• Ειδήσεις

Περίπατος του ΠΑΟΚ επί της Βέροια, 4-0 στην Τούμπα

Σούπερ Λίγκα19/02/2017 19:10

Περίπατος του ΠΑΟΚ επί της Βέροια, 4-0 στην Τούμπα - Σούπερ Λίγκα

Ο ΠΑΟΚ πέρασε ένα εύκολο απόγευμα στην Τούμπα συντρίβοντας την Βέροια με 4-0 σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της Super League. Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ενρίκε (17΄), Πρίγιοβιτς (πεν. 42΄, 50΄) και Πέλκας (72΄).

Ισόπαλοι Ηρακλής και Βέροια στο Καυτανζόγλειο

Σούπερ Λίγκα21/01/2017 16:59

Ισόπαλοι Ηρακλής και Βέροια στο Καυτανζόγλειο - Σούπερ Λίγκα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Καυτανζολείου μεταξύ του Ηρακλή και της Βέροιας για την 17η αγωνιστική της Super League. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 και παρέμειναν έτσι στις δύο τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας με το μέλλον τους στη διοργανωση να κρίνεται πλέον πολύ δύσκολο. Για τους γηπεδούχους άνοιξε το σκορ στο 51΄ ο Στάμου, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 59΄ με τον Λινάρδο. Ο Ηρακλής έχει 8 βαθμούς και η Βέροια 13.

Καθάρισε ξανά με 1-0 ο Ατρόμητος, αυτή τη φορά τη Βέροια

Σούπερ Λίγκα16/10/2016 20:13

Καθάρισε ξανά με 1-0 ο Ατρόμητος, αυτή τη φορά τη Βέροια - Σούπερ Λίγκα

Ενα γκολ αποδείχθηκε -και πάλι- αρκετό για τον Ατρόμητο που επικράτησε 1-0 της Βέροιας στο Περιστέρι. Με σκόρερ τον Τόνσο στο 26΄ η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στη Super League, σε αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της 7ης ημέρας της διοργάνωσης.

Η Βέροια «άλωσε» την Πλατεία, 2-1 τον Πανιώνιο

Σούπερ Λίγκα24/09/2016 20:11

Η Βέροια «άλωσε» την Πλατεία, 2-1 τον Πανιώνιο - Σούπερ Λίγκα

Η Βέροια δημιούργησε την πρώτη έκπληξη του εφετινού πρωταθλήματος, καθώς με πρωταγωνιστή τον Πάμπλο Βίτι άλωσε τη Νέα Σμύρνη επικρατώντας 2-1 του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Νίκη με ανατροπή του Αστέρα επί της Βέροιας

Σούπερ Λίγκα17/04/2016 21:09

Νίκη με ανατροπή του Αστέρα επί της Βέροιας - Σούπερ Λίγκα

Με νίκη γοήτρου ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα της Super League ο Αστέρας Τρίπολης. Η ομάδα του Μάκη Χάβου, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Μπαλάφα (9΄), με δύο τέρματα του Ιωαννίδη στο δεύτερο μέρος (49΄, 73΄) επιβλήθηκε με 2-1 της Βέροιας στο «θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Νίκη μισή παραμονή της Βέροιας επί της Καλλονής

Σούπερ Λίγκα07/02/2016 19:08

Νίκη μισή παραμονή της Βέροιας επί της Καλλονής - Σούπερ Λίγκα

Η πρώτη νίκη της Βέροιας για το 2016 ενδεχομένως να είναι και η πολυτιμότερη όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία. Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου επικράτησε 2-0 της Καλλονής στην πρωτεύουσα της Ημαθίας και βρίσκεται πλέον σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Τα γκολ πέτυχαν ο Μαγέφσκι στο 15ο και ο Ανάκογλου στο 87ο λεπτό.

Παρελθόν ο Γεωργιάδης, η Βέροια ψάχνει νέο προπονητή

Σούπερ Λίγκα18/01/2016 16:42

Παρελθόν ο Γεωργιάδης, η Βέροια ψάχνει νέο προπονητή - Σούπερ Λίγκα

Σε αναζήτηση νέου τεχνικού βρίσκονται πλέον οι διοικούντες την ΠΑΕ Βέροια, καθώς στην σημερινή συνάντηση που υπήρξε με τον Γιώργο Γεωργιάδη αποφασίσθηκε η λύση της συνεργασίας τους. Ο Ελληνας τεχνικός καθοδήγησε την ομάδα της Ημαθίας σε 22 αγώνες, σημειώνοντας πέντε νίκες, αποσπώντας οκτώ ισοπαλίες και γνωρίζοντας εννέα ήττες.

Σημαντική νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα, 2-0 τη Βέροια

Σούπερ Λίγκα02/01/2016 19:15

Σημαντική νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα, 2-0 τη Βέροια - Σούπερ Λίγκα

Πολύ μεγάλη νίκη επί της Βέροιας (πρώτη εκτός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα για τους Ημαθιώτες) με 2-0 πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League. Ο Μανιάς στο 10΄ και ο Τζημόπουλος στο 84΄ ήταν οι σκόρερ των γηπεδούχων.

Επιστροφή στις νίκες για τη Βέροια κόντρα στον Αστέρα

Σούπερ Λίγκα19/12/2015 19:11

Επιστροφή στις νίκες για τη Βέροια κόντρα στον Αστέρα - Σούπερ Λίγκα

Την πρώτη της εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα πανηγυρίζει η Βέροια, η οποία επιβλήθηκε με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης, για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Η «βασίλισσα» χρειάστηκε να περιμένει 15 αγωνιστικές για να πάρει τους πρώτους τρεις βαθμούς στην πρωτεύουσα της Ημαθίας.

Ξάνθη και Βέροια μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς και... πέναλτι

Σούπερ Λίγκα13/12/2015 19:06

Ξάνθη και Βέροια μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς και... πέναλτι - Σούπερ Λίγκα

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς στα Πηγάδια μεταξύ της Ξάνθης και της Βέροιας, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Το σκορ διαμορφώθηκε με δύο πέναλτι σε δύο λεπτά στο πρώτο ημίχρονο. Προηγήθηκε η Βέροια με το πέναλτι του Ναζλίδη στο 41', για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο επόμενο λεπτό με τον Νέτο.