Επιστροφή στις Ειδήσεις

Αθλήματα

Απόψεις

Πολυμέσα

Εργαλεία

Mηχανοκίνητος Αθλητισμός

αθλητικα νεα φορμουλα 1
αθλητικα νεα wrc
αθλητικα νεα motogp
αθλητικα νεα Αλλοι αγώνες

Έγινε η κλήρωση της Α1

Την 4η αγωνιστική το ντέρμπι ΟΣΦΠ-ΝΟΒ στο πόλο ανδρών

Την 4η αγωνιστική το ντέρμπι ΟΣΦΠ-ΝΟΒ στο πόλο ανδρών
Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Α1 υδατοσφαίρισης ανδρών, το οποίο θα αρχίσει στις 14 Οκτωβρίου.

Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του στην έδρα της Γλυφάδας, ενώ η κυπελλούχος Βουλιαγμένη θα υποδεχθεί τη Χίο, σε έναν αγώνα με... ιδιατερότητες, καθώς οι σχέσεις των δύο σωματείων περνούν κρίση λόγω της μεταγραφής του νεαρού Κώστα Γκιουβέτση στην ομάδα του Λαιμού.

Τα ντέρμπι του Ολυμπιακού με τη Βουλιαγμένη θα διεξαχθούν την 4η αγωνιστική στον Πειραιά και τη 15η αγωνιστική στο Λαιμό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου:


1η αγωνιστική - 12η αγωνιστική
ΠΑΟΚ-Υδραϊκός
Απόλλων Σμύρνης-Παλαιό Φάληρο
Γλυφάδα-Ολυμπιακός
Εθνικός-ΟΦΗ
Πανιώνιος-Χανιά
Βουλιαγμένη-Χίος

2η αγωνιστική - 13η αγωνιστική
ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης
Υδραϊκός-Χίος
Χανιά-Βουλιαγμένη
ΟΦΗ-Πανιώνιος
Ολυμπιακός-Εθνικός
Παλαιό Φάληρο-Γλυφάδα

3η αγωνιστική - 14η αγωνιστική
Βουλιαγμένη-ΟΦΗ
Χίος-Χανιά
Απόλλων Σμύρνης-Υδραϊκός
Γλυφάδα-ΠΑΟΚ
Εθνικός-Παλαιό Φάληρο
Πανιώνιος-Ολυμπιακός

4η αγωνιστική - 15η αγωνιστική
Παλαιό Φάληρο-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-Εθνικός
Απόλλων Σμύρνης-Γλυφάδα
Υδραϊκός-Χανιά
ΟΦΗ-Χίος
Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη

5η αγωνιστική - 16η αγωνιστική
Βουλιαγμένη-Παλαιό Φάληρο
Χίος-Ολυμπιακός
Χανιά-ΟΦΗ
Γλυφάδα-Υδραϊκός
Εθνικός-Απόλλων Σμύρνης
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

6η αγωνιστική - 17η αγωνιστική
Παλαιό Φάληρο-Χίος
ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη
Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος
Γλυφάδα-Εθνικός
Υδραϊκός-ΟΦΗ
Ολυμπιακός-Χανιά

7η αγωνιστική - 18η αγωνιστική
Πανιώνιος-Γλυφάδα
Βουλιαγμένη-Απόλλων Σμύρνης
Χίος-ΠΑΟΚ
Χανιά-Παλαιό Φάληρο
ΟΦΗ-Ολυμπιακός
Εθνικός-Υδραϊκός

8η αγωνιστική - 19η αγωνιστική
Υδραϊκός-Ολυμπιακός
Παλαιό Φάληρο-ΟΦΗ
ΠΑΟΚ-Χανιά
Απόλλων Σμύρνης-Χίος
Γλυφάδα-Βουλιαγμένη
Εθνικός-Πανιώνιος

9η αγωνιστική - 20η αγωνιστική
Ολυμπιακός-Παλαιό Φάληρο
Πανιώνιος-Υδραϊκός
Βουλιαγμένη-Εθνικός
Χίος-Γλυφάδα
Χανιά-Απόλλων Σμύρνης
ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

10η αγωνιστική - 21η αγωνιστική
Εθνικός-Χίος
Πανιώνιος-Βουλιαγμένη
Υδραϊκός-Παλαιό Φάληρο
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
Απόλών Σμύρνης-ΟΦΗ
Γλυφάδα-Χανιά

11η αγωνιστική - 22η αγωνιστική
ΟΦΗ-Γλυφάδα
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης
Παλαιό Φάληρο-ΠΑΟΚ
Βουλιαγμένη-Υδραϊκός
Χίος-Πανιώνιος
Χανιά-Εθνικός

ΑΠΕ-ΜΠΕ