• Ειδήσεις

Απέδρασε... στεγνός και με βαθμό ο Πλατανιάς από τα Πηγάδια

Σούπερ Λίγκα16/02/2015 21:39

Απέδρασε... στεγνός και με βαθμό ο Πλατανιάς από τα Πηγάδια - Σούπερ Λίγκα

Σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες της Σούπερ Λίγκας, ο Πλατανιάς πήρε πολύτιμο βαθμό στην προσπάθειά του να αποφύγει τον υποβιβασμό. Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου απέσπασε 0-0 από την Ξάνθη στα Πηγάδια και βρίσκεται πέντε βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο ΟΦΗ άντεξε αλλά η Ξάνθη πήρε το προβάδισμα πρόκρισης

Κύπελλο12/02/2015 21:42

Ο ΟΦΗ άντεξε αλλά η Ξάνθη πήρε το προβάδισμα πρόκρισης - Κύπελλο

ΟΦΗ και Ξάνθη αναδείχθηκαν ισόπαλοι, 1-1, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», στο τέταρτο και τελευταίο ματς της φάσης των πρώτων προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ακριτική ομάδα έμεινε για 9ο σερί ματς αήττητη (στις εγχώριες διοργανώσεις) και με το εκτός έδρας γκολ έχει το «πάνω χέρι» για να πάρει το εισιτήριο στους ημιτελικούς.

Ο Πανιώνιος έφυγε στεγνός και με βαθμό από τα Πηγάδια

Σούπερ Λίγκα04/02/2015 19:18

Ο Πανιώνιος έφυγε στεγνός και με βαθμό από τα Πηγάδια - Σούπερ Λίγκα

Σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνει για να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας απέσπασε ο Πανιώνιος στα Πηγάδια από τη Ξάνθη, με σκορ 1-1, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν στο 12΄ με το Μπακασέτα, αλλά δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Καπετάνος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ελεύθερος από τον ΑΠΟΕΛ, επόμενος σταθμός... Ξάνθη για Παπάζογλου

Σούπερ Λίγκα02/02/2015 17:43

Ελεύθερος από τον ΑΠΟΕΛ, επόμενος σταθμός... Ξάνθη για Παπάζογλου - Σούπερ Λίγκα

Η Ξάνθη θα είναι ο νέος σταθμός στην καριέρα του Τάσου Παπάζογλου. Ο 27χρονος αμυντικός, ο οποίος μόλις έμεινε ελεύθερος από τον ΑΠΟΕΛ, είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον αρκετών ελληνικών ομάδων, τελικά όμως επέλεξε να υπογράψει με τη θρακιώτικη ΠΑΕ, χωρίς να γίνει γνωστή η χρονική διάρκεια της συνεργασίας τους.

Η Ξάνθη πέρασε από τη Λιβαδειά που έπαιζε με δέκα από το 38'

Σούπερ Λίγκα01/02/2015 19:13

Η Ξάνθη πέρασε από τη Λιβαδειά που έπαιζε με δέκα από το 38' - Σούπερ Λίγκα

Σημαντική νίκη πέτυχε η Ξάνθη στη Λιβαδειά, καθώς επικράτησε με 2-1 του τοπικού Λεβαδειακού, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου πήρε τη νίκη με τα γκολ των Γκομσί (29') και Καπετάνου (59'), ενώ ο Λεβαδειακός, που αγωνίστηκε από το 38ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ζίτο, είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 49' με τον Βούκσεβιτς. Ανακοινώθηκαν από τα μεγάφωνα οι Στάθης και Τριποτσέρης...

«Μοιρασιά» στα Πηγάδια ανάμεσα στην Ξάνθη και τον ΠΑΣ Γιάννενα

Σούπερ Λίγκα24/01/2015 16:54

«Μοιρασιά» στα Πηγάδια ανάμεσα στην Ξάνθη και τον ΠΑΣ Γιάννενα - Σούπερ Λίγκα

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στα Πηγάδια μεταξύ της Ξάνθης και του ΠΑΣ Γιάννινα, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 20ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 54ο λεπτό με τον Κλέιτον, για να ισοφαρίσει στο 75' η ομάδα των Ιωαννίνων με τον Τσάβες.

Ο Καρέλης γλίτωσε τον ΠΑΟ στο 88' στην Ξάνθη

Κύπελλο21/01/2015 17:08

Ο Καρέλης γλίτωσε τον ΠΑΟ στο 88' στην Ξάνθη - Κύπελλο

Προβάδισμα για πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας απέκτησε ο Παναθηναϊκός, αποσπώντας ισοπαλία 1-1 από την Ξάνθη στα Πηγάδια, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τη φάση των «16». Ο Λουσέρο άνοιξε το σκορ στο 43' για τους «ακρίτες», με σουτ μετά από σέντρα του Μπέρτου, αλλά οι «πράσινοι» ισοφάρισαν στο 88', με τον Καρέλη να εκμεταλλεύεται τη σέντρα του Μπεργκ και με πλασέ να «νικά» τον Κυριακίδη.

Το απόλυτο... μηδέν ανάμεσα στην Κέρκυρα και την Ξάνθη

Σούπερ Λίγκα17/01/2015 19:15

Το απόλυτο... μηδέν ανάμεσα στην Κέρκυρα και την Ξάνθη - Σούπερ Λίγκα

Στο 0-0 έμειναν Κέρκυρα και Ξάνθη σε έναν κακό από θέμα ποιότητας αγώνα, για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Το α' ημίχρονο ήταν κακό, χωρίς κάτι το εξαιρετικό από τις δύο ομάδες και χωρίς κλασσική ευκαιρία. Κύλησε με τους δύο αντιπάλους να μοιράζονται αυτή την... μετριότητα!

Τα Πηγάδια... γέμισαν γκολ στο 2-2 της Ξάνθης με τη Βέροια

Σούπερ Λίγκα14/01/2015 19:40

Τα Πηγάδια... γέμισαν γκολ στο 2-2 της Ξάνθης με τη Βέροια - Σούπερ Λίγκα

Σε έναν αγώνα με φρενήρη ρυθμό, η Ξάνθη με τη Βέροια αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι από το 30', ύστερα από την αποβολή του Μπαξεβανίδη.

«Στεγνός» και πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός στα «Πηγάδια»

Σούπερ Λίγκα11/01/2015 21:22

«Στεγνός» και πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός στα «Πηγάδια» - Σούπερ Λίγκα

Πρωταθλητής χειμώνα στη Σούπερ Λιγκ αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός, επικρατώντας 3-1 στα Πηγάδια της Ξάνθης, στο πλαίσιο της -εξ αναβολής- 11ης αγωνιστικής, με την οποία ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος. Στο ντεμπούτο του Βίτορ Περέιρα στον πάγκο τους, οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν εύκολα από μία αήττητη έως σήμερα έδρα, όπου έχουν γνωρίσει τη συντριβή ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός, χάρη σε δύο γκολ του Μήτρογλου (19', 53') και ένα του Ντοσεβί (30'), και ανέβηκαν στην κορυφή της κατάταξης, εκμεταλλευόμενοι τη χθεσινή ήττα του «Δικεφάλου» στην Τρίπολη. Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Λουσέρο στο 82'.

<strong>Παγκόσμιο Κύπελλο 2014</strong><strong><strong>Στην Ισπανία</strong> με τους κορυφαίους των παρκέ</strong>