• Ειδήσεις

Εύκολη επικράτηση του ΠΑΟΚ με 3-0 επί του Λεβαδειακού

Σούπερ Λίγκα19/01/2017 19:09

Εύκολη επικράτηση του ΠΑΟΚ με 3-0 επί του Λεβαδειακού - Σούπερ Λίγκα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Περέιρα, ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-0 τον Λεβαδειακό στην Τούμπα για την 16η αγωνιστική της Super League. Ο άσος του «Δικεφάλου» μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή και σημείωσε δύο τέρματα, στο 60΄ και στο 76΄. Νωρίτερα, ο Μάτος είχε ανοίξει το σκορ στο 20΄. Ο Λεβαδειακός αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 43΄ αποβλήθηκε ο Μεντί, και παραμένει χωρίς εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο, 2-0 τον Λεβαδειακό

Σούπερ Λίγκα07/01/2017 17:37

Επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο, 2-0 τον Λεβαδειακό - Σούπερ Λίγκα

Με τον Τόνσο να εξελίσσεται σε πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, σκοράροντας και τα δύο τέρματα του Ατρόμητου (25΄, 90΄+3΄), οι Περιστεριώτες υπερασπίστηκαν την έδρα τους με 2-0, απέναντι στον Λεβαδειακό, και επέστρεψαν στις νίκες, για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική της Super League.

Κόλλησαν στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακός

Σούπερ Λίγκα23/11/2016 19:23

Κόλλησαν στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακός - Σούπερ Λίγκα

«Κόλλησαν» στο 0-0, ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακός στο εξ αναβολής ματς της 7ης αγωνιστικής της Super League. Το μόνο περιστατικό που σήκωσε τον κόσμο από τις θέσεις του ήταν ο καβγάς ανάμεσα στους Μάντζιο και Μπέριο δευτερόλεπτα μετά το τέλος του ημιχρόνου, γεγονός που «πλήρωσε» με κίτρινη κάρτα ο επιθετικός του Λεβαδειακού.

Ο Λεβαδειακός νίκησε τον Παναιτωλικό και πήρε ανάσα

Σούπερ Λίγκα23/10/2016 20:26

Ο Λεβαδειακός νίκησε τον Παναιτωλικό και πήρε ανάσα - Σούπερ Λίγκα

Μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε ο Λεβαδειακός που πέτυχε τη νίκη κερδίζοντας με 2-1 τον Παναιτωλικό για την 8η αγωνιστική της Super League. Οι Βοιωτοί πήραν κεφάλι στο σκορ με τους Γιακουμάκη (42΄) και Σίλβα (47΄) ενώ με πέναλτι του Μαρκόφσκι (73΄) μείωσε σε 2-1 και μπήκε στο ματς στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός.

Τα... έβαζε μόνη της η ΑΕΚ, νίκη του Λεβαδειακού με 3-0

Σούπερ Λίγκα17/04/2016 20:57

Τα... έβαζε μόνη της η ΑΕΚ, νίκη του Λεβαδειακού με 3-0 - Σούπερ Λίγκα

Ο Λεβαδειακός ολοκλήρωσε με θριαμβευτικό τρόπο το φετινό πρωτάθλημα της Super League, νικώντας 3-0 την ΑΕΚ στη Λιβαδειά, στο πλαίσιο της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής. Δύο αυτογκόλ (Ντίντακ στο 39΄, Τζανετόπουλος στο 40΄) και ένα τέρμα του Μάντζιου στο 63΄ χάρισαν τη νίκη στους Βοιωτούς και ενδέχεται να αφήσουν το «Δικέφαλο» στην τρίτη θέση της κατάταξης, αν επικυρωθεί από την Επιτροπή Εφέσεων η ποινή αφαίρεσης τριών βαθμών.

Ο Λεβαδειακός «άλωσε» τη Νέα Σμύρνη με δύο τελικές...

Σούπερ Λίγκα28/02/2016 19:20

Ο Λεβαδειακός «άλωσε» τη Νέα Σμύρνη με δύο τελικές... - Σούπερ Λίγκα

Ο Λεβαδειακός «φρέναρε» τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, καθώς με δύο γκολ του Γιακουμάκη στο 5ο και 45ο λεπτό έφυγε με το «διπλό» από τη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής. Για τους γηπεδούχους, που γνώρισαν αναπάντεχη ήττα, καθοριστική υπήρξε η αποβολή του Ανσαριφάρντ με απευθείας κόκκινη κάρτα μόλις στο 12ο λεπτό.

Λεβαδειακός-Ατρόμητος για την τρίτη και... φαρμακερή (19:30)

Σούπερ Λίγκα17/02/2016 12:18

Λεβαδειακός-Ατρόμητος για την τρίτη και... φαρμακερή (19:30) - Σούπερ Λίγκα

Ύστερα από δύο αναβολές αναμένεται επιτέλους να διεξαχθεί η αναμέτρηση στην Λιβαδειά ανάμεσα στον τοπικό Λεβαδειακό και τον Ατρόμητο (19:30). Οι δυο ομάδες στο εξ αναβολής ματς της 16ης αγωνιστικής επιθυμούν την επιστροφή στις νίκες.

«Τρίποντο» σωτηρίας ο Παναιτωλικός επί του Λεβαδειακού

Σούπερ Λίγκα14/02/2016 19:12

«Τρίποντο» σωτηρίας ο Παναιτωλικός επί του Λεβαδειακού - Σούπερ Λίγκα

Η ανοδική πορεία του Παναιτωλικού συνεχίζεται, με την ομάδα του Αγρινίου να παίρνει σπουδαίο «τρίποντο» επί του Λεβαδειακού με 2-0, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μουνιός, ο οποίος στο ντεμπούτο του με την φανέλα των γηπεδούχων πέτυχε και τα δύο γκολ του αγώνα, στο 61΄ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Ηλιάδης χάρισε τον βαθμό στον Πανθρακικό μέσα στη Λιβαδειά

Σούπερ Λίγκα06/02/2016 19:37

Ο Ηλιάδης χάρισε τον βαθμό στον Πανθρακικό μέσα στη Λιβαδειά - Σούπερ Λίγκα

Με τέρμα του Ηλιάδη στο 87ο λεπτό, ο Πανθρακικός «έκλεψε» το βαθμό της ισοπαλίας από τον Λεβαδειακό. Το ακριτικό συγκρότημα, αν και αγωνιζόταν από το 52` με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Τσιάρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την ομάδα την Βοιωτίας, η οποία είχε προηγηθεί στο 54` με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μάντζιου.

Πάτησε γκάζι στο β' και πέρασε από τη Λιβαδειά ο Παναθηναϊκός

Σούπερ Λίγκα24/01/2016 17:15

Πάτησε γκάζι στο β' και πέρασε από τη Λιβαδειά ο Παναθηναϊκός - Σούπερ Λίγκα

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό. Μία εβδομάδα μετά την ισοπαλία με τον Πανιώνιο στο «Απ. Νικολαίδης», η ομάδα του Στραματσόνι επικράτησε 2-0 του Λεβαδειακού στην Βοιωτία σε αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική της Super League. Τα τέρματα του Παναθηναϊκού, ντεμπούτο με τα χρώματα του οποίου έκανε ο Εβαντζελίστα, σημείωσαν οι Μπεργκ (57`) και Εσιέν (78`).