Σάββατο 27 Απριλίου 2024
Αποκλεισμός για Κύργιο, πρόκριση για Ναδάλ

Ο Νικ Κύργιος αποκλείστηκε στον 3ο γύρο του διεθνούς τουρνουά τένις, που διεξάγεται στο Τόκιο, το Open της Ιαπωνίας, καθώς ηττήθηκε από τον Γάλλο, Μπενουά Περ, με 2-1 σετ (3-6, 6-4, 6-1). Από την άλλη πλευρά ο Ράφα Ναδάλ πρέπει να είναι ικανοποιημένος από τις εμφανίσεις του στο Open της Κίνας, καθώς νίκησε και τον Τζακ Σοκ με 2-1 σετ για τον 3ο γύρο του τουρνουά στο Πεκίνο και προκρίθηκε στα ημιτελικά.

Ο Νικ Κύργιος αποκλείστηκε στον 3ο γύρο του διεθνούς τουρνουά τένις, που διεξάγεται στο Τόκιο, το Open της Ιαπωνίας, καθώς ηττήθηκε από τον Γάλλο, Μπενουά Περ, με 2-1 σετ (3-6, 6-4, 6-1).

Ο 20χρονος ομογενής από την Αυστραλία, γνώρισε έτσι την 17η ήττα του στην εφετινή αγωνιστική περίοδο, ενώ έχει σημειώσει και 23 νίκες. Να σημειώσουμε πως ο Περ στον προηγούμενο γύρο είχε αποκλείσει τον Μάρκο Παγδατή.

Πέρασε ο Ναδάλ

Από την άλλη πλευρά ο Ράφα Ναδάλ πρέπει να είναι ικανοποιημένος από τις εμφανίσεις του στο Open της Κίνας, καθώς νίκησε και τον Τζακ Σοκ με 2-1 σετ για τον 3ο γύρο του τουρνουά στο Πεκίνο και προκρίθηκε στα ημιτελικά.

Ο κάτοχος 14 «γκραν σλαμ» τίτλων, έχασε το πρώτο του σετ από τον Αμερικανό, αλλά με αρκετή υπομονή και επιμονή έφτασε στην ανατροπή, με 2-1 σετ (3-6, 6-4, 6-3).

Ο 29χρονος Ισπανός σταρ, θα έχει πιθανό αντίπαλο στα ημιτελικά τον κακό του «δαίμονα» στη φετινή σεζόν, τον Ιταλό, Φάμπιο Φονίνι, από τον οποίο έχει χάσει φέτος τρεις φορές, με τελευταία στο «US Open.»

Σπανούλης: H ζημιά από έναν πρώην συμπαίκτη του (vid)

Ο Σπανούλης ήταν αδύνατο να του βάλει φρένο και ο Σερμαντίνι με αυτό το περίεργο στυλ έφτασε τους 21 πόντους, έχοντας 7/8 δίποντα.