• Ειδήσεις

Γιόρτασε το 43ο πρωτάθλημα με «πεντάρα» ο Ολυμπιακός

Σούπερ Λίγκα17/04/2016 21:01

Γιόρτασε το 43ο πρωτάθλημα με «πεντάρα» ο Ολυμπιακός - Σούπερ Λίγκα

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο πανηγύρισαν παίκτες και φίλοι του Ολυμπιακού την κατάκτηση του 43ου πρωταθλήματος Ελλάδας. Σ΄ένα όχι κατάμεστο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» οι πρωταθλητές επικράτησαν άνετα της υποβιβασμένη Καλλονής με 5-0 και μετά το τελευταίο σφύριγμα του Φωτιάδη, άρχισε η φιέστα.

Η Καλλονή έκοψε δύο βαθμούς από τον Πανιώνιο

Σούπερ Λίγκα14/02/2016 19:11

Η Καλλονή έκοψε δύο βαθμούς από τον Πανιώνιο - Σούπερ Λίγκα

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στη Μυτιλήνη ανάμεσα στην Καλλονή και στον Πανιώνιο (1-1), στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League. Οι Νεοσμυρνιώτες προηγήθηκαν στο 29΄ με τον Ανσαριφάρντ, αλλά στο 45΄ ο Αναστασιάδης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Νίκη μισή παραμονή της Βέροιας επί της Καλλονής

Σούπερ Λίγκα07/02/2016 19:08

Νίκη μισή παραμονή της Βέροιας επί της Καλλονής - Σούπερ Λίγκα

Η πρώτη νίκη της Βέροιας για το 2016 ενδεχομένως να είναι και η πολυτιμότερη όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία. Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου επικράτησε 2-0 της Καλλονής στην πρωτεύουσα της Ημαθίας και βρίσκεται πλέον σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Τα γκολ πέτυχαν ο Μαγέφσκι στο 15ο και ο Ανάκογλου στο 87ο λεπτό.

Ο Αστέρας ανέτρεψε το 0-1 της Καλλονής με τρία γκολ στην επανάληψη

Σούπερ Λίγκα17/01/2016 19:09

Ο Αστέρας ανέτρεψε το 0-1 της Καλλονής με τρία γκολ στην επανάληψη - Σούπερ Λίγκα

Ένα καλό δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Αστέρα Τρίπολης, ώστε να επικρατήσει 3-1 της Καλλονής στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Τα γκολ του Ιγκλέσιας (52' και 61') και του Γιάννου (57') ανέτρεψαν το προβάδισμα που είχαν πάρει οι ουραγοί της βαθμολογίας με πέναλτι του Μανούσου (41') και έκριναν το παιχνίδι, καθώς μάλιστα οι νησιώτες έμειναν με δέκα παίκτες από το 63', λόγω αποβολής του Ελλακόπουλου.

Ο Νίκος Καραγεωργίου νέος προπονητής της Καλλονής

Σούπερ Λίγκα27/12/2015 20:03

Ο Νίκος Καραγεωργίου νέος προπονητής της Καλλονής - Σούπερ Λίγκα

Ο Νίκος Καραγεωργίου είναι ο αντικαταστάτης του Θαλή Θεοδωρίδη στον πάγκο της Καλλονής. Η ομάδα της Μυτιλήνης ανακοίνωσε την Κυριακή την απόκτηση του έμπειρου τεχνικού, που έχει στόχο να κρατήσει την ομάδα στην Σούπερ Λιγκ.

Kρούση της Καλλονής στον Σα Πίντο και... αρνητική απάντηση

Σούπερ Λίγκα25/12/2015 18:45

Kρούση της Καλλονής στον Σα Πίντο και... αρνητική απάντηση - Σούπερ Λίγκα

Ένας γνώριμος των ελληνικών γηπέδων, ο Ρικάρντο Σα Πίντο, αποτέλεσε την πρώτη επιλογή της Καλλονής για τον πάγκο της ομάδας μετά την αποχώρηση του Θαλή Θεοδωρίδη, αλλά η προσπάθεια δεν ευοδώθηκε.

Τέλος και επισήμως από την Καλλονή ο Θεοδωρίδης

Σούπερ Λίγκα20/12/2015 16:59

Τέλος και επισήμως από την Καλλονή ο Θεοδωρίδης - Σούπερ Λίγκα

Σε αναζήτηση προπονητή βρίσκονται οι διοικούντες την ΠΑΕ Καλλονή, καθώς όπως ανακοινώθηκε σήμερα, έγινε αποδεκτή η παραίτηση του Θαλή Θεοδωρίδη. Λίγο μετά το τέλος του εχθεσινού αγώνα με τον Ολυμπιακό (0-2) ο νεαρός Ελληνας τεχνικός, έθεσε εαυτόν στην διάθεση της διοίκησης, προκειμένου ν΄αλλάξει κάτι προς όφελος της ομάδας που βρίσκεται στην «βαθμολογική ουρά» της Super League.

Ο Ολυμπιακός «έκλεισε» τον Α' γύρο με το απόλυτο σε νίκες

Σούπερ Λίγκα19/12/2015 22:01

Ο Ολυμπιακός «έκλεισε» τον Α' γύρο με το απόλυτο σε νίκες - Σούπερ Λίγκα

Με το απόλυτο των νικών έκλεισε τον α' γύρο του πρωταθλήματος ο Ολυμπιακός, ο οποίος την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ πέρασε νικηφόρα και από την Καλλονή με 2-0. Και τα δύο γκολ σημείωσε με πέναλτι ο Φορτούνης (9΄, 33΄), ενώ οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν από το 33΄ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Δαύκου.

Ο Ατρόμητος διέκοψε τον... κατήφορο με νίκη επί της Καλλονής στο 94'

Σούπερ Λίγκα13/12/2015 19:16

Ο Ατρόμητος διέκοψε τον... κατήφορο με νίκη επί της Καλλονής στο 94' - Σούπερ Λίγκα

Ο Φερνάντο Ουσέρο λύτρωσε τον Ατρόμητο, καθώς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, έγραψε το 1-0 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του επί της Καλλονής, στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Να σημειώσουμε, μάλιστα, πως η Καλλονή από το 76ο λεπτό αγωνίστηκε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ελλακόπουλου, ενώ στις καθυστερήσεις ο διαιτητής απέβαλε και τον Κεϊτά.

Ο απογοητευτικός ΠΑΟΚ είχε… σκόρερ τον «Σάντα» Κλάους στη Μυτιλήνη

Σούπερ Λίγκα30/11/2015 21:25

Ο απογοητευτικός ΠΑΟΚ είχε… σκόρερ τον «Σάντα» Κλάους στη Μυτιλήνη - Σούπερ Λίγκα

Για μια ακόμη φορά ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων φέτος και ενώ προηγήθηκε νωρίς με γκολ του Αθανασιάδη μέσα στη Μυτιλήνη, η Καλλονή όχι μόνο ισοφάρισε στο 41’ με πέναλτι του Μανούσου, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερη και απείλησε πολλές φορές τους Θεσσαλονικείς με πλήρη ανατροπή. Τελικά, ίσχυσε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου και αφού οι νησιώτες τα έχαναν, ο Κλάους στο 77’ έφερε πρόωρα τον «σάκο με τα δώρα» για τον «Δικέφαλο», γράφοντας το 1-2. Το τελικό σκορ 1-3 υπέρ του ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ, πέτυχε ο Μυστακίδης με πλασέ μέσα από την περιοχή.