Τα βρήκε... σκούρα κόντρα στον μικρό Αργεντινό ο Ναδάλ

Τα βρήκε… σκούρα κόντρα στον μικρό Αργεντινό ο Ναδάλ

Ο Ράφα Ναδάλ θα προσπαθήσει να βάλει τέρμα στην «κατηφόρα» που ακολουθεί από το 2012, στο φημισμένο γκραν σλαμ των Ηνωμένων Πολιτειών, το «US Open». Ο Ισπανός σταρ του τένις συνάντησε σθεναρή αντίσταση από τον Αργεντινό, Ντιέγκο Σβάρτσμαν, αλλά βρήκε τις λύσεις όταν χρειάστηκε και νίκησε με 7-6 (5), 6-3 και 7-5.

Ο 29χρονος Ισπανός έφτασε τις 9 συνεχείς νίκες στο τουρνουά και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του US Open. Ο αγώνας είχε αρκετή πίεση και για τους δύο παίκτες, η μάχη ήταν σκληρή σε όλα τα σετ και ο Ναδάλ χρειάστηκε σχεδόν τρεις ώρες για να φτάσει στη νίκη.

Ανετα ο Τζόκοβιτς

O Νόβακ Τζόκοβιτς επιβεβαίωσε τα προγνωστικά στο «US Open» και στο 2ο γύρο του αμερικανικού Grand Slam, καθώς o Σέρβος πρωταθλητής νίκησε τον Αντρέας Χάιντερ Μάουερ και πήρε την πρόκριση για τους «32» του τουρνουά σε 90 λεπτά. Επόμενος αντίπαλος για τον κορυφαίο τενίστα του κόσμου, ο Ιταλός, Αντρέας Σέπι.

Ο «Νόλε» επικράτησε με 6-4, 6-1 και 6-2, σε 1 ώρα και 31 λεπτά. Ο Τζόκοβιτς μετράει 28 συνεχείς νίκες σε 2ους γύρους Grand Slam διοργανώσεων και βελτίωσε το ρεκόρ του στη φετινή σεζόν σε 58 νίκες και 5 ήττες.

Οριστικό: Απορρίφθηκε το αίτημα της Φενέρμπαχτσε πριν τον Ολυμπιακό

Οριστική απόφαση για τον αγώνα Σούπερ Καπ της Φενέρμπαχτσε πριν τα ματς με τον Ολυμπιακό για το Europa Conference League