Έκανε βόλτα στην «πλατεία» με σούπερ Χατζηθεοδώρου

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής με 9-7 επί του Πανιωνίου στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, στο ντέρμπι κορυφής της 7ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών του πόλο. Οι δύο πρώτες περίοδοι έληξαν ισόπαλες, όμως στην 3η και την 4η ο Χατζηθεοδώρου έκανε τη διαφορά παίρνοντας τους «ερυθρόλευκους» επάνω του. Έτσι ο αήττητος Ολυμπιακός υποχρέωσε τον Πανιώνιο μέσα στο «σπίτι» του στην πρώτη εφετινή ήττα και έμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.

102

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής με 9-7 επί του Πανιωνίου στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, στο ντέρμπι κορυφής της 7ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών του πόλο.

Οι δύο πρώτες περίοδοι έληξαν ισόπαλες, όμως στην 3η περίοδο, έχοντας κορυφαίο παίκτη και σκόρερ τον Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει προβάδισμα ενός τέρματος.

Στην 4η περίοδο πέτυχε άλλο ένα γκολ με τον Χατζηθεοδώρου, ο Δεληγιάννης με τις αποκρούσεις του, κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του και έτσι ο αήττητος Ολυμπιακός υποχρέωσε τον Πανιώνιο μέσα στο «σπίτι» του στην πρώτη εφετινή ήττα και έμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-3, 2-3, 0-1

Πανιώνιος: Μάζης 2, Τσαμαντάκης 1, Παπαδόγκωνας 1, Θωμάκος 1, Μουρίκης 1, Χατς 1

Ολυμπιακός: Χατζηθεοδώρου 4, Θεοδωρόπουλος 2, Φουντούλης 2, Ντόσκας 1