• Ειδήσεις

Βλέπει Ευρώπη ο Πλατανιάς και... αστεράκια ο Αστέρας

Σούπερ Λίγκα25/02/2017 17:13

Βλέπει Ευρώπη ο Πλατανιάς και... αστεράκια ο Αστέρας - Σούπερ Λίγκα

Το καλύτερο δώρο στον Γιώργο Παράσχο, για τα 500 ματς που συμπλήρωσε στους πάγκους των ομάδων της κορυφαίας επαγγελματικής κατηγορίας, έκανε ο Πλατανιάς. Η ομάδα της Κρήτης επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Τρίπολης, πέρασε -προσωρινά- στην 5η θέση της κατάταξης μετά από 22 αγώνες στη Super League, κι εξακολουθεί να ονειρεύεται την ευρωπαϊκή της έξοδο. Απόλυτος πρωταγωνιστής των Κρητών ήταν ο Γιώργος Γιακουμάκης, ο οποίος πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ, στο 24΄ και 51΄, ενώ στο 63΄ ο Μουνάφο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

«Μπαλωθιές» του Πλατανιά στο Αγρίνιο, 2-1 τον Παναιτωλικό

Σούπερ Λίγκα19/02/2017 19:26

«Μπαλωθιές» του Πλατανιά στο Αγρίνιο, 2-1 τον Παναιτωλικό - Σούπερ Λίγκα

Ο Πλατανιάς επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 του Παναιτωλικού σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της Super League. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Μανούσος (πεν. 27΄) και Καρυπίδης (55΄), ενώ στο 81΄ ο Ρέι πέτυχε το μοναδικό τέρμα της ομάδας του Αγρινίου.

Ο Μπεργκ καθάρισε για τον Παναθηναϊκό, 2-1 τον Πλατανιά

Σούπερ Λίγκα19/01/2017 21:34

Ο Μπεργκ καθάρισε για τον Παναθηναϊκό, 2-1 τον Πλατανιά - Σούπερ Λίγκα

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό μετά την ισοπαλία στο ντέρμπι με την ΑΕΚ, την περασμένη Κυριακή. Με δύο γκολ του Μπεργκ στο 26ο (πέναλτι) και 29ο λεπτό, οι «πράσινοι» νίκησαν στο «Απόστολος Νικολαΐδης» τον Πλατανιά με 2-1 (37΄ Γιακουμάκης), στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 16η ημέρα του πρωταθλήματος.

Πήρε φόρα ο Πλατανιάς, νίκησε 3-2 και τη Λάρισα

Σούπερ Λίγκα08/01/2017 19:49

Πήρε φόρα ο Πλατανιάς, νίκησε 3-2 και τη Λάρισα - Σούπερ Λίγκα

Πήρε... φόρα ο Πλατανιάς, που μετά τους Ατρόμητο, Παναθηναϊκό επιβλήθηκε στα Περιβόλια και της Λάρισας, με 3-2 (45΄ Μουνάφο, 54΄ Πριντέτα, 76΄ Μανούσος - 59΄ πεν., 90΄+1 Ναζλίδης), έφτασε τις τρεις συνεχείς νίκες στο πρωτάθλημα και εκτοξεύθηκε στους 20 βαθμούς, που τον φέρουν ισόβαθμο του ΠΑΟΚ στην όγδοη θέση. Αντίθετα οι Θεσσαλοί παραμένουν στα «χαμηλά» της κατάταξης, καθώς με 13 βαθμούς βρίσκονται στη 13η θέση.

Με το... αριστερό ο ΠΑΟ, ήττα με 1-0 από τον Πλατανιά

Σούπερ Λίγκα05/01/2017 21:41

Με το... αριστερό ο ΠΑΟ, ήττα με 1-0 από τον Πλατανιά - Σούπερ Λίγκα

Με τον χειρότερο τρόπο μπήκε ο Παναθηναϊκός στη νέα χρονιά! Οι Πράσινοι γνώρισαν την ήττα με 1-0 από τον Πλατανιά στα Χανιά, με γκολ του Μπανανά στο 74ο λεπτό, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η εξ αναβολής πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μοιρασιά για Πλατανιά και Παναιτωλικό στα Χανιά

Σούπερ Λίγκα02/10/2016 20:13

Μοιρασιά για Πλατανιά και Παναιτωλικό στα Χανιά - Σούπερ Λίγκα

Πλατανιάς και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στο Δημοτικό Στάδιο Περιβολίων στα Χανιά, για την 6η ημέρα του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος της super league. Ο Πλατανιάς, που έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά το πρωτάθλημα και είναι αήττητος στις 4 πρώτες αγωνιστικές, είχε την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά δεν κατάφερε να φθάσει στο γκολ, όπως και ο Παναιτωλικός που επίσης δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες για να πάρει αυτός τη νίκη.

Όλα μηδέν στα Χανιά ανάμεσα σε Πλατανιά και ΠΑΟΚ

Σούπερ Λίγκα17/04/2016 21:15

Όλα μηδέν στα Χανιά ανάμεσα σε Πλατανιά και ΠΑΟΚ - Σούπερ Λίγκα

Χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση Πλατανιάς-ΠΑΟΚ για την 30η και τελευταία αγωνιστική της Super League. Με τον βαθμό που πήρε στα «Περιβόλια» ο «δικέφαλος του βορρά» έκλεισε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στην 4η θέση με 45 βαθμούς, καθώς ξεπέρασε τον Πανιώνιο (44β.), ενώ οι κρήτες έφτασαν στους 39 βαθμούς.

Ο Πλατανιάς πέρασε από το Αγρίνιο με 2-1

Σούπερ Λίγκα24/10/2015 19:13

Ο Πλατανιάς πέρασε από το Αγρίνιο με 2-1 - Σούπερ Λίγκα

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Πλατανιάς στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού με 2-1, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League. Η ομάδα της Κρήτης πήρε τους τρεις βαθμούς χάρη στα γκολ των Μιλούνοβιτς (30') και Κουλιμπαλί (83'), ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 49ο λεπτό με τον Κάπελ.

«Λευκή» ισοπαλία για Πλατανιά και Ηρακλή

Σούπερ Λίγκα22/09/2015 20:13

«Λευκή» ισοπαλία για Πλατανιά και Ηρακλή - Σούπερ Λίγκα

Ο πρώτος βαθμός στο πρωτάθλημα ήρθε για τον Πλατανιά, αλλά το 0-0 με τον Ηρακλή σαφώς και δεν άφησε ικανοποιημένους τους Χανιώτες, στο ένα από τα δύο παιχνίδια με τα οποία άνοιξε η «αυλαία» της 4ης αγωνιστικής της Super League.

«Οξυγόνο» για τον Πλατανιά που έβαλε σε... μπελάδες τη Βέροια

Σούπερ Λίγκα04/04/2015 16:59

«Οξυγόνο» για τον Πλατανιά που έβαλε σε... μπελάδες τη Βέροια - Σούπερ Λίγκα

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Πλατανιάς, στην προσπάθειά του ν' αποφύγει τις περιπέτειες σχετικά με την παραμονή του στην κατηγορία, καθώς νίκησε στην έδρα του τη Βέροια με 1-0, στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 30ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 21ο λεπτό ο Νταβίντ Τόρες.