• Ειδήσεις

Ουραγός, χωρίς φάκελο, αλλά... τριάρα της Βέροιας στον ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα05/04/2017 19:08

Ουραγός, χωρίς φάκελο, αλλά... τριάρα της Βέροιας στον ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Όσο νικά ελπίζει η Βέροια, κι ας μην κατέθεσε φάκελο για την αδειοδότηση στην ΕΠΟ. Η «βασίλισσα του βορρά» επικράτησε στην έδρα της με 3-0 του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη σε γκολ των Καπετάνου στο 20΄, Σαρπόνγκ στο 36΄ και Σουλέ στις καθυστερήσεις, έφτασε στους 19 βαθμούς και πήρε παράταση ζωής, παραμένοντας πάντως ουραγός.

Ο Μανιάς γλίτωσε τον Αστέρα από «διπλό» του ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα19/03/2017 19:26

Ο Μανιάς γλίτωσε τον Αστέρα από «διπλό» του ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έπαιξε για την ιστορία του και με κορυφαίο τον Πασχαλάκη απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 στην Τρίπολη από τον Αστέρα, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League. Οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν με τον Ζάιρο στο 27΄, αλλά στο 70΄ ο Μανιάς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Πανιώνιος «κόλλησε» στον βούρκο, ήττα 1-0 από τον ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα18/01/2017 16:57

Ο Πανιώνιος «κόλλησε» στον βούρκο, ήττα 1-0 από τον ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Σημαντικό βήμα για την πρόκρισή του στα πλέι-οφ της Super League έκανε ο ΠΑΣ Γιάννινα, που επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου στο... χωράφι του Εθνικού Σταδίου «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής. Το γκολ του Μιχαήλ στο 18ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση και υποχρέωσε τους «κυανέρυθρους» στην πρώτη τους ήττα μετά από οκτώ αγώνες πρωταθλήματος.

«Ροπαλιά» του Ηρακλή στον ΠΑΣ με... ανατροπή

Σούπερ Λίγκα05/12/2016 21:39

«Ροπαλιά» του Ηρακλή στον ΠΑΣ με... ανατροπή - Σούπερ Λίγκα

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα με ανατροπή σημείωσε ο Ηρακλής, που επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στο «Καυτανζόγλειο». Η ομάδα της Ηπείρου προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Κοζορώνη, αλλά ο «Γηραιός» έβγαλε αντίδραση και αφού ισοφάρισε με τον Περόνε στο 14ο λεπτό, πήρε τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Αγγελόπουλου στο 88΄.

Κόλλησαν στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακός

Σούπερ Λίγκα23/11/2016 19:23

Κόλλησαν στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακός - Σούπερ Λίγκα

«Κόλλησαν» στο 0-0, ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακός στο εξ αναβολής ματς της 7ης αγωνιστικής της Super League. Το μόνο περιστατικό που σήκωσε τον κόσμο από τις θέσεις του ήταν ο καβγάς ανάμεσα στους Μάντζιο και Μπέριο δευτερόλεπτα μετά το τέλος του ημιχρόνου, γεγονός που «πλήρωσε» με κίτρινη κάρτα ο επιθετικός του Λεβαδειακού.

Σούπερ ανατροπή ο Αστέρας στους Ζωσιμάδες, 1-2 τον ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα05/11/2016 17:07

Σούπερ ανατροπή ο Αστέρας στους Ζωσιμάδες, 1-2 τον ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Ως απόψε ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν η μοναδική ομάδα στη Σούπερ Λίγκα που είχε κρατήσει την εστία της ανέπαφη εντός έδρας. Ο Αστέρας Τρίπολης, όμως, πέτυχε δύο γκολ σε ένα πεντάλεπτο (72΄ Φαρίνια, 77΄ Μάσα) και έφυγε από την πρωτεύουσα της Ηπείρου με το τρίποντο στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής, αχρηστεύοντας το προβάδισμα που είχε δώσει στους γηπεδούχους ο Ζάιρο στο 63΄.

Καλπάζει ο ΠΑΣ, «διπλό» με ανατροπή στο Αγρίνιο

Σούπερ Λίγκα31/10/2016 21:30

Καλπάζει ο ΠΑΣ, «διπλό» με ανατροπή στο Αγρίνιο - Σούπερ Λίγκα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κρίστοφερ Μαμπουλού που σημείωσε και τα δύο γκολ (69΄,80΄) ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε σπουδαίο «διπλό» στο Αγρίνιο με 2-1 επί του Παναιτωλικού, σε αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 9η ημέρα της Super League. Μια νίκη που επετεύχθη με ανατροπή, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 42΄ με τον Φερέιρα. Ετσι, ο ΠΑΣ βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με πέντε βαθμούς διαφορά από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, ενώ έχει κι ένα ματς λιγότερο με τον Λεβαδειακό στα Γιάννινα.

Ο Μαμπουλού χάρισε τη νίκη στον ΠΑΣ επί της Ξάνθης

Κύπελλο26/10/2016 16:55

Ο Μαμπουλού χάρισε τη νίκη στον ΠΑΣ επί της Ξάνθης - Κύπελλο

Την καλή πορεία που πραγματοποιεί στη Super League, συνέχισε και στο κύπελλο Ελλάδας ο ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη επικράτησε 1-0 της Ξάνθης στο Εθνικό στάδιο Ιωαννίνων «Οι Ζωσιμάδες», στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου, και έκανε αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης.

Με χατ τρικ του Κόντε ο ΠΑΣ 4-0 τη Λάρισα

Σούπερ Λίγκα23/10/2016 20:20

Με χατ τρικ του Κόντε ο ΠΑΣ 4-0 τη Λάρισα - Σούπερ Λίγκα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κόντε ο ΠΑΣ Γιάννινα διέσυρε με 4-0 την Λάρισα για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Ο επιθετικός του “Αγιαξ της Ηπείρου” ήταν ασταμάτητος και πέτυχε χατ τρικ (10', 52', 74'), το άλλο τέρμα για τον ΠΑΣ σημείωσε ο Γιάκος στο 27'.

Περίπατος του ΠΑΟ απέναντι στους δέκα του ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα18/09/2016 18:00

Περίπατος του ΠΑΟ απέναντι στους δέκα του ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Ο Παναθηναϊκός «ζευγάρωσε» τις νίκες του στη Super League, καθώς συνέτριψε 4-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στο «Απόστολος Νικολαΐδης» για την 4η αγωνιστική. Μεγάλος πρωταγωνιστής του «τριφυλλιού» ήταν ο Μπεργκ, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ (38΄, 76΄), ενώ τον δρόμο προς τα δίχτυα βρήκαν ακόμη οι Λουντ (54΄) και Λέτο (88΄). Αξίζει να σημειωθεί ότι ο «Άγιαξ της Ηπείρου» αγωνιζόταν από το 22ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Πασχαλάκη, ενώ στο 68΄ τέθηκε νοκ άουτ ο Ακόστα (τράβηγμα) χωρίς να αντικατασταθεί λόγω του ότι ο Πετράκης είχε κάνει και τις τρεις αλλαγές. Έτσι, ο ΠΑΣ ολοκλήρωσε το ματς με 9 παίκτες