Τρίτη 07 Μαϊου 2024
Νίκησε παρά τη διακοπή ο Ολυμπιακός, αντέχει ο Πναθηναϊκός

Ο Ολυμπιακός άφησε βαθμό στο Αιγίνιο, καθώς νίκησε με 3-2 σετ σε έναν αγώνα που διακόπηκε για ρίψη αντικειμένων λόγω ρίψης αντικειμένων από μερίδα οπαδών στον αγωνιστικό χώρο. Tο τρίτο τρίποντο που του έδωσε βαθιά βαθμολογική ανάσα πανηγυρίζει ο Παναθηναϊκός. Νίκες για Ηρακλή, Αλεξανδρούπολη και Παμβοχαϊκό...

Ο Ολυμπιακός άφησε βαθμό στο Αιγίνιο, καθώς νίκησε με 3-2 σετ σε έναν αγώνα που διακόπηκε για ρίψη αντικειμένων λόγω ρίψης αντικειμένων από μερίδα οπαδών στον αγωνιστικό χώρο. Οι διαιτητές διέκοψαν το ματς για περίπου δέκα λεπτά κι ενώ ο Ολυμπιακός προηγείτο στο σκορ με 21-12.

Ο Ηρακλής πήρε βαθμό από τον Φοίνικα στη Σύρο στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Volleyleague.

Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε με 3-0 τον Μίλωνα, ενώ ο Παμβοχαϊκός επιβλήθηκε άνετα με 3-0 του Αθλητικού Ομίλου Κηφισιάς.

Την 4η νίκη του στο πρωτάθλημα και το τρίτο τρίποντο που του έδωσε βαθιά βαθμολογική ανάσα πανηγυρίζει ο Παναθηναϊκός. Η ομάδα του Στέλιου Καζάζη νίκησε τη Λαμία με 3-1 κάνοντας καλό… ποδαρικό στο γυμναστήριο της Κυψέλης.
Οι «πράσινοι» παρότι βρέθηκαν να χάνουν το 1ο σετ στη συνέχεια με αλλαγή περιστροφής, αποτελεσματικό μπλοκ και πρωταγωνιστές του Γουόκερ, Βόγγελ, Στίγγα έφτασε στη νίκη που τον φέρνει σε απόσταση… βολής από Νίκη Αιγινίου, Ηρακλή και Κηφισιά δίνοντας νέο ενδιαφέρον στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας

Τα αποτελέσματα

Φοίνικας Σύρου – Ηρακλής 3-2 (25-20, 22-25, 23-25, 25-23, 15-09)

Νίκη Αιγινίου – Ολυμπιακός 2-3 (20-25, 27-25, 25-23, 16-25, 6-15)

Κηφισιά – Παμβοχαϊκός 0-3 (25-27, 16-25, 23-25)

Παναθηναϊκός – Λαμία 3-1 (22-25, 25-22, 29-27, 25-20)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μίλωνας 3-0 (25-20, 25-19, 25-20)

Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2013

Μίκρα 17.30: Άρης – ΠΑΟΚ (Διαιτητές: Καραμπέτσος, Γεωργιάδης. Επόπτες: Κύρκος, Παπαδόπουλος. Γραμματεία: Παναγιωτίδου. Κομισάριος: Αντωνούλης).