• Ειδήσεις

Την απόκτηση του Κότνικ ανακοίνωσε ο Πανιώνιος

Σούπερ Λίγκα13/06/2017 19:49

Την απόκτηση του Κότνικ ανακοίνωσε ο Πανιώνιος - Σούπερ Λίγκα

Τον αντικαταστάτη του Ανδρέα Γιαννιώτη βρήκαν άμεσα στον Πανιώνιο. Οι «κυανέρυθροι» ανακοίνωσαν την μεταγραφή του Μάτις Κότνικ, ο οποίος προορίζεται για τη θέση του Ελληνα γκολκίπερ που θα συνεχίσει την καριέρα του στον Ολυμπιακό.

Ο Πέλκας λύτρωσε τον ΠΑΟΚ στο 94' και αποβλήθηκε

Σούπερ Λίγκα19/03/2017 17:30

Ο Πέλκας λύτρωσε τον ΠΑΟΚ στο 94' και αποβλήθηκε - Σούπερ Λίγκα

«Λύτρωση» στην εκπνοή για τον ΠΑΟΚ επί του Πανιωνίου στην Τούμπα, με τον Δημήτρη Πέλκα να σκοράρει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και να δίνει στην ομάδα του τη νίκη με 1-0, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League. Οι «κυανέρυθροι» φάνηκαν να αντέχουν, αν και έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 77΄, λόγω αποβολής του Οικονόμου, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ και μείωσαν σε δύο βαθμούς τη διαφορά τους από τους Νεοσμυρνιώτες, που παραμένουν στη δεύτερη θέση. Μετά το γκολ που πέτυχε ο Πέλκας αντίκρυσε κόκκινη κάρτα για απρεπή χειρονομία.

Παρέμεινε μόνος 2ος ο Πανιώνιος, 1-0 τον Ηρακλή

Σούπερ Λίγκα19/02/2017 17:03

Παρέμεινε μόνος 2ος ο Πανιώνιος, 1-0 τον Ηρακλή - Σούπερ Λίγκα

Το πάρτι συνεχίζεται στη Νέα Σμύρνη! Εστω κι αν πραγματοποίησε μία από τις χειρότερες φετινές του εμφανίσεις, ο Πανιώνιος νίκησε 1-0 τον Ηρακλή για την 21η αγωνιστική της Super League και παραμένει μόνος δεύτερος στη βαθμολογία. Η αποβολή του Σαραμαντά στο 32΄ και το τυχερό γκολ του Μπεν στο 39΄ ήταν οι στιγμές που έκριναν την αναμέτρηση.

Ο Πανιώνιος «κόλλησε» στον βούρκο, ήττα 1-0 από τον ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα18/01/2017 16:57

Ο Πανιώνιος «κόλλησε» στον βούρκο, ήττα 1-0 από τον ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Σημαντικό βήμα για την πρόκρισή του στα πλέι-οφ της Super League έκανε ο ΠΑΣ Γιάννινα, που επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου στο... χωράφι του Εθνικού Σταδίου «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής. Το γκολ του Μιχαήλ στο 18ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση και υποχρέωσε τους «κυανέρυθρους» στην πρώτη τους ήττα μετά από οκτώ αγώνες πρωταθλήματος.

Σκαρφάλωσε στη 2η θέση ο Πανιώνιος με «διπλό» στο Αγρίνιο

Σούπερ Λίγκα08/01/2017 19:36

Σκαρφάλωσε στη 2η θέση ο Πανιώνιος με «διπλό» στο Αγρίνιο - Σούπερ Λίγκα

Ο αριθμός δύο φαίνεται πως είναι τυχερός για τον Πανιώνιο. Οι Νεοσμυρνιώτες «ξύπνησαν» στο δεύτερο ημίχρονο, κέρδισαν με 2-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική της Super League και έπιασαν, προσωρινά, την Ξάνθη στην 2η θέση! Σκόρερ για τους «κυανέρυθρους» οι Μασούντ (59΄) και Μασούρας (74΄).

Ο Πανιώνιος νίκησε τον ΠΑΟΚ 1-0 και τον... προσπέρασε

Σούπερ Λίγκα06/11/2016 19:10

Ο Πανιώνιος νίκησε τον ΠΑΟΚ 1-0 και τον... προσπέρασε - Σούπερ Λίγκα

Ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε και στη Νέα Σμύρνη την κακή περίοδο που διανύει, χάνοντας για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 0-1 από τον Πανιώνιο με το γκολ του Ανσαριφάρντ στο 14΄. Ο «Δικέφαλος» γνώρισε τη δεύτερη ήττα στην εφετινή διοργάνωση, έμεινε στους 11 βαθμούς και ο στόχος του πρωταθλήματος απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο. Αντίθετα, οι «κυανέρυθροι» έφτασαν τον ΠΑΣ Γιάννινα στην τρίτη θέση.

Χωρίς Ρισβάνη ο Πανιώνιος με Ολυμπιακό

Σούπερ Λίγκα14/10/2016 12:30

Χωρίς Ρισβάνη ο Πανιώνιος με Ολυμπιακό - Σούπερ Λίγκα

Οριστικά απών από την αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Ολυμπιακό θα είναι ο Σπύρος Ρισβάνης.

Η Βέροια «άλωσε» την Πλατεία, 2-1 τον Πανιώνιο

Σούπερ Λίγκα24/09/2016 20:11

Η Βέροια «άλωσε» την Πλατεία, 2-1 τον Πανιώνιο - Σούπερ Λίγκα

Η Βέροια δημιούργησε την πρώτη έκπληξη του εφετινού πρωταθλήματος, καθώς με πρωταγωνιστή τον Πάμπλο Βίτι άλωσε τη Νέα Σμύρνη επικρατώντας 2-1 του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Λευκή ισοπαλία του Πανιωνίου σε φιλικό με τον Αχαρναϊκό

Σούπερ Λίγκα03/09/2016 22:02

Λευκή ισοπαλία του Πανιωνίου σε φιλικό με τον Αχαρναϊκό - Σούπερ Λίγκα

Το ντεμπούτο του Νταβίντ Ενγκογκ στον Πανιώνιο δε συνοδεύτηκε με νίκη, έστω και σε φιλικό παιχνίδι, καθώς οι «κυανέρυθροι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα με τον Αχαρναϊκό (0-0).