Θρίαμβος της Αιθιοπίας, «κλοπή» της Μόλιτορ και άλλα στο Πεκίνο...

Τελευταία ημέρα στο Παγκόσμιο

Σε θρίαμβο της Αιθιοπίας εξελίχθηκε ο τελικός των 5.000μ. γυναικών στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα του Πεκίνου. Λίγες ώρες μετά τη μεγάλη νίκη της συμπατριώτισσά τους Μάρε Ντιμπάμπα στον Μαραθώνιο, τρεις αθλήτριες της Αιθιοποίας κατέκτησαν τα τρία μετάλλια του αγωνίσματος... Περισσότερα»

Η κατάταξη των Ελλήνων

Απογοήτευσε στον τελικό του ύψους ο Μπανιώτης στο Παγκόσμιο

Απογοήτευσε ο Κώστας Μπανιώτης στον τελικό του ύψους ανδρών του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Πεκίνο. Μπορεί στον προκριματικό ο Έλληνας πρωταθλητής να βελτίωσε τον ατομικό ρεκόρ του και να πέρασε τα 2.31, που ήταν το όριο, όμως στον τελικό όπου μετείχαν 14 αθλητές, πέρασε με τη 2η τα 2.20 και απέτυχε τρεις φορές στα 2.25. Ήταν ο μόνος που δεν πέρασε αυτό το ύψος κι έτσι έμεινε στην 14η θέση. «Χρυσός» στα μπαράζ ο Καναδός, Ντρούιν...

Στο Παγκόσμιο στίβου

Το χρυσό η Ντιμπάμπα με σπριντ στον Μαραθώνιο-«θρίλερ»

Η Μάρε Ντιμπάμπα από την Αιθιοπία ήταν η νικήτρια στο μαραθώνιο των γυναικών στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου μετά από ένα συναρπαστικό σπριντ τερματισμού, με τις τρεις αθλήτριες που ανέβηκαν τελικά στο βάθρο, να τρέχουν μαζί στην τελική ευθεία του Εθνικού Σταδίου του Πεκίνου.

Συνεχής Αθλητική Ενημέρωση

Στίβος: Περισσότερες ειδήσεις

<strong>Παγκόσμιο Κύπελλο 2014</strong><strong><strong>Στην Ισπανία</strong> με τους κορυφαίους των παρκέ</strong>