• Ειδήσεις

Ξάνθη και ΑΕΚ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Σούπερ Λίγκα29/08/2015 23:24

Ξάνθη και ΑΕΚ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις - Σούπερ Λίγκα

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι στα Πηγάδια μεταξύ της Ξάνθης και της ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα. Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα είχε την υπεροχή, αλλά δεν μπόρεσε να βρει διαδρόμους στην πολυπρόσωπη άμυνα της ακριτικής ομάδας. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν δυνατό, με πολλές μονομαχίες στο χώρο της μεσαίας γραμμής, αλλά χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

«Διπλό» του Ατρομήτου στην Τούμπα, κατάρρευση για ΠΑΟΚ

Σούπερ Λίγκα03/06/2015 22:38

«Διπλό» του Ατρομήτου στην Τούμπα, κατάρρευση για ΠΑΟΚ - Σούπερ Λίγκα

Εντυπωσιακός ο Ατρόμητος, νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και διεκδικεί τη δεύτερη θέση των πλέι οφ που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Europa League. Το ματς έγινε στο πλαίσιο της 5ης και προτελευταίας αγωνιστική και το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Καραμάνος στο 45ο λεπτό.

Μοιραίος για την Ξάνθη ο Κλέιτον στην ισοπαλία με τον Αστέρα

Σούπερ Λίγκα03/05/2015 20:58

Μοιραίος για την Ξάνθη ο Κλέιτον στην ισοπαλία με τον Αστέρα - Σούπερ Λίγκα

Παρά τις πολλές απουσίες που είχε ο Αστέρας Τρίπολης πήρε το βαθμό στα Πηγάδια από τη Ξάνθη (0-0) στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Από το 71΄ οι Αρκάδες έπαιζαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γκοιάν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

«Ζωντανός» στο κυνήγι της παραμονής ο Εργοτέλης με «διπλό» στην Ξάνθη

Σούπερ Λίγκα18/04/2015 19:18

«Ζωντανός» στο κυνήγι της παραμονής ο Εργοτέλης με «διπλό» στην Ξάνθη - Σούπερ Λίγκα

«Ζωντανός» για την παραμονή στην Σούπερ Λίγκα έμεινε ο Εργοτέλης, καθώς στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής, επικράτησε εκτός έδρας της Ξάνθης με 1-0. Το γκολ που διατηρεί στο ακέραιο τις όποιες ελπίδες των Κρητών, σημείωσε με πέναλτι στο 66ο λεπτό ο Τζίλας.

Ηρακλής και Ξάνθη μάχονται (17:00) για το... προβάδισμα τελικού

Κύπελλο09/04/2015 12:55

Ηρακλής και Ξάνθη μάχονται (17:00) για το... προβάδισμα τελικού - Κύπελλο

Μετά τον Ολυμπιακό να έχει ήδη «καπαρώσει» μια θέση στον τελικό, έπειτα από την εύκολη νίκη επί του Απόλλωνα στη Ριζούπολη, Ηρακλής και Ξάνθη μάχονται σήμερα (17:00) στο «Καυτανζόγλειο» με στόχο να κάνουν το πρώτο βήμα για την πρόκριση από τον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΠΑΟΚ... λύγισε την Ξάνθη και «βλέπει» ξανά τη 2η θέση

Σούπερ Λίγκα05/04/2015 19:08

Ο ΠΑΟΚ... λύγισε την Ξάνθη και «βλέπει» ξανά τη 2η θέση - Σούπερ Λίγκα

«Πλώρη» για την κατάκτηση της 2ης θέσης έχει βάλει ο ΠΑΟΚ. Με δύο γκολ του Παπαδόπουλου (21', 54') ο «δικέφαλος» του Βορρά επικράτησε με 2-1 της Ξάνθης στην Τούμπα, στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Το γκολ της ακριτικής ομάδας πέτυχε ο Κλέιτον στο 73'.

Ξύπνησε στο β' μέρος ο Ολυμπιακός και νίκησε την Ξάνθη

Σούπερ Λίγκα15/03/2015 21:34

Ξύπνησε στο β' μέρος ο Ολυμπιακός και νίκησε την Ξάνθη - Σούπερ Λίγκα

Ανεβάζοντας "στροφές" στο β' ημίχρονο, ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 την Ξάνθη στο άδειο "Γ. Καραϊσκάκης", για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ντομίνγκες (57') και Αφελάι (69').

Απέδρασε... στεγνός και με βαθμό ο Πλατανιάς από τα Πηγάδια

Σούπερ Λίγκα16/02/2015 21:39

Απέδρασε... στεγνός και με βαθμό ο Πλατανιάς από τα Πηγάδια - Σούπερ Λίγκα

Σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες της Σούπερ Λίγκας, ο Πλατανιάς πήρε πολύτιμο βαθμό στην προσπάθειά του να αποφύγει τον υποβιβασμό. Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου απέσπασε 0-0 από την Ξάνθη στα Πηγάδια και βρίσκεται πέντε βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο ΟΦΗ άντεξε αλλά η Ξάνθη πήρε το προβάδισμα πρόκρισης

Κύπελλο12/02/2015 21:42

Ο ΟΦΗ άντεξε αλλά η Ξάνθη πήρε το προβάδισμα πρόκρισης - Κύπελλο

ΟΦΗ και Ξάνθη αναδείχθηκαν ισόπαλοι, 1-1, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», στο τέταρτο και τελευταίο ματς της φάσης των πρώτων προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ακριτική ομάδα έμεινε για 9ο σερί ματς αήττητη (στις εγχώριες διοργανώσεις) και με το εκτός έδρας γκολ έχει το «πάνω χέρι» για να πάρει το εισιτήριο στους ημιτελικούς.

Ο Πανιώνιος έφυγε στεγνός και με βαθμό από τα Πηγάδια

Σούπερ Λίγκα04/02/2015 19:18

Ο Πανιώνιος έφυγε στεγνός και με βαθμό από τα Πηγάδια - Σούπερ Λίγκα

Σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνει για να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας απέσπασε ο Πανιώνιος στα Πηγάδια από τη Ξάνθη, με σκορ 1-1, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν στο 12΄ με το Μπακασέτα, αλλά δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Καπετάνος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

<strong>Παγκόσμιο Κύπελλο 2014</strong><strong><strong>Στην Ισπανία</strong> με τους κορυφαίους των παρκέ</strong>