• Ειδήσεις

Ο Μπέργκ έβαλε πέντε γκολ και ο ΠΑΟ έφερε...«εξάρες»

Σούπερ Λίγκα17/04/2016 21:03

Ο Μπέργκ έβαλε πέντε γκολ και ο ΠΑΟ έφερε...«εξάρες» - Σούπερ Λίγκα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάρκους Μπεργκ που πέτυχε πέντε γκολ (23΄,41΄,45΄+2, 52΄, 61΄) και τον Λέτο στο 100ό του παιχνίδι με την φανέλα του «τριφυλλιού» να κάνει ένα ακόμη σπουδαίο παιχνίδι (τρεις ασίστ), ο Παναθηναϊκός διέλυσε με 6-1 τον Πανθρακικό στο φινάλε της κανονικής περιόδου της Super League (30ή αγωνιστική). Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Βιγιαφάνες στο 71΄.

Ο Λε Ταλέκ υποβίβασε και... μαθηματικά τον Πανθρακικό

Σούπερ Λίγκα20/03/2016 19:12

Ο Λε Ταλέκ υποβίβασε και... μαθηματικά τον Πανθρακικό - Σούπερ Λίγκα

Τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε της Σούπερ Λιγκ, ο Πανθρακικός υποβιβάστηκε και μαθηματικά μετά τη σημερινή του ήττα από τον Ατρόμητο με 1-0 στην Κομοτηνή. Το γκολ του Λε Ταλέκ στο 21΄ έκρινε τη συνάντηση της 27ης ημέρας του πρωταθλήματος.

«Ανατροπή» σωτηρίας για Πανθρακικό κόντρα στον άψυχο ΠΑΟΚ

Σούπερ Λίγκα06/03/2016 16:56

«Ανατροπή» σωτηρίας για Πανθρακικό κόντρα στον άψυχο ΠΑΟΚ - Σούπερ Λίγκα

Δεν μπορεί μακριά από την Τούμπα ο ΠΑΟΚ. Ο -ουσιαστικά- υποβιβασμένος Πανθρακικός πέτυχε μεγάλη νίκη γοήτρου με 2-1 επί του «δικεφάλου του Βορρά» στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ και, μάλιστα, με ανατροπή αφού βρέθηκε να χάνει από το γκολ του Χατζηϊσαία στο 21΄. Ο Ίγκορ στο 50΄ και ο Παπαγεωργίου στο 88΄ ανέτρεψαν τα δεδομένα στο παιχνίδι.

Ο Ηλιάδης χάρισε τον βαθμό στον Πανθρακικό μέσα στη Λιβαδειά

Σούπερ Λίγκα06/02/2016 19:37

Ο Ηλιάδης χάρισε τον βαθμό στον Πανθρακικό μέσα στη Λιβαδειά - Σούπερ Λίγκα

Με τέρμα του Ηλιάδη στο 87ο λεπτό, ο Πανθρακικός «έκλεψε» το βαθμό της ισοπαλίας από τον Λεβαδειακό. Το ακριτικό συγκρότημα, αν και αγωνιζόταν από το 52` με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Τσιάρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την ομάδα την Βοιωτίας, η οποία είχε προηγηθεί στο 54` με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μάντζιου.

Ο Πανιώνιος έφυγε με τρίποντο... δώρο από την Κομοτηνή

Σούπερ Λίγκα30/01/2016 19:29

Ο Πανιώνιος έφυγε με τρίποντο... δώρο από την Κομοτηνή - Σούπερ Λίγκα

Το πέναλτι του Οικονόμου στο 88ο λεπτό, χάρισε τρεις πολύτιμους βαθμούς στον Πανιώνιο, που σε αναμέτρηση για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, «απέδρασε» από την Κομοτηνή, επικρατώντας με 1-0 του Πανθρακικού. Οι «κυανέρυθροι» παραμένουν σε τροχιά πλέι οφ, την ώρα που οι γηπεδούχοι δείχνουν να μην μπορούν να «ξεκολήσουν» από την ουρά της βαθμολογίας. Αξίζει να σημειωθεί, ότι οι «κυανέρυθροι» ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς στο 75' αποβλήθηκε ο Ρισβάνης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Άντεξε με δέκα ο Παναιτωλικός και πήρε βαθμό στην Κομοτηνή

Σούπερ Λίγκα16/01/2016 19:12

Άντεξε με δέκα ο Παναιτωλικός και πήρε βαθμό στην Κομοτηνή - Σούπερ Λίγκα

Με κορυφαίο τον Κυριακίδη ο Παναιτωλικός των 10 παικτών από το 40ό λεπτό (αποβολή Κουτρομάνου) απέσπασε «λευκή» ισοπαλία στην Κομοτηνή από τον Πανθρακικό (0-0), στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League.

Πολύτιμος βαθμός για τον Πανθρακικό στο 0-0 της Βέροιας

Σούπερ Λίγκα09/01/2016 19:12

Πολύτιμος βαθμός για τον Πανθρακικό στο 0-0 της Βέροιας - Σούπερ Λίγκα

«Λευκή» ισοπαλία (0-0) σημάδεψε την αναμέτρηση της Βέροιας με τον Πανθρακικό που πραγματοποιήθηκε σήμερα στην πρωτεύουσα της Ημαθίας και ήταν στο πλαίσιο της 17ης ημέρας για την Super League. Οι γηπεδούχοι είχαν μοναδική ευκαιρία για να πάρουν τους βαθμούς της νίκης, όμως στο 65ο λεπτό ο Κόλα σημάδεψε με κεφαλιά το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασιάδη.

Με το δεξί ο Αστέρας, «τεσσάρα» στον Πανθρακικό

Σούπερ Λίγκα02/01/2016 16:54

Με το δεξί ο Αστέρας, «τεσσάρα» στον Πανθρακικό - Σούπερ Λίγκα

Την πρώτη του νίκη μετά από 4 σερί ήττες πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης και, μάλιστα, με επιβλητικό τρόπο. Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη μπήκε με το... δεξί στο 2016, καθώς στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η «αυλαία» του δεύτερου γύρου της Super League (16η αγωνιστική), συνέτριψε με 4-0 τον Πανθρακικό στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Ο Γιάννου στο 41΄ άνοιξε το σκορ, στο 63΄ ο Ιγκλέσιας «σφράγισε» ουσιαστικά το «τρίποντο», ξανά ο Γιάννου στο 74΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ και στο 77΄ ο Φούντας με υπέροχο σουτ «έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα».

Πρώτη εντός έδρας νίκη για Πανθρακικό κόντρα στον Παναθηναϊκό

Σούπερ Λίγκα20/12/2015 21:31

Πρώτη εντός έδρας νίκη για Πανθρακικό κόντρα στον Παναθηναϊκό - Σούπερ Λίγκα

Με ήττα στην Κομοτηνή ολοκλήρωσε ο Παναθηναϊκός τον α' γύρο, καθώς έχασε 1-0 από τον καλύτερο Πανθρακικό, για την 15η αγωνιστική της Super League. Το «χρυσό» γκολ των γηπεδούχων, που πιστοποίησαν την ανοδική τους τάση, σημείωσε ο Ροτζέριο στο 26'. Η αθηναϊκή ομάδα τέλειωσε το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κουτρουμπή στο 85΄ με 2η κίτρινη κάρτα.

Η ΑΕΚ έφυγε με «τρίποντο» και πολλά οφέλη από την Κομοτηνή

Σούπερ Λίγκα22/11/2015 21:28

Η ΑΕΚ έφυγε με «τρίποντο» και πολλά οφέλη από την Κομοτηνή - Σούπερ Λίγκα

Νικηφόρα 2-1 πέρασε η ΑΕΚ από την έδρα του ουραγού Πανθρακικού, στο ματς για την 11η αγωνιστική της Super League. Ο Γιόχανσον στο 18' και ο Μπουονανότε με πέναλτι στο 61' πέτυχαν τα γκολ των φιλοξενούμενων, ενώ ο Μάρτινς στο 68' μείωσε για τους γηπεδούχους.