων.