Παρασκευή 26 Απριλίου 2024
Εκτός τελικού ο Δουβαλίδης στα 60μ. με εμπόδια στο Πόρτλαντ

Χαμηλότερη των προσδοκιών ήταν η κούρσα του Κώστα Δουβαλίδη στον πρώτο ημιτελικό των 60μ. με εμπόδια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου που διεξάγεται στο Πόρτλαντ των ΗΠΑ. Ο Έλληνας πρωταθλητής δεν είχε καθόλου καλή εκκίνηση, κάτι που του στοίχισε τον αποκλεισμό από τη διεκδίκηση για κάτι καλύτερο στον τελικό. Συγκεκριμένα, ο 29άχρονος σπρίντερ τερμάτισε στην 7η θέση της πρώτης ημιτελικής σειράς σημειώνοντας χρόνο 7.79 δευτερόλεπτα, μένοντας μακριά από το ατομικό του ρεκόρ που είναι 7.60 δευτερόλεπτα και κατετάγη στο σύνολο 15ος.

Χαμηλότερη των προσδοκιών ήταν η κούρσα του Κώστα Δουβαλίδη στον πρώτο ημιτελικό των 60μ. με εμπόδια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου που διεξάγεται στο Πόρτλαντ των ΗΠΑ.

Ο Έλληνας πρωταθλητής δεν είχε καθόλου καλή εκκίνηση, κάτι που του στοίχισε τον αποκλεισμό από τη διεκδίκηση για κάτι καλύτερο στον τελικό.

Συγκεκριμένα, ο 29άχρονος σπρίντερ τερμάτισε στην 7η θέση της πρώτης ημιτελικής σειράς σημειώνοντας χρόνο 7.79 δευτερόλεπτα, μένοντας μακριά από το ατομικό του ρεκόρ που είναι 7.60 δευτερόλεπτα και κατετάγη στο σύνολο 15ος.

Αναλυτικά το αποτέλεσμα της πρώτης ημιτελικής σειράς.