• Ειδήσεις

Μοιραίος για την Ξάνθη ο Κλέιτον στην ισοπαλία με τον Αστέρα

Σούπερ Λίγκα03/05/2015 20:58

Μοιραίος για την Ξάνθη ο Κλέιτον στην ισοπαλία με τον Αστέρα - Σούπερ Λίγκα

Παρά τις πολλές απουσίες που είχε ο Αστέρας Τρίπολης πήρε το βαθμό στα Πηγάδια από τη Ξάνθη (0-0) στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Από το 71΄ οι Αρκάδες έπαιζαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γκοιάν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

«Ζωντανός» στο κυνήγι της παραμονής ο Εργοτέλης με «διπλό» στην Ξάνθη

Σούπερ Λίγκα18/04/2015 19:18

«Ζωντανός» στο κυνήγι της παραμονής ο Εργοτέλης με «διπλό» στην Ξάνθη - Σούπερ Λίγκα

«Ζωντανός» για την παραμονή στην Σούπερ Λίγκα έμεινε ο Εργοτέλης, καθώς στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής, επικράτησε εκτός έδρας της Ξάνθης με 1-0. Το γκολ που διατηρεί στο ακέραιο τις όποιες ελπίδες των Κρητών, σημείωσε με πέναλτι στο 66ο λεπτό ο Τζίλας.

Ηρακλής και Ξάνθη μάχονται (17:00) για το... προβάδισμα τελικού

Κύπελλο09/04/2015 12:55

Ηρακλής και Ξάνθη μάχονται (17:00) για το... προβάδισμα τελικού - Κύπελλο

Μετά τον Ολυμπιακό να έχει ήδη «καπαρώσει» μια θέση στον τελικό, έπειτα από την εύκολη νίκη επί του Απόλλωνα στη Ριζούπολη, Ηρακλής και Ξάνθη μάχονται σήμερα (17:00) στο «Καυτανζόγλειο» με στόχο να κάνουν το πρώτο βήμα για την πρόκριση από τον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΠΑΟΚ... λύγισε την Ξάνθη και «βλέπει» ξανά τη 2η θέση

Σούπερ Λίγκα05/04/2015 19:08

Ο ΠΑΟΚ... λύγισε την Ξάνθη και «βλέπει» ξανά τη 2η θέση - Σούπερ Λίγκα

«Πλώρη» για την κατάκτηση της 2ης θέσης έχει βάλει ο ΠΑΟΚ. Με δύο γκολ του Παπαδόπουλου (21', 54') ο «δικέφαλος» του Βορρά επικράτησε με 2-1 της Ξάνθης στην Τούμπα, στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Το γκολ της ακριτικής ομάδας πέτυχε ο Κλέιτον στο 73'.

Ξύπνησε στο β' μέρος ο Ολυμπιακός και νίκησε την Ξάνθη

Σούπερ Λίγκα15/03/2015 21:34

Ξύπνησε στο β' μέρος ο Ολυμπιακός και νίκησε την Ξάνθη - Σούπερ Λίγκα

Ανεβάζοντας "στροφές" στο β' ημίχρονο, ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 την Ξάνθη στο άδειο "Γ. Καραϊσκάκης", για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ντομίνγκες (57') και Αφελάι (69').

Απέδρασε... στεγνός και με βαθμό ο Πλατανιάς από τα Πηγάδια

Σούπερ Λίγκα16/02/2015 21:39

Απέδρασε... στεγνός και με βαθμό ο Πλατανιάς από τα Πηγάδια - Σούπερ Λίγκα

Σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες της Σούπερ Λίγκας, ο Πλατανιάς πήρε πολύτιμο βαθμό στην προσπάθειά του να αποφύγει τον υποβιβασμό. Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου απέσπασε 0-0 από την Ξάνθη στα Πηγάδια και βρίσκεται πέντε βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο ΟΦΗ άντεξε αλλά η Ξάνθη πήρε το προβάδισμα πρόκρισης

Κύπελλο12/02/2015 21:42

Ο ΟΦΗ άντεξε αλλά η Ξάνθη πήρε το προβάδισμα πρόκρισης - Κύπελλο

ΟΦΗ και Ξάνθη αναδείχθηκαν ισόπαλοι, 1-1, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», στο τέταρτο και τελευταίο ματς της φάσης των πρώτων προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ακριτική ομάδα έμεινε για 9ο σερί ματς αήττητη (στις εγχώριες διοργανώσεις) και με το εκτός έδρας γκολ έχει το «πάνω χέρι» για να πάρει το εισιτήριο στους ημιτελικούς.

Ο Πανιώνιος έφυγε στεγνός και με βαθμό από τα Πηγάδια

Σούπερ Λίγκα04/02/2015 19:18

Ο Πανιώνιος έφυγε στεγνός και με βαθμό από τα Πηγάδια - Σούπερ Λίγκα

Σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνει για να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας απέσπασε ο Πανιώνιος στα Πηγάδια από τη Ξάνθη, με σκορ 1-1, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν στο 12΄ με το Μπακασέτα, αλλά δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Καπετάνος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ελεύθερος από τον ΑΠΟΕΛ, επόμενος σταθμός... Ξάνθη για Παπάζογλου

Σούπερ Λίγκα02/02/2015 17:43

Ελεύθερος από τον ΑΠΟΕΛ, επόμενος σταθμός... Ξάνθη για Παπάζογλου - Σούπερ Λίγκα

Η Ξάνθη θα είναι ο νέος σταθμός στην καριέρα του Τάσου Παπάζογλου. Ο 27χρονος αμυντικός, ο οποίος μόλις έμεινε ελεύθερος από τον ΑΠΟΕΛ, είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον αρκετών ελληνικών ομάδων, τελικά όμως επέλεξε να υπογράψει με τη θρακιώτικη ΠΑΕ, χωρίς να γίνει γνωστή η χρονική διάρκεια της συνεργασίας τους.

Η Ξάνθη πέρασε από τη Λιβαδειά που έπαιζε με δέκα από το 38'

Σούπερ Λίγκα01/02/2015 19:13

Η Ξάνθη πέρασε από τη Λιβαδειά που έπαιζε με δέκα από το 38' - Σούπερ Λίγκα

Σημαντική νίκη πέτυχε η Ξάνθη στη Λιβαδειά, καθώς επικράτησε με 2-1 του τοπικού Λεβαδειακού, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου πήρε τη νίκη με τα γκολ των Γκομσί (29') και Καπετάνου (59'), ενώ ο Λεβαδειακός, που αγωνίστηκε από το 38ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ζίτο, είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 49' με τον Βούκσεβιτς. Ανακοινώθηκαν από τα μεγάφωνα οι Στάθης και Τριποτσέρης...

<strong>Παγκόσμιο Κύπελλο 2014</strong><strong><strong>Στην Ισπανία</strong> με τους κορυφαίους των παρκέ</strong>