Παρασκευή 26 Απριλίου 2024
Ανετα ο Ολυμπιακός το 3x3, δύσκολα ο ΠΑΟ το ίδιο επίτευγμα

Ανετα ο Ολυμπιακός το 3×3, δύσκολα ο ΠΑΟ το ίδιο επίτευγμα

Εύκολο 3Χ3 πέτυχε ο Ολυμπιακός στην Α1. Στον αγώνα που άνοιξε την «αυλαία» της αγωνιστικής οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν...προπόνηση με το Παλαιό Φάληρο κι έφτασαν πολύ άνετα στη νίκη με 15-3 στο κλειστό κολυμβητήριο του Πειραιά. Έστω και δύσκολα ο Παναθηναϊκός επικράτησε 9-7 των Χανίων στο κλειστό των Ολυμπιακών εγακαταστάσεων.

Εύκολο 3Χ3 πέτυχε ο Ολυμπιακός στην Α1. Στον αγώνα που άνοιξε την «αυλαία» της αγωνιστικής οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν…προπόνηση με το Παλαιό Φάληρο κι έφτασαν πολύ άνετα στη νίκη με 15-3 στο κλειστό κολυμβητήριο του Πειραιά. Η αναμέτρηση έγινε κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας των ερυθρολεύκων. Ντεμπούτο στην κορυφαία κατηγορία έκανε ο τερματοφύλακας Νίκος Δεληγιάννης που εξέτισε την τιμωρία του.

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 5-0, 3-1, 2-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Δεληγιάννης, Δελακάς 1, Μάζης 1, Καπότσης 2, Φουντούλης Ι. 3, Αργυρόπουλος, Μπλάνης 1, Ντόσκας 2, Μουρίκης 1, Κολόμβος 2, Μάγιαρακ 2, Σχίζας, Φλώρος Χρ., Τζώρτζης, Λιαπάκης.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κώστας Λούδης):
Χρονόπουλος, Σαλτέρης, Τσαγκάρης 1, Ενλόι 1, Παναγούλης, Σπηλιωτόπουλος, Φλώρος Αν., Βερύκοκος, Ξενάκης 1, Σιώνης, Καπότσης, Πανόπουλος, Σιμώνης, Χάλαρης, Αμπατζόγλου.

Παναθηναϊκός – Χανιά 9-7

Έστω και δύσκολα ο Παναθηναϊκός επικράτησε 9-7 των Χανίων στο κλειστό των Ολυμπιακών εγακαταστάσεων, στο δεύτερο χρονικά ματς της 3ης αγωνιστικής της Α1 και έγινε η δεύτερη ομάδα της κατηγορίας (προηγήθηκε ο Ολυμπιακός) που έφτασε στο απόλυτο στο ξεκίνημα της περιόδου. Η ομάδα της Κρήτης είχε το προβάδισμα μέχρι τις αρχές του δεύτερου 8λεπτου, αλλά στη συνέχεια οι «πράσινοι» ισορρόπησαν το ματς και με ξέσπασμα στην τρίτη περίοδο εξασφάλισαν ουσιαστικά τη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 2-1, 3-1, 3-3

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Λέντζος, Σιδέρης, Γερακούδης, Κόχειλας Ν., Κουρλιάφτης 1, Παπαδόγκωνας 3, Δερμιτζάκης Δ. 1, Χατζηγούλας, Αφρουδάκης Γ. 2, Αφρουδάκης Ζ., Κατσαούνης, Δερμιτζάκης Χρ. 2, Φώσκολος, Οικονομίδης, Παρασκευόπουλος.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Κοκόνας, Σαρτζετάκης, Σολογάνης, Μαζοκοπάκης, Μπατάκης, Πετρόχειλος, Χαριτάκης 2, Δασκαλάκης, Βιζυράκης 2, Βλοντάκης 3, Μιγιάκης, Βίσμπας.

. ΝΟ Πατρών 13-60 0

Ρόι Κιν: «Έπινα πάρα πολύ όταν ήμουν στη Γιουνάιτεντ – Ήταν ντροπή»

Ο Ρόι Κιν μίλησε για τη περίοδο που βρισκόταν στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τις κακές συνήθειες που είχε.