• Ειδήσεις

Ουραγός, χωρίς φάκελο, αλλά... τριάρα της Βέροιας στον ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα05/04/2017 19:08

Ουραγός, χωρίς φάκελο, αλλά... τριάρα της Βέροιας στον ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Όσο νικά ελπίζει η Βέροια, κι ας μην κατέθεσε φάκελο για την αδειοδότηση στην ΕΠΟ. Η «βασίλισσα του βορρά» επικράτησε στην έδρα της με 3-0 του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη σε γκολ των Καπετάνου στο 20΄, Σαρπόνγκ στο 36΄ και Σουλέ στις καθυστερήσεις, έφτασε στους 19 βαθμούς και πήρε παράταση ζωής, παραμένοντας πάντως ουραγός.

Περίπατος του ΠΑΟΚ επί της Βέροια, 4-0 στην Τούμπα

Σούπερ Λίγκα19/02/2017 19:10

Περίπατος του ΠΑΟΚ επί της Βέροια, 4-0 στην Τούμπα - Σούπερ Λίγκα

Ο ΠΑΟΚ πέρασε ένα εύκολο απόγευμα στην Τούμπα συντρίβοντας την Βέροια με 4-0 σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της Super League. Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ενρίκε (17΄), Πρίγιοβιτς (πεν. 42΄, 50΄) και Πέλκας (72΄).

Ισόπαλοι Ηρακλής και Βέροια στο Καυτανζόγλειο

Σούπερ Λίγκα21/01/2017 16:59

Ισόπαλοι Ηρακλής και Βέροια στο Καυτανζόγλειο - Σούπερ Λίγκα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Καυτανζολείου μεταξύ του Ηρακλή και της Βέροιας για την 17η αγωνιστική της Super League. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 και παρέμειναν έτσι στις δύο τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας με το μέλλον τους στη διοργανωση να κρίνεται πλέον πολύ δύσκολο. Για τους γηπεδούχους άνοιξε το σκορ στο 51΄ ο Στάμου, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 59΄ με τον Λινάρδο. Ο Ηρακλής έχει 8 βαθμούς και η Βέροια 13.

Καθάρισε ξανά με 1-0 ο Ατρόμητος, αυτή τη φορά τη Βέροια

Σούπερ Λίγκα16/10/2016 20:13

Καθάρισε ξανά με 1-0 ο Ατρόμητος, αυτή τη φορά τη Βέροια - Σούπερ Λίγκα

Ενα γκολ αποδείχθηκε -και πάλι- αρκετό για τον Ατρόμητο που επικράτησε 1-0 της Βέροιας στο Περιστέρι. Με σκόρερ τον Τόνσο στο 26΄ η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στη Super League, σε αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της 7ης ημέρας της διοργάνωσης.

Η Βέροια «άλωσε» την Πλατεία, 2-1 τον Πανιώνιο

Σούπερ Λίγκα24/09/2016 20:11

Η Βέροια «άλωσε» την Πλατεία, 2-1 τον Πανιώνιο - Σούπερ Λίγκα

Η Βέροια δημιούργησε την πρώτη έκπληξη του εφετινού πρωταθλήματος, καθώς με πρωταγωνιστή τον Πάμπλο Βίτι άλωσε τη Νέα Σμύρνη επικρατώντας 2-1 του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Νίκη με ανατροπή του Αστέρα επί της Βέροιας

Σούπερ Λίγκα17/04/2016 21:09

Νίκη με ανατροπή του Αστέρα επί της Βέροιας - Σούπερ Λίγκα

Με νίκη γοήτρου ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα της Super League ο Αστέρας Τρίπολης. Η ομάδα του Μάκη Χάβου, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Μπαλάφα (9΄), με δύο τέρματα του Ιωαννίδη στο δεύτερο μέρος (49΄, 73΄) επιβλήθηκε με 2-1 της Βέροιας στο «θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Νίκη μισή παραμονή της Βέροιας επί της Καλλονής

Σούπερ Λίγκα07/02/2016 19:08

Νίκη μισή παραμονή της Βέροιας επί της Καλλονής - Σούπερ Λίγκα

Η πρώτη νίκη της Βέροιας για το 2016 ενδεχομένως να είναι και η πολυτιμότερη όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία. Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου επικράτησε 2-0 της Καλλονής στην πρωτεύουσα της Ημαθίας και βρίσκεται πλέον σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Τα γκολ πέτυχαν ο Μαγέφσκι στο 15ο και ο Ανάκογλου στο 87ο λεπτό.

Παρελθόν ο Γεωργιάδης, η Βέροια ψάχνει νέο προπονητή

Σούπερ Λίγκα18/01/2016 16:42

Παρελθόν ο Γεωργιάδης, η Βέροια ψάχνει νέο προπονητή - Σούπερ Λίγκα

Σε αναζήτηση νέου τεχνικού βρίσκονται πλέον οι διοικούντες την ΠΑΕ Βέροια, καθώς στην σημερινή συνάντηση που υπήρξε με τον Γιώργο Γεωργιάδη αποφασίσθηκε η λύση της συνεργασίας τους. Ο Ελληνας τεχνικός καθοδήγησε την ομάδα της Ημαθίας σε 22 αγώνες, σημειώνοντας πέντε νίκες, αποσπώντας οκτώ ισοπαλίες και γνωρίζοντας εννέα ήττες.

Σημαντική νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα, 2-0 τη Βέροια

Σούπερ Λίγκα02/01/2016 19:15

Σημαντική νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα, 2-0 τη Βέροια - Σούπερ Λίγκα

Πολύ μεγάλη νίκη επί της Βέροιας (πρώτη εκτός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα για τους Ημαθιώτες) με 2-0 πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League. Ο Μανιάς στο 10΄ και ο Τζημόπουλος στο 84΄ ήταν οι σκόρερ των γηπεδούχων.

Επιστροφή στις νίκες για τη Βέροια κόντρα στον Αστέρα

Σούπερ Λίγκα19/12/2015 19:11

Επιστροφή στις νίκες για τη Βέροια κόντρα στον Αστέρα - Σούπερ Λίγκα

Την πρώτη της εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα πανηγυρίζει η Βέροια, η οποία επιβλήθηκε με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης, για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Η «βασίλισσα» χρειάστηκε να περιμένει 15 αγωνιστικές για να πάρει τους πρώτους τρεις βαθμούς στην πρωτεύουσα της Ημαθίας.