• Ειδήσεις

Κόλλησε στη Ριζούπολη ο Πανιώνιος, 1-1 με τον Απόλλωνα Σμύρνης

Σούπερ Λίγκα13/01/2018 19:18

Κόλλησε στη Ριζούπολη ο Πανιώνιος, 1-1 με τον Απόλλωνα Σμύρνης - Σούπερ Λίγκα

Απόλλων Σμύρνης και Πανιώνιος έμειναν στο 1-1 στη Ριζούπολη, για την 17η αγωνιστική της Super League, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι έδειχναν ότι ήλεγχαν καλύτερα το ρυθμό του αγώνα. Ο Μπαρτολίνι στο 28' έκανε το 1-0 και ο Τσόσιτς με αυτογκόλ στο 78' διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Οι «κυανέρυθροι» ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Παπαγεωργίου στο 90+2'.

Ο Πανιώνιος «καθάρισε» σε δύο λεπτά τον ΟΦΗ

Κύπελλο21/12/2017 17:10

Ο Πανιώνιος «καθάρισε» σε δύο λεπτά τον ΟΦΗ - Κύπελλο

Με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά, ο Πανιώνιος έκαμψε την αντίσταση του αξιόμαχου ΟΦΗ μέσα στη Νέα Σμύρνη, καθώς επικράτησε με 2-0 για τη φάση των «16» του Κυπέλλου και απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση. Ο Γεσίλ στο 77΄ και ο Χατζισαφί στο 78΄ πέτυχαν τα γκολ της νίκης.

Αιχμές από τον Ζαμάνη προς τους φίλους του Πανιωνίου

Σούπερ Λίγκα13/12/2017 18:13

Αιχμές από τον Ζαμάνη προς τους φίλους του Πανιωνίου - Σούπερ Λίγκα

Ανακοίνωση με αιχμές και μεγάλη δόση ειρωνείας εξέδωσε στην ιστοσελίδα της ΠΑΕ Πανιώνιος ο διευθυντής του ποδοσφαιρικού τμήματος, Νίκος Ζαμάνης, με αφορμή την μικρή παρουσία του κόσμου στον αγώνα της Νέας Σμύρνης με τον Πλατανιά, που ακολούθησε το μεγάλο «διπλό» στη Λεωφόρο επί του Πανιωνίου. Πάντως, εξαίρεσε τους οργανωμένους φίλους της ομάδας, οι οποίοι βρίσκονται στο πλευρό των παικτών.

Ο Πανιώνιος πέρασε από τη Λεωφόρο, 1-0 τον Παναθηναϊκό

Σούπερ Λίγκα03/12/2017 16:59

Ο Πανιώνιος πέρασε από τη Λεωφόρο, 1-0 τον Παναθηναϊκό - Σούπερ Λίγκα

Ο αποδεκατισμένος αγωνιστικά και «άδειος» ψυχολογικά, Παναθηναϊκός, ηττήθηκε μετά από πάρα πολύ καιρό στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας (20 αγώνες). Η «χρυσή αλλαγή» του Μιχάλη Γρηγορίου, Φιορίν Ντουρμισάι, σκόραρε 12 λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς (73΄) και ο Πανιώνιος έφυγε με το τεράστιο «διπλό» (0-1), στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League.

Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 93' τον Πανιώνιο σε 2-2

Σούπερ Λίγκα26/11/2017 17:07

Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 93' τον Πανιώνιο σε 2-2 - Σούπερ Λίγκα

Πανιώνιος και ΠΑΟΚ είχαν από ένα ημίχρονο στο μεταξύ τους αγώνα στη Νέα Σμύρνη, που βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με 2-2. Ο «Δικέφαλος» προηγήθηκε με το πέναλτι του Κουλούρη στο 41΄ αλλά οι γηπεδούχοι, που έχουν σημειώσει τα 13 από τα συνολικά 15 εφετινά τέρματά τους στο δεύτερο ημίχρονο, έφτασαν στην ανατροπή με τα γκολ των Σπιριντόνοβιτς στο 48ο και Γεσίλ στο 86ο λεπτό, πριν ισοφαρίσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μάτος.

Η Ξάνθη νίκησε τον Πανιώνιο με πρωταγωνιστή τον Γέντρισεκ

Σούπερ Λίγκα19/11/2017 16:59

Η Ξάνθη νίκησε τον Πανιώνιο με πρωταγωνιστή τον Γέντρισεκ - Σούπερ Λίγκα

Με πρωταγωνιστή τον Ερικ Γέντρισεκ η Ξάνθη πέτυχε σπουδαία νίκη, καθώς επικράτησε με 2-0 του Πανιωνίου στα Πηγάδια, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League. Ο Σλοβάκος άσος της ακριτικής ομάδας πέτυχε και τα δύο γκολ της αναμέτρησης (23' και 65'). Να σημειωθεί πως στα τελευταία λεπτά η ομάδα της Νέας Σμύρνης αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Οικονόμου στο 84ο λεπτό.

Η ΑΕΚ νίκησε τον Πανιώνιο στη Ν.Σμύρνη με 1-0

Σούπερ Λίγκα29/10/2017 21:29

Η ΑΕΚ νίκησε τον Πανιώνιο στη Ν.Σμύρνη με 1-0 - Σούπερ Λίγκα

Με μία από τις πιο παλικαρίσιες εμφανίσεις των τελευταίων ετών, η ΑΕΚ επέστρεψε στις νίκες με «διπλό» 1-0 επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνηστο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής και βρίσκεται στη δεύτερη θέση της Super League, δύο βαθμούς πίσω από τον Ατρόμητο. Ο Σέρχιο Αραούχο πέτυχε το «χρυσό γκολ» στο 81΄. Αγωνία για Μάνταλο καθώς υπάρχουν φόβοι για σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο.

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη

Σούπερ Λίγκα22/10/2017 17:59

Ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη - Σούπερ Λίγκα

Δύο σερί ήττες ήταν πολλές για τον φιλόδοξο -και φέτος- Πανιώνιο. Με γκολ του Μασούντ στο 47΄, οι Νεοσμυρνιώτες επικράτησαν 1-0 του Αστέρα στην Τρίπολη, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League, και παραμένουν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

«Βόλτα» στην Πλατεία με «τεσσάρα» στη Λάρισα ο Πανιώνιος

Σούπερ Λίγκα24/09/2017 20:31

«Βόλτα» στην Πλατεία με «τεσσάρα» στη Λάρισα ο Πανιώνιος - Σούπερ Λίγκα

Ο Πανιώνιος έκανε... πλάκα στην ΑΕΛ, την οποία νίκησε 4-1 στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League. Ο Λάμπρου στο 33΄, ο Γεσίλ στο 50΄, ο Σπιριντόνοβιτς στο 68΄ και ο Μασούρας στο 78΄ ήταν οι σκόρερ των γηπεδούχων, που προσωρινά «έπιασαν» τον ΠΑΟΚ στην κορυφή της βαθμολογίας. Για την ΑΕΛ μείωσε στο 90΄+1 ο Φατιόν.

Ο Σιώπης ξανά στον Πανιώνιο ως δανεικός από τον Ολυμπιακό

Σούπερ Λίγκα30/08/2017 22:47

Ο Σιώπης ξανά στον Πανιώνιο ως δανεικός από τον Ολυμπιακό - Σούπερ Λίγκα

Στον Πανιώνιο επιστρέφει ο Μανώλης Σιώπης. Ο 23χρονος αμυντικός μέσος μετά από μία εξαιρετική σεζόν με την φανέλα του Πανιωνίου, αποκτήθηκε στις αρχές του καλοκαιριού από τον Ολυμπιακό (πρόλαβε να κάνει μία συμμετοχή σε επίσημο ματς), ωστόσο, επιστρέφει και πάλι στους «κυανέρυθρους» με τη μορφή του δανεισμού.