Κυριακή 05 Μαϊου 2024
Έτρεχε με... 103 ο ασταμάτητος Ολυμπιακός, νίκη «θρίλερ» για τον Άρη

Έτρεχε με… 103 ο ασταμάτητος Ολυμπιακός, νίκη «θρίλερ» για τον Άρη

Ο Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας από το Ρέθυμνο όπου κέρδισε άνετα τον τοπικό ΑΓΟΡ (ΑΓΟ Ρεθύμνου - Ολυμπιακός 79-103) και πλέον πάει με φόρα στην Ισπανία για να αντιμετωπίσει την Μάλαγα την ερχόμενη Πέμπτη. Πολύ κοντά στην μεγάλη ανατροπή απέναντι στον Άρη έφτασε ο Απόλλωνας, ο οποίος αν και σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού βρισκόταν πίσω στο σκορ με μεγάλες διαφορές, στην τελευταία περίοδο πάτησε γκάζι και έφτασε το παιχνίδι στην ισοπαλία. Τελικά η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε την νίκη με 78-76 (Απόλλων Πατρών-Άρης 76-78).

Ο Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας από το Ρέθυμνο όπου κέρδισε άνετα τον τοπικό ΑΓΟΡ (ΑΓΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 79-103) και πλέον πάει με φόρα στην Ισπανία για να αντιμετωπίσει την Μάλαγα την ερχόμενη Πέμπτη.

Πολύ κοντά στην μεγάλη ανατροπή απέναντι στον Άρη έφτασε ο Απόλλωνας, ο οποίος αν και σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού βρισκόταν πίσω στο σκορ με μεγάλες διαφορές, στην τελευταία περίοδο πάτησε γκάζι και έφτασε το παιχνίδι στην ισοπαλία. Τελικά η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε το «διπλό» με 78-76 (Απόλλων Πατρών-Άρης 76-78).

Διαβάστε τι έγινε στα ματς του Σαββάτου και της Κυριακής.

. Τρίκαλα 7 6 1-5 1-2 0-3 425-436

*** Ο Ολυμπιακός άρχισε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς.

Μπράιτον – Άστον Βίλα 1-0: Ήττα για τους «Villans» πριν τον Ολυμπιακό, έχασαν και τον Ρότζερς

Λίγες μέρες πριν τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό, η Άστον Βίλα έχασε με 1-0 από την Μπράιτον στο «AMEX» ενώ είδε τον Ρότζερς να αποχωρεί τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο.