• Ειδήσεις

Οργή στον Ολυμπιακό για τη διαιτησία του Στυλιάρα

Σούπερ Λίγκα14/01/2018 22:54

Οργή στον Ολυμπιακό για τη διαιτησία του Στυλιάρα - Σούπερ Λίγκα

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός με αφορμή τη διαιτησία του Στυλιάρα στο ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννια, εξέφρασε την οργή του τονίζοντας μέσω επίσημης θέσης ότι «το όργιο του Στυλιαρά στο ΟΑΚΑ και ο μη καταλογισμός καθαρού πέναλτι, κατά της ΑΕΚ, δείχνουν για μια ακόμα Κυριακή, τις πρακτικές της «εξυγίανσης», που αλλοιώνει αποτελέσματα και τη βαθμολογία του πρωταθλήματος». Διαβάστε αναλυτικά τη θέση της ΠΑΕ Ολυμπιακός...

Η ΑΕΚ ξεπέρασε το εμπόδιο του ΠΑΣ και πάτησε κορυφή

Σούπερ Λίγκα14/01/2018 21:33

Η ΑΕΚ ξεπέρασε το εμπόδιο του ΠΑΣ και πάτησε κορυφή - Σούπερ Λίγκα

Με το... καυτό δίδυμο Αραούχο - Λιβάγια να "μιλάει" η ΑΕΚ επικράτησε με 3-1 του ΠΑΣ Γιάννινα για την 17η αγωνιστική της Super League. Οι "κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι σε όλο το ματς και πήραν αυτό που ήθελαν ώστε να ανέβουν προσωρινά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα («συγκατοικούν» με τον ΠΑΟΚ. Δύο γκολ πέτυχε ο Αραούχο (53', 88'), ενώ ο Λιβάγια (12') είχε ανοίξει το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Γαρουφαλιά (47'), ενώ ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σκόνδρα στο 61'.

Κόλλησαν στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης

Σούπερ Λίγκα07/01/2018 19:14

Κόλλησαν στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης - Σούπερ Λίγκα

Με «λευκή» ισοπαλία συμβιβάστηκαν ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης στους «Ζωσιμάδες», για την 16η αγωνιστική της Super League. Oι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 18 βαθμούς, μετά την 9η ισοπαλία τους φέτος, ενώ ο Αστέρας μετρά 23 βαθμούς, με 5 ισοπαλίες.

Την Πέμπτη ανακοινώνεται του Μαυροπάνου στην Άρσεναλ

Σούπερ Λίγκα03/01/2018 17:14

Την Πέμπτη ανακοινώνεται του Μαυροπάνου στην Άρσεναλ - Σούπερ Λίγκα

Την Πέμπτη (4/1) αναμένεται να ανακοινωθεί η μεταγραφή του Κωνσταντίνου Μαυροπάνου στην Άρσεναλ. Σύμφωνα με κύκλους της αγγλικής ομάδας, ο 20χρονος σέντερ μπακ, ο οποίος βρίσκεται ήδη στο Λονδίνο από την περασμένη Δευτέρα, περνάει από ιατρικές εξετάσεις ώστε στη συνέχεια να ανακοινωθεί η μεταγραφή του από τη διοίκηση των «κανονιέρηδων».

Πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός, 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Σούπερ Λίγκα17/12/2017 16:50

Πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός, 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα - Σούπερ Λίγκα

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε ο Ολυμπιακός τις υποχρεώσεις του στη Super League για το 2017, καθώς νίκησε στο «Καραϊσκάκη» τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Στο πρώτο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» δυσκολεύτηκαν με τη μαζική άμυνα των φιλοξενούμενων, αλλά στην επανάληψη ανέβασαν την απόδοση τους, πήραν τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Μάρκο Μάριν στο 63ο λεπτό και ανέβηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, κατακτώντας τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητών του χειμώνα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 2-1 με ανατροπή την Κέρκυρα

Σούπερ Λίγκα28/10/2017 19:25

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 2-1 με ανατροπή την Κέρκυρα - Σούπερ Λίγκα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκε νικητής στην αναμέτρηση με την Κέρκυρα που διεξήχθη στους «Ζωσιμάδες»για την 9η αγωνιστική της Super League. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να κερδίσει τον αγώνα με 2-1. Η Κέρκυρα προηγήθηκε στο 72΄ με τον Παμλίδη, για να ισοφαρίσει ο ΠΑΣ στο 75΄με τον Κόντε και να πάρει τη νίκη με τέρμα του Γιάκου στο 82΄.

Δύσκολη νίκη του ΠΑΟΚ επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0

Σούπερ Λίγκα24/09/2017 17:54

Δύσκολη νίκη του ΠΑΟΚ επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 - Σούπερ Λίγκα

Ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς έδωσε ξανά τη λύση για τον ΠΑΟΚ και τον έφερε- τουλάχιστον προσωρινά- στην κορυφή της Super League. Με γκολ του Σέρβου επιθετικού στο 55΄, ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στην άδεια (λόγω τιμωρίας) Τούμπα, όπου οι Θεσσαλονικείς μετρούν τρεις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Την πρώτη του ήττα για φέτος γνώρισε ο «Αγιαξ της Ηπείρου», που παραμένει χωρίς νίκη μετά την πρεμιέρα.

Η ΑΕΚ «κόλλησε» στους Ζωσιμάδες, 0-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα

Σούπερ Λίγκα27/08/2017 23:24

Η ΑΕΚ «κόλλησε» στους Ζωσιμάδες, 0-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα - Σούπερ Λίγκα

Η ΑΕΚ άφησε βαθμούς στα Γιάννινα, όπου αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τον ΠΑΣ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Super League. Δύο φορές οι «κιτρινόμαυροι» σημάδεψαν τα δοκάρια του Βελλίδη, την πρώτη ο Λιβάγια στο 44΄ και την έτερη ο Τσόσιτς στο 84΄.

Ουραγός, χωρίς φάκελο, αλλά... τριάρα της Βέροιας στον ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα05/04/2017 19:08

Ουραγός, χωρίς φάκελο, αλλά... τριάρα της Βέροιας στον ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Όσο νικά ελπίζει η Βέροια, κι ας μην κατέθεσε φάκελο για την αδειοδότηση στην ΕΠΟ. Η «βασίλισσα του βορρά» επικράτησε στην έδρα της με 3-0 του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη σε γκολ των Καπετάνου στο 20΄, Σαρπόνγκ στο 36΄ και Σουλέ στις καθυστερήσεις, έφτασε στους 19 βαθμούς και πήρε παράταση ζωής, παραμένοντας πάντως ουραγός.

Ο Μανιάς γλίτωσε τον Αστέρα από «διπλό» του ΠΑΣ

Σούπερ Λίγκα19/03/2017 19:26

Ο Μανιάς γλίτωσε τον Αστέρα από «διπλό» του ΠΑΣ - Σούπερ Λίγκα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έπαιξε για την ιστορία του και με κορυφαίο τον Πασχαλάκη απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 στην Τρίπολη από τον Αστέρα, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League. Οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν με τον Ζάιρο στο 27΄, αλλά στο 70΄ ο Μανιάς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.